Polecane posty

zetorr6441    365

Dzisiaj arkadie wykosilem to nawet nawet 7.3t z ha i slomy grubo do 17r daleko ale i tak duzo lepiej niz w ubieglym gdzie rotax dał 5.5t. Cena 650netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321

Ja skończyłem wczoraj rzepak i wyszedł średnio 3.7 t więc jestem zadowolony tylko muszę czekać do poniedziałku z ostatnim kursem bo Venus zasypany i nie mają gdzie sypać cena 1535 netto.najsłabszy rzepak na najmocniejsze ziemi. Jak pogoda da to dzisiaj w pszenicę, okoliczni się chwalą że pszenica od 7 do 8 t/ha sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
9 godzin temu, 79damian napisał:

 

 

Jaki region Polski? Bo mam do sprzedania prosto z pola pszenicę rotax i też szukam skupu, który płaci minimum 650 zł/tona z odbiorem.

 

Kuj-pom.powiat radziejów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

Ja skończyłem wczoraj rzepak i wyszedł średnio 3.7 t więc jestem zadowolony tylko muszę czekać do poniedziałku z ostatnim kursem bo Venus zasypany i nie mają gdzie sypać cena 1535 netto.najsłabszy rzepak na najmocniejsze ziemi. Jak pogoda da to dzisiaj w pszenicę, okoliczni się chwalą że pszenica od 7 do 8 t/ha sypie

Niech się chwalą może po 10t. to ceny na pewno nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

wczoraj kosiłem pszenżyto sąsiadowi, dbał o nie, 3 klasa- 4 t/ha. Pszenice przypaliło i jak da 6 to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Pszenicę zacznę kosić dopiero pod koniec lipca i nie tylko ja bo ziarno jeszcze nie dostałe pszenica ostroga w tym roku wypadła rewelacyjnie kłosy pełne ziarno grube .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
4 godziny temu, galan99 napisał:

Pszenicę zacznę kosić dopiero pod koniec lipca i nie tylko ja bo ziarno jeszcze nie dostałe pszenica ostroga w tym roku wypadła rewelacyjnie kłosy pełne ziarno grube .

  nie wiem kolego skąd jesteś ale ja mieszkam w Zamościu i jak byś nie miał nic przeciwko   to ja bym jutro chętnie podjechał i zobaczył te twoje  55 i 60 ziarek w każdym kłosie bo ja mam też pszenice zadbane jare są jeszcze zielone  ale w zimowych chodziłem i w najładnieszych wybranych kłosach nie było wiecej jak 50 a tak średnio to po 40 fakt ziarno grube   nie to żebym się wymądrzał   ale   nie piszcie głupot  bo pszenica zaraz będzie po 50 zl

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Ja napiszę tak - już porzeczka czarna miała być po 0,6, skończyła na 1,6.

Wiśnia miała być po 1,2 i choć nie wiem co będzie po niedzieli to obecnie jest po 2,7. 

Bańka pęka i okazuje się że na Ukrainie i w Niemczech wiatry po plantacjach hulają a fruktów niet.

Potężne nawałnice ponoć spustoszyły dużą część upraw w Europie.

Ze zbożem będzie podobnie- ubiegłoroczne maksima możliwe

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Zapomniałem o malinie którą ponoć  Ukraina miała mrożona w pierwszej klasie żałować nasz rynek po 1,8, a tu u nas nagle cena z 3 zł na 6,5 poszybowała.

Jestem pesymistom ale zaczynam nabierać optymizmu patrząc na rynek owoców i warzyw.

Pewnie @mirro mógłby cos więcej rzec.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

To choć trochę sobie odbijecie za poprzedni rok Zawsze mówiłem że nie urodzaj dla rolnika nie jest niczym złym byle wszędzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Pany potrzeba mi kupca na owies 1naczepa będzie, macie jakiś kontakt do zainteresowanych takim towarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
3 godziny temu, ZELKOW napisał:

Pany potrzeba mi kupca na owies 1naczepa będzie, macie jakiś kontakt do zainteresowanych takim towarem?

kumpel kupuje - namiar: Tomek 602297584

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kazik6 napisał:

jak u was ze słomą?duzo towaru?

 

Słomy z ozimych od pioruna, owsy lipa po całości, pszenżyta do 4t/ha, żyta w porównaniu do innych lat wypadają średnio bo sypią około 2 - 3 t /ha. A były lata że ponad 4t/ha sypały a i były że tylko 1t/ha leciała. Pszenicy jeszcze u nikogo nie kosiłem bo u nas mało tego się sieje. A swoje dopiero po niedzieli planuję ciąć.

Ale słomy jest dużo, kombajn musi powoli jeździć aby strat na klawiszach nie było. Też tak u was jest w ozimych że nie można pogonić z koszeniem?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

U nas powiat PCT pszenżyto 2,8-3,3t , pszenica 3 odmiany  4,26-4,31, pszenica oz. 4 odmiana z dziś 2,59t z ha

Cena nad morzem Czarnym 230 dolarów z marżą pośrednika więc co niektorzy się dziwią, że Matiff tak rozjechał się cenowo.

Znajomy kupił dziś kiszonkę 2018 z dostawą 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj