Polecane posty

GRZES1545    8976

@szaman1 I właśnie tacy powinni liczyć zyski bo to nieliczni  jeszcze nie trują tak mocno społeczeństwa pier**loną wszechobecną chemią jak niektórzy . A na Ukrainie jak możesz mieć pewność co do nas trafia jak nie ma nad tym żadnej kontroli, używają środków które już dawno w Polsce były wycofane. Druga sprawa bardzo dużo ziemi lub gospodarstw jest już w rękach Niemca tylko Ukrainec parobkuje.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

No przecież i dlatego unia daje kontygęnty bo swoim daje a unia to Niemcy

U mnie w pszenicy sporo zielonego i połowa leży także jeszcze nie prędko Jęczmień  jary pójdzie przodem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Dziś rozmawiałem z właścicielem skupu znajomego to wyceniają pszenicę na 650zł owies 550zł pszenżyto 600zł netto za tonę. Ceny jeszcze negocjują z jakimiś przedstawicielami, w tym tygodniu mają zebrania i może się jeszcze coś zmienić, tyle że nie wiadomo w którą stronę😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
55 minut temu, Wicherek napisał:

Jak leży to suszy nie miałeś , będzie plon 

szacunki dopiero jak będzie na przyczepie ziarno dość drobne leży bo za    bardzo się pokrzewiło i za gęste i to na sletrosanie bez saletry na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    953
15 godzin temu, galan99 napisał:

Tak zaglądałem do kłosa wypełnione bardzo ładnie ziarno grube od 55 do 60 szt w kłosie jest .

Do stodoły będzie składowana i poczeka na lepsze czasy w cenie .

pszenica bardzo ładna  ale 55 czy 60 ziaren w kłosie  to chyba żart 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

pszenica bardzo ładna  ale 55 czy 60 ziaren w kłosie  to chyba żart 

Dlaczego żart? Co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Lubuskie, ceny na dziś w elewator Świebodzin.

Jęczmień ozimy 600 + VAT

Pszenica paszowa 650 +VAT

Nie sprzedawałem, tylko się pytałem :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

dziś zobaczyłem pierwszego gostka który gonił do Farmera z rzepakiem ale kiedy kosił jak co chwila kapie

Samo to że już  go kosiłeś nie rokowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79damian    2

Południe mazowieckiego: - jęczmień jary - 500 zł/tona + Vat, - pszenica ozima - 500 zł/tona brutto 😔😔😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Dziś rozmawiałem z właścicielem skupu znajomego to wyceniają pszenicę na 650zł owies 550zł pszenżyto 600zł netto za tonę. Ceny jeszcze negocjują z jakimiś przedstawicielami, w tym tygodniu mają zebrania i może się jeszcze coś zmienić, tyle że nie wiadomo w którą stronę😬

co to za skup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To kurnik jakiś? Czy handlarz który ma swoje silosy i skup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
31 minut temu, 79damian napisał:

Południe mazowieckiego: - jęczmień jary - 500 zł/tona + Vat, - pszenica ozima - 500 zł/tona brutto 😔😔😔

Tam gdzie rządzi PSL (Struzik )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
2 minuty temu, Wicherek napisał:

Tam gdzie rządzi PSL (Struzik )

k**wa co się robi chcą wydoić do cna to czekamy na 400 zł a może i 300 się znajdą tacy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj