Polecane posty

Bobo92921    10
6 godzin temu, miwigos napisał:

Za to macie tanią ziemie,coś za coś

Ziemia płaci u nas od 50000 zł za 5-6 klasę coś lepszego to 100000 a okolice snidowa to potrafią dać i po 160000

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Glenport na dzisiaj:

Pszenica 650,   Paszowa 610.  Rzepak 1500.

Jutro cennik się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

Nawet jak będzie po 500 to też będą kolejki z różnych przyczyn jak co roku w żniwa i skupujący to wykorzystują  "Biznes ist Biznes"

kolejki będą ale młodym rolnikom trzeba uświadamiać że lepiej kupić BINa na kredyt i po kilku latach ma się go na czysto !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523
6 godzin temu, jahooo napisał:

Dwa dni jeżdżę po polach i szukam drogi dojazdowej do rzepaku, żeby się zmieścił kombajn z 5m hederu, takie wspaniałe warunki, wąwozy po 1km długości, głębokie na 8-10m i szerokie na 4. A rzepak po 1460 brutto. 

Jak tam cena w Udryczach, podniósł coś z 580 czy nadal idzie na rekord Polski ?

Heder na wózek ,jak kupowałeś to nie wiedziałeś że niema dojazdu ,u mnie nie kupisz ziemi jak niema dojazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

u mnie komasacja ciągnie się już 4 lata i końca nie widać

to nie mój kombajn, jak nie będzie wyjścia, to na wózku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Pracowała jako zarządca gospodarstwa rolnego, jeżeli nie opłacisz się lokalnym ,,chłopcom z miasta"  to nie ma sensu zaczynać,niepokornym plon szedł z dymem

Poza chłopcami z miasta to podobno jeszcze każdy urzędnik na każdym kroku chce w łapę. Już zapomniałem jak po ichszemu się to nazywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

jak powiesz "bakczysz" to każdy załapie o co chodzi, słowo wprawdzie tureckie, ale bardzo popularne

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060

https://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/wzrostowa-koncowka-tygodnia-na-swiatowym-rynku-zboz,87243.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
2 godziny temu, ws71 napisał:

USA,Rosja,Ukraina rolnictwo nastawione na ekstensywną produkcję roślinną,każdy plon pow 2,5t/ha jest uznawany za sukces,przy czym na nieszczęście dla nas powoli to się zmienia ,szczególnie w Rosji gdzie zaczynają iść w stronę intensywnej produkcji, podobnie sprawa wygląda na Ukrainie, u nas zachodnie spółki rolne zatrudniają operatorów,zarządców gospodarstw do pracy w Ukrainie,moja znajoma wróciła stamtąd ,to stwierdziła że nigdy więcej tam nie pojedzie, dogadany jęczmień ozimy 640 netto 50t i gośc się wycofał  stwierdził że to za dużo bo na południu i wschodzie płacą mniej i musi poczekać aż się sytuacja wyjaśni i wstrzymał skup

 

Póki co siły roboczej nic nie zastąpi więc te ich intensywność to o kant d*py obić a dodatkowo mentalność do wódki i brak dozoru bo dozór teŻ chleje jestem spokojny

19 minut temu, Taurus83 napisał:

Poza chłopcami z miasta to podobno jeszcze każdy urzędnik na każdym kroku chce w łapę. Już zapomniałem jak po ichszemu się to nazywa 

"Wziatka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

A nasi w PGR inaczej pracowali ? wystarczyło kilka lat aby spółdzielnie które cudem przetrwały transformacje i ludzie w nich pracujący zrozumieli że bez uczciwej pracy padną razem z gospodarstwem i z czasem i na wschodzie do tego dojdą a są w stanie wykarmić całą Europę tylko dać technologie i zaplecze sprzętowe

A co do picia też nie jesteśmy tacy ostatni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
6 minut temu, Wicherek napisał:

To nie Ukraina nas wykańcza tylko wykończą nas pośrednicy !

NIE!

To polityka nas wykańcza.

Na pośrednika są sposoby typu przetrzymanie towaru, czy łączenie się z sąsiadami i oferowanie większej partii towaru dalszym mniej pazernym pośrednikom. 

Na politykę są tylko teoretyczne sposoby raz na 4 lata, a tu nie masz żadnej gwarancji, a raczej pewność że będzie odwrotnie jak obiecają.

I co do pośredników  - bez nich handel by zdechł a wielu nawet by nie sprzedało tego co wyprodukowali.

Mam owoce i po mimo że  czasem nerw łapię to po ochłonięciu człowiek dochodzi do wniosku że bez nich życie było by dużo bardziej skomplikowane. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72

kilka lat temu byłem w Niemczech i rozmawiałem przy zakupie używanej maszyny z rolnikiem niemieckim i on narzekał że w Polsce to ludzie pracują za darmo koszty produkcji są niemal zerowe i że zalewamy ich rynek tanimi zbożami. Teraz myśle że koszty uprawy ha się wyrównały albo w Niemczech są nawet niższe to skupy straszą nas Ukraina i Rosja a z tych krajów większość zbóż idzie południem do portów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe dlaczego tanie zboża z tamtych stron można sprowadzać , a nawet trzeba . No a takie paliwo , alkohol , papierosy to już zło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
9 godzin temu, miwigos napisał:

Za to macie tanią ziemie,coś za coś

Jestem z pod sokołowa podl u mnie ziemia jest od 60tys do ponad 100 i to w ogole ciezko cokolwiek kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

U mnie pszenice wyglądają tak jak widać . 

Praktycznie wszyscy takie pszenice mają okolice Zamościa .

IMG_20190714_164107.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
28 minut temu, galan99 napisał:

U mnie pszenice wyglądają tak jak widać . 

Praktycznie wszyscy takie pszenice mają okolice Zamościa .

IMG_20190714_164107.jpg

A zagladles do kłosa ? Czy tylko patrzysz z drogi !

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
27 minut temu, robercikj100 napisał:

A zagladles do kłosa ? Czy tylko patrzysz z drogi !

Tak zaglądałem do kłosa wypełnione bardzo ładnie ziarno grube od 55 do 60 szt w kłosie jest .

34 minuty temu, Wicherek napisał:

masz na nią swego BINa czy jedzie do żyda za darmo ?

Do stodoły będzie składowana i poczeka na lepsze czasy w cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

nic dziwnego jak u was ciągle jakieś opady i podtopienia, mam rodzinkę w Werbkowicach strony Perqinsa (Chrubieszowa) to u nich to samo wszystko pieknie rośnie nie to co u mnie a różnica nie całe 100km i to samo województwo

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
31 minut temu, galan99 napisał:

Tak zaglądałem do kłosa wypełnione bardzo ładnie ziarno grube od 55 do 60 szt w kłosie jest .

Do stodoły będzie składowana i poczeka na lepsze czasy w cenie .

To fajnie bo ja też LZA ale u mnie nie wszystkie takie pszenice ładne . Dużo przypalonych przez te czerwcowe upały . Szczególnie tam gdzie był pszenica w monokulturze 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

901419918_IMG_0505(2).jpeg.c92dead5c79db946f19586eb67bb340a.jpeg

886306533_IMG_0503(1).jpeg.0a1e50f2f3f99eca7cda658d782acdbf.jpeg

Część pszenic jest już dojrzała ale niektóre jeszcze pracują. Na południowym wschodzie nie jest źle


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Pszestańcie pier**li" że na Ukrainie. t aki syf przywożą to to samo co nasze, ale po jaki ch*j. Robactwo to mniej chemii czyli zdrowszy. Trochę odechciewa się uprawy rzepaku ale dopiero jak skosiłem jęczmień jary 3t/ha i groch 2t/havto stwierdziłem że to powtórka z ubiegłego roku i tylko pateracy zyskają co nie sypią nawózów i nie pryskają(Wybory i suszowe)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj