Polecane posty

wiesiek63zmc    1049

Jaki głód jak każdy t się chwali że łupi nie mniej jak 6,5 tony i jeszcze zaznacza że miał susze i jego gmina przyjmuje wnioski Pewnie zbiło plon z 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
15 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Jaki głód jak każdy t się chwali że łupi nie mniej jak 6,5 tony i jeszcze zaznacza że miał susze i jego gmina przyjmuje wnioski Pewnie zbiło plon z 12

Jak minister rolnictwa poczyta o plonach to na szacowaniu suszy sie skonczy kasy nie da jak kazdy kosi powyzej 5 ton.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
4 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

dzisiaj w agrobiznesie mówili że chleba nam nie zabraknie bo w większości kraju plony są rewlacyjne a pszenica  osiąga bialko 17  przy wymaganym 14.5 i gluten kilkadziesiąt procent nawet na podlasiu rolnik się wypowiadał że jest lepiej jak w tamtym roku     a ceny podawali że  paszowa najniższa cena 620 a konsumpcja od 640 do 670 czyli ceny zbliżone do zeszłorocznych po żniwach

w agroszajsie zawsze rewelacyjne plony ,już w styczniu wiedzą jakie będą plony a jeleń co  będzie się chwalił zawsze się znajdzie i u niego zawsze dobrze a nawet lepiej. Ceny pszenicy na targowiskach podawane na pasku ok 100zł za 100 kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nie rozumiem po co wogóle marnuje ie czas na ten program, po prostu nie oglądać a czas przeznaczyć na coś pożytecznego. 

Żyto 550netto  wlkp

Co ciekawe u mnie rzepak jeszcze nie zaczęty, wczoraj próba i wyszło 18% kuźwa skupy zdążą zamknąć zanim skosze.. 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
2 godziny temu, witejus napisał:

w agroszajsie zawsze rewelacyjne plony ,już w styczniu wiedzą jakie będą plony a jeleń co  będzie się chwalił zawsze się znajdzie i u niego zawsze dobrze a nawet lepiej. Ceny pszenicy na targowiskach podawane na pasku ok 100zł za 100 kg :D

Zawsze mnie intrygowało dla kogo podawane sa ceny zbóż na targowiskach? Może hodowcy gołebi i ryb w sadzawkach się tym interesują?

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

oj ten plon chyba jednak zaniożony chyba ze na VI klasie bo inni maja po  8-10 ton/by rzad nie umarł z glodu/

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Ja dzisiaj skończyłem pszenice . Plonu nie podam bo nie chce złośliwych komentarzy. Cena u nas 620 netto. Bardzo sucho ale nasz powiat ani gmina nie jest objęta suszą. Na ściernisku nie da rady kilofa wbić a co dopiero siać poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Rzepaki i plon u mnie nie znany bo aby obkosilem raz dookola i wilgotny w pszenicę nawet nie idę dopóki nie skończę rzepakow po jeczmieniu ozimym który dał około 5t dzisiaj sialem poplony no czegoś takiego nie widziałem jest po prostu beton przecież i tak nic nie zejdzie.

ogólnie pilka w grze w wszystko wygląda ładnie ale plon nie znany, 3-4 klasa na glinie Lubelszczyzna 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

u kolegi j. ozimy 9t, pszenżyto 7 a j. jary 5, pszenice jeszcze czekają;

u nas czerwiec zniszczył plony, do połowy czerwca zboża były zielone, ale przyszło 38st i w ciągu tygodnia wszystko zrobiło się żółte, pod koniec czerwca było 37st i się wszystko ususzyło, opad w czerwcu: 3mm

ceny są, żeby nie powiedzieć k.... , złodziejskie, kupować silosy i nie dać się wykorzystywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
19 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

dzisiaj w agrobiznesie mówili że chleba nam nie zabraknie bo w większości kraju plony są rewlacyjne a pszenica  osiąga bialko 17  przy wymaganym 14.5 i gluten kilkadziesiąt procent nawet na podlasiu rolnik się wypowiadał że jest lepiej jak w tamtym roku     a ceny podawali że  paszowa najniższa cena 620 a konsumpcja od 640 do 670 czyli ceny zbliżone do zeszłorocznych po żniwach

chyba oglądalismy różne programy , a mówili ze zboża nie zabraknie na mąke , parametry są dobre ale ziarno chudsze , i kłosy nie wypełnione do końca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

U nas jest susza i wychodzi 4-7,5t we wsi w zależności od ochrony i materiału siewnego. My zrobiliśmy 1.5ha i wyszło 10,5t Desamo kwalfikat klasa 3b-4b więc bez szału ale opady od połowy maja tylko symboliczne  i nie robiliśmy zabiegu na kłosa. Cena  ok 630zł więc trzeba czekać bo plony w większości słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

https://www.tysol.pl/a34921--Tylko-u-nas-Sukces-Zelenskiego-Prywatyzacja-ukrainskich-czarnoziemow-Szansa-i-wyzwanie-pl-rolnictwa. ja to tylko tu zostawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
41 minut temu, -Sebastian- napisał:

U nas jest susza i wychodzi 4-7,5t we wsi w zależności od ochrony i materiału siewnego. My zrobiliśmy 1.5ha i wyszło 10,5t Desamo kwalfikat klasa 3b-4b więc bez szału ale opady od połowy maja tylko symboliczne  i nie robiliśmy zabiegu na kłosa. Cena  ok 630zł więc trzeba czekać bo plony w większości słabe.

ok.7 z ha na czwartej klasie i jęczysz że szału nie ma Wy jakieś nie nasycone

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

"nie" mówisz że jęczmień oz 9 ton, pszenzyta 7 to przepraszam bardzo przy cenach około 570-620 netto za jęczmień czy pszenzyto przy tym plonie wychodzi się na minus czy co? 600 razy 9 daje 5400, 600 razy 7 daje 4200 przy kosztach na maksymalnym poziomie 2 tys na ha, no chyba że kredytow i maszyn na wyrost nabranych i koszt na ha z kredytami rośnie do 3500 😅 Powiedz pierwszemu lepszemu przedsiębiorcy że wkładasz 2 tysie i zgarniasz 4200-5400 co daje na czysto 2200-3400 z ha plus jakieś dopłaty to Cię zeżre wzrokiem z zazdrości A jeszcze piszesz ze stawiać biny, czyli czekasz na ceny 700-800 i tu zarobek rośnie na 3250-4750 na czyszciocha plus dopłaty Oj bieda, naprawdę bieda...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Piszcie średnią plonowania bo mnie krew zalewa, co do postu wyżej to z 1ha to żadna rewelacja natomiast z 50ha to Już jest coś. 

1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

ok.7 z ha na czwartej klasie i jęczysz że szału nie ma Wy jakieś nie nasycone

Wiesz bywały lata że z 4 klasy zbierało się 9,3 konstrukcji i 10,2 paszowej ale nie ma się co oszukiwać takie plony rujnują ziemie nawet w dobrej kulturze. 

Na następny rok następuje tzw czkawka 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Raczej błędy w agrotechnice a nie czkawka, bo przy płonie rzędu 10t mało kto oddaje ziemi tyle co z niej wywiozl, stąd takie spostrzerzenia

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Pamiętajcie o tym że wasz wpływ na plon  to ok. 60 % reszta to natura dlatego przy tej samej agrotechnice na przestrzeni lat plon się waha np. 4 - 8 ton 

Dzisiaj słyszę w  jedynej słusznej telewizji że francuskie chłopy chcą wcześniejszych dopłat bo ich wysuszyło. Nie tak dawno czytałem jak Francja miała mieć plony wyższe niż w ubiegłym roku porównywalne ze średnią, a tu się okazuje że kicha. Wygląda to jak w tym dowcipie gdy Stalin mówi do Hitlera że gdyby miał taką armie jak Hitler to by zajął Europe, a Hitler na to że gdyby miał taką propagandę to by tej wojny nie przegrał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
6 godzin temu, iron napisał:

Śliski temat z tą upadliną.  Już nie jeden się tam przejechał. Pracownicy pgrów  mentalnie są  jeszcze w zsrr.  Ale za jakieś 10-15 lat może się to zmienić... Weź  w Polsce znajdź 10 ludzi żeby ci obrabiali parę tysięcy hektarów? A co dopiero w dzikim kraju gdzie wyjechało ok 30% ludzi w wieku 20-40 lat ...do tego wszyscy chcą łapówki na każdym kroku... A tak wogole to ciekawe po ile hektar ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Kwestia pieniędzy. Jak bedzie trzeba to ściągną normalnych z innych krajów. Część ukraińców  już się u nas wyuczyła i nie są złymi operatorami. Lepiej zeby to był kraj UPAdły bo potencjał niestety maja.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
8 godzin temu, turtojs napisał:

"nie" mówisz że jęczmień oz 9 ton, pszenzyta 7 to przepraszam bardzo przy cenach około 570-620 netto za jęczmień czy pszenzyto przy tym plonie wychodzi się na minus czy co? 600 razy 9 daje 5400, 600 razy 7 daje 4200 przy kosztach na maksymalnym poziomie 2 tys na ha, no chyba że kredytow i maszyn na wyrost nabranych i koszt na ha z kredytami rośnie do 3500 😅 Powiedz pierwszemu lepszemu przedsiębiorcy że wkładasz 2 tysie i zgarniasz 4200-5400 co daje na czysto 2200-3400 z ha plus jakieś dopłaty to Cię zeżre wzrokiem z zazdrości A jeszcze piszesz ze stawiać biny, czyli czekasz na ceny 700-800 i tu zarobek rośnie na 3250-4750 na czyszciocha plus dopłaty Oj bieda, naprawdę bieda...

To niech przedsiębiorca włoży 2 tysie i czeka na zwrot cały rok, obserwując cały czas pogode czy czasami nie bedzie musial dopłacić do interesu. To tak jakby ktoś ci powiedział ze pieniazki masz na czysciocha ze swojego bydła. Cena o ile się nie mylę chyba wzrasta. A miała być po 500 zł. Prognozy przecież mówiły o rekordach. A co będzie to zobaczymy po nastepnych upałach. A  z ukrainą jak to jest. Ma to prawo u nas zostawać jak jest podłaczone pod kontyngenty na zachód, czy może bezprawnie fakturują na zachód a u nas zostaje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj