Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3522

To ile ci tej pszenicy ubywa na przechowywaniu ,myszy do silosu nie wejdą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2. Moje hektary - moja sprawa. A niby dlaczego ma dostawać socjal na dzieciaka? Za co?  Po co?

 

Z prostego powodu, ja mam pięcioro dzieci i ciężko na nie pracuje, mój sąsiad nie ma dzieci w ogóle, lata po świecie dba o siebie niczym więcej się nie martwi. Jeśli dożyjemy emerytury moje dzieci będą pracowały na niego tak samo jak na mnie (czytaj ZUS) Za co? Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest tego logika? 

Ty pracujesz, odkładasz na składki, na podstawie których wyliczania jest emerytura a tu nagle wychodzi, ze kur** ktoś inny na te składki pracuje, o co tu chodzi??? 

 

Wytłumacz mi logikę tego jak te Twoje dzieci będą na mnie pracować, gdzie są moje pieniądze?? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

 No i co  z tego że masz dzieci? To ci się coś za to nalezy? Chciałeś to masz i mam nadzieje że z pełna świadomościa i odpowiedzialnoscia się na nie decydowałeś. 

Zaakceptowałeś zidiociały system. Kazdy powinien sam wypracować środki na swoja emerturę a to  czym piszesz jest nienormalne.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Odpowiedz jest prosta dotyczy ZUS  słabo zarabiasz to emerytura byle jaka - prowadzisz działalność płacisz składki duże na starość dostaniesz mało tak to działa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
7 godzin temu, damianzbr napisał:

Ale w środku pola 3 pokosy? :D

nie :) pole miało nie całe 2 ha i było po grochu. Pszenica zważona była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
22 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

To jaka jest tego logika? 

Ty pracujesz, odkładasz na składki, na podstawie których wyliczania jest emerytura a tu nagle wychodzi, ze kur** ktoś inny na te składki pracuje, o co tu chodzi??? 

 

Wytłumacz mi logikę tego jak te Twoje dzieci będą na mnie pracować, gdzie są moje pieniądze?? 

Prowadzisz działalność i się dziwisz że emerytury są wypłacane z tego co dzisiaj ludzie w wieku produkcyjnym wpłacają do zusu ? Z księżyca się urwałeś ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11

Wróćcie do tematu obecnych cen, tak będzie najlepiej dla wszystkich. Zaglądam do tego tematu z ciekawości jak się kształtują ceny w kraju i zamiast cen widzę nic nie wnoszące do tematu kocopoły. Każdy ma swoją rację i sposób na życie, i każdy raz wygrywa, a innym razem przegrywa " takie jest odwieczne prawo natury".

PS. Niestety nasze obecnie opłacane składki ZUS/KRUS zjadają obecni emeryci i renciści. Niestety nikt  naszych składek nie odkłada do szufladki w ZUS/KRUS żeby później nam je oddać na emeryturze ☹️ "takie jest odwie.......". Stąd ta nieustanna walka wszystkich rządzących o tzw. przyrost naturalny 😁. Także tego do roboty chłopy😁 Może cośśś się podniesie..... jak nie ceny to może liczba płacących składki za 20 lat.

Ufffff ale się rozpisałem.

Pozdrawiam serdecznie moderatora.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

To przedstaw ceny pszenicy u ciebie jakie są jaki Po wiat kto skupuje nazwa skupu to wszyscy coś się dowiemy bo u mnie na razie 600 zł na wymianę i na konto brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, robercikj100 napisał:

Prowadzisz działalność i się dziwisz że emerytury są wypłacane z tego co dzisiaj ludzie w wieku produkcyjnym wpłacają do zusu ? Z księżyca się urwałeś ?

Mówię o tym, że na mnie nikt nie pracuje, jego dzieci mogą pracować na wypłacalności tej obowiązkowej instytucji. Nie mieszaj 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Mówię o tym, że na mnie nikt nie pracuje, jego dzieci mogą pracować na wypłacalności tej obowiązkowej instytucji. Nie mieszaj 

Czyli na twoją przyszłą emeryturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11
11 godzin temu, galan99 napisał:

To przedstaw ceny pszenicy u ciebie jakie są jaki Po wiat kto skupuje nazwa skupu to wszyscy coś się dowiemy bo u mnie na razie 600 zł na wymianę i na konto brutto .

Powiat płocki, okolice Bielska np: Bugaj - paszowa max 620, konsump. max 660 ( białko min 14, gęstość min. 78. Ceny netto. Pozostali podobnie lub 10-20 zeta na tonie mniej lub nie biorą bo podobno zasypani.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest ta dyskusja, bierz te sztuczne pieniądze.

 

Kupię bobik :]


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
53 minuty temu, packo napisał:

Powiat płocki, okolice Bielska np: Bugaj - paszowa max 620, konsump. max 660 ( białko min 14, gęstość min. 78. Ceny netto. Pozostali podobnie lub 10-20 zeta na tonie mniej lub nie biorą bo podobno zasypani.

 

Tak to własnie jest skupy zerują na rolniku który wiezie pszenicę bo musi żeby pozapłacać rachunki lub są tacy co mają 5 ha a mieszkają w mieście a uprawiają pszenicę i od razu na skup .

Zobaczymy co przyniesie wrzesień jakie ceny będą ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

W sumie to nie wiem co Was dziwi. Każdy robi po to żeby zarobić. Lombardy prowidenty chwilówki też żyją z tych co muszą i potrzebują w danej chwili..

U siebie cen nie znam bo nie pytałem, choć ktoś mówił o 470 owies, 500 psieżyto i 580 pszenica. Oczywiście brutto. Do sprawdzenia bo tylko słyszałem od osób postronnych 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Tak to własnie jest skupy zerują na rolniku który wiezie pszenicę bo musi żeby pozapłacać rachunki lub są tacy co mają 5 ha a mieszkają w mieście a uprawiają pszenicę i od razu na skup .

Zobaczymy co przyniesie wrzesień jakie ceny będą ? .

Chłopak na tym polega biznes. Otwórz swój skup zaryzykuj grube miliony. Tam też ci nikt nie gwarantuje, że zarobisz krocie.

 

A może sęk tkwi w tym aby pootwierac spółdzielnie produkujące pszenicę, żyto czy inne uprawy tak jak to ma miejsce z mleczarzami?

 

W lokalnym skupie ceny za żyto ponoć na łeb na szyję. Ja zaraz po zniwach kilkanaście ton żyta bez parametrów pogoniłem po 570 netto a około 90 ton z parametrami po 590 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Ja nie mam pretensji do skupów tanio płaci nie wiozę ale skoro jeden płaci ze skupu po 600 zł brutto  a zaledwie 10 kilometrów dalej jest cena za pszenicę 670 brutto i się opłaca kupić po 670 zł jeszcze zarobić .

Problem jest taki że nie wszystkim opłaca się jechać 10 km dalej z 2 tonami pszenicy a sprzeda taniej - ten co kupił taniej sprzedał temu co skupuje po 670 zł tak to się dzieje nie będę podawał nazwisk  bo ochrona danych osobowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ten co kupuje po 600 wcale nie ma żadnych kosztów, żeby zawieźć temu po 670

Bajka, magiczny świat. Miałem Cię za madrzejszego


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

Bo ten co kupuje po 600 wcale nie ma żadnych kosztów, żeby zawieźć temu po 670

Bajka, magiczny świat. Miałem Cię za madrzejszego

Tu się mylisz bo tak jest 2 takich co skupują taniej dla drugiego i tak zarabiają wszyscy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaki jest sens, że trzeci daje te 670? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 minutę temu, DamianRolnikSkup napisał:

To jaki jest sens, że trzeci daje te 670? 

Taki sens ze ten trzeci jak zwiesz ma kontrakty z młynami i skupuję jakościową a ci co skupują po 600 zł jak leci i ta pszenica zaraz robi się jakościowa dla młyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

... ale kazdemu wolno kupowac po tyle ile chce ...

 

U nas w lubelskim cena bez zmian czyli te 620-630zl brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj