Polecane posty

e2visionamd    18

Chciałem sprawdzić ceny pszenicy na szybko , ale NIE - dysputa na całego.. 630 netto 12 białka wielkopolska. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

Trzymajcie , już idzie do góry , no może dwa tygodnie , pewna informacja z pierwszej ręki !

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Na szybko to można głupich ..........narobić Cenę widzę że znasz  jak widzę ZZZ Zamość od 640 do 706 w zależności od parametrów brutto Luzuj majty nie ma się co spinać

1 godzinę temu, e2visionamd napisał:

Chciałem sprawdzić ceny pszenicy na szybko , ale NIE - dysputa na całego.. 630 netto 12 białka wielkopolska. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mam pełny bin i garaż. Ale i tak dużo rolników musiało sprzedać z braku środków do życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, stasio32 napisał:

To niech przedsiębiorca włoży 2 tysie i czeka na zwrot cały rok, obserwując cały czas pogode czy czasami nie bedzie musial dopłacić do interesu. To tak jakby ktoś ci powiedział ze pieniazki masz na czysciocha ze swojego bydła. Cena o ile się nie mylę chyba wzrasta. A miała być po 500 zł. Prognozy przecież mówiły o rekordach. A co będzie to zobaczymy po nastepnych upałach. A  z ukrainą jak to jest. Ma to prawo u nas zostawać jak jest podłaczone pod kontyngenty na zachód, czy może bezprawnie fakturują na zachód a u nas zostaje? 

Na Ukrainie wiodą prym zachodnie koncerny i w praktyce  wygląda na to że niemiecka firma sprzedaje zboże wyprodukowane na Ukrainie jako własne i nie podlega ono pod kontyngent, tak to wygląda na Pomorzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Wracając do odmiany  Julius dzisiaj wykoszony, plon ręce opadają 4,5 t/ha, a słomy jakby miało być 7 t z ha minimum.

20190723_201108.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Z tego co sąsiadka mi mówiła to Piast 640netto a młyn proponował 680netto


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Julius taki jest. Kłosy takie długie jakby miało być 10 ton,  słomy na 7 ton a na końcu przychodzi rozczarowanie. Faktem jest że na polu wyglada bardzo fajnie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Tak wyglądał po raz ostatni. Więcej go nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba było nagrywać filmik na jutuba podczas koszenia - wszyscy co nagrywają to po 7+ koszą a rekordowo nawet 11 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Wolę być realistą a nie bujać w obłokach. Ale każdy ma prawo do fantazji może jak poczyta forum jak mu ludzie zazdroszczą z takich plonów to czuje się doceniony, ale jak wróci na kombajn to już tak słodko nie jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bartek u mnie takie same ceny.....poczekamy sobie na lepsze propozycje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To co mam na przyczepię to pewnie do września sprzedam a reszta po nowym roku


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
27 minut temu, Partyzant85 napisał:

Trzeba było nagrywać filmik na jutuba podczas koszenia - wszyscy co nagrywają to po 7+ koszą a rekordowo nawet 11 :D

Słomiak na legach zbiera ponad 9t pszenicy a rzepaku 2t tylko.

Śmiać się czy płakać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Pszenica Arkadia , plon koło 7,5 tony liczyłem na dużo mniej, mszyce ją sponiewierały nieźle, pozytywne rozczarowanie

ar.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, Tomek90 napisał:

Słomiak na legach zbiera ponad 9t pszenicy a rzepaku 2t tylko.

Śmiać się czy płakać? 

Nie ufam komuś kto reklamuje rakotworczy rundap. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Glifosat nie jest rakotwórczy, nic (oprócz leków) nie jest tak szczegółowo monitorowane/badane jak SOR. Sąsiadce pszenica dała 4t z ha ale na młyn złapałą parametr

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597
4 godziny temu, Ulman napisał:

Kwestia pieniędzy. Jak bedzie trzeba to ściągną normalnych z innych krajów. Część ukraińców  już się u nas wyuczyła i nie są złymi operatorami. Lepiej zeby to był kraj UPAdły bo potencjał niestety maja.

 Znajomy miał propozycję poprowadzenia jakiegoś kombinatu z sadem wiśniowym. Mowa na wstępie o około 30tys zł miesięcznie. Odmówił bo nie chciał w plastikowym worku wrócic. 

Można zalecić coś zrobić, ale podwładny powinien to wykonać. Tam żadnej pewności wykonania zabiegu nie ma, a góra za włożone pieniądze oczekuje efektów od kierownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
12 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Na szybko to można głupich ..........narobić Cenę widzę że znasz  jak widzę ZZZ Zamość od 640 do 706 w zależności od parametrów brutto Luzuj majty nie ma się co spinać

 

Jeśli 63 to twój rocznik to wszystko tłumaczy u nas jest taki starszy gospodarz co mówi , że nic się nie opłaca , za komuny było lepiej , dwoma łyżkami się nie najesz , po co komu klimatyzacja , podorywka to ładnie zakryję nie to co talerzówka a czy równo wymieszany obornik to nieważne , po co wymieniać kwalifikat ja wiem co sieje i tak dalej. U nas w Wielkopolsce już takich małych pomału kasujemy bo ich dzieci mają dość wegetowanie na słabo prosperującą gospodarstwie bo po prostu rodzicom się nie spieszyło aby coś więcej zrobić. Pozdro 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

Słomiak na legach zbiera ponad 9t pszenicy a rzepaku 2t tylko.

Śmiać się czy płakać? 

Mówisz o Słomku czy jak mu tam? On jest gdzieś z moich  "okolic"  i słyszałem że pszenica u nas sypie ładnie 8-9t i ma parametry rzędu białko 17 l.opadania 330 gęstość 83 (ja swojej jeszcze nie zbierałem ale kuzyn i szwagier coś tam już kosili) za to rzepaki lipa - u mnie z 18.5ha średnia to 3.19t. miałem tylko populanty Adrianna Arabella i Mandrill. Z tych trzech najlepsza stara dobra Adrianna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
55 minut temu, e2visionamd napisał:

Jeśli 63 to twój rocznik to wszystko tłumaczy u nas jest taki starszy gospodarz co mówi , że nic się nie opłaca , za komuny było lepiej , dwoma łyżkami się nie najesz , po co komu klimatyzacja , podorywka to ładnie zakryję nie to co talerzówka a czy równo wymieszany obornik to nieważne , po co wymieniać kwalifikat ja wiem co sieje i tak dalej. U nas w Wielkopolsce już takich małych pomału kasujemy bo ich dzieci mają dość wegetowanie na słabo prosperującą gospodarstwie bo po prostu rodzicom się nie spieszyło aby coś więcej zrobić. Pozdro 

Woj. Lubelskie ta sama mentalność w moim rejonie.. weryfikacja przychodzi dopiero przy nowym młodym pokoleniu. W moich stronach młodzi maja wylane na gospodarstwo, do pracy albo za granicę a rodzice niech się z tym bujają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, e2visionamd napisał:

Jeśli 63 to twój rocznik to wszystko tłumaczy u nas jest taki starszy gospodarz co mówi , że nic się nie opłaca , za komuny było lepiej , dwoma łyżkami się nie najesz , po co komu klimatyzacja , podorywka to ładnie zakryję nie to co talerzówka a czy równo wymieszany obornik to nieważne , po co wymieniać kwalifikat ja wiem co sieje i tak dalej. U nas w Wielkopolsce już takich małych pomału kasujemy bo ich dzieci mają dość wegetowanie na słabo prosperującą gospodarstwie bo po prostu rodzicom się nie spieszyło aby coś więcej zrobić. Pozdro 

W jakim rejonie Wielkopolski małych kasują?,jęczmień oz 590 netto + 30 zł w ciągu 3tyg, młodzi to jak na razie potrafią płacić dzierżawy po 2 tyś/ha,właścicielami największych gospodarstw są właśnie roczniki z lat 50 i ich następcy, mam za sąsiada 400 ha i on też w obecnych warunkach rocznik 70 świetlanej przyszłości nie widzi.

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

I tata dołoży ze struktury i młodego rolnika się weźmie A później kaplica. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

pszenica paszowa 620 pszenżyto 550 żyto 510 ceny brutto lubelskie pow. chełmski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egon78    30
2 godziny temu, e2visionamd napisał:

Jeśli 63 to twój rocznik to wszystko tłumaczy u nas jest taki starszy gospodarz co mówi , że nic się nie opłaca , za komuny było lepiej , dwoma łyżkami się nie najesz , po co komu klimatyzacja , podorywka to ładnie zakryję nie to co talerzówka a czy równo wymieszany obornik to nieważne , po co wymieniać kwalifikat ja wiem co sieje i tak dalej. U nas w Wielkopolsce już takich małych pomału kasujemy bo ich dzieci mają dość wegetowanie na słabo prosperującą gospodarstwie bo po prostu rodzicom się nie spieszyło aby coś więcej zrobić. Pozdro 

Te  roczniki z lat 50 - 60 mają  porównanie  do  tego  co  było za komuny   a  co  jest teraz   ,  ty  trochę  wrzucasz  do  jednego  wora  wszystkich  weteranów  i mieszasz  z  błotem  . Każdy  gospodaruje  jak  potrafi  jeden  lepiej drugi gorzej  ważne żeby się chciało  robić  bo teraz  komu  sie  robić  nie chce  to  sie  długo w rolnictwie  nie  uchowa  . Mam też  sąsiada  weterana jak  to  się  mówi  starej  daty  który  nie  uznaje  talerzówki, kwalifikatu  nie  kupuje bo  przecież można  kupić ziarno  do  siewu  od  sąsiada  który  kupuje  kwalifikat  i ma  "świeże" a  dodatkowo  było  można  zobaczyć na polu  jak  u  sąsiada się odmiana  sprawdziła  . Facet ma kilkanaście  ha  4-5 klasy  wychował i wykształcił  na tym gromadkę dzieciaków  bez  500 plus  i  mówi wprost  że to że on  jest  rolnikiem  nie  oznacza  że któryś  z  jego  dzieciaków  musi podzielić  jego  los i  zostać  na  ojcowiźnie . Bardziej  niż  w  gospodarstwo inwestował  w  dzieciaki   i  dlatego że  brak na podwórku     klimatyzowanych   sprzętów  zasługuje na to żeby  po nim  jechać   ?

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj