Polecane posty

robercikj100    1010
46 minut temu, AleksanderX napisał:

U mnie po sdasiedzku u bambra sypie powyzej 5  ton tak mówi

Tobie po radach staska to pewnie też tak sypie. 

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Stasiek dobrze radził tylko opady zawiodły a propo Stasiek wciąż na wczasach/wypoczywa/

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

Stasiek dobrze radził tylko opady zawiodły a propo Stasiek wciąż na wczasach/wypoczywa/

Co on niby radził 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Radził, żeby sypać pod koniec kwietnia, a i tak urośnie 4t rzepaku i 8 pszenicy bo było 50 mm deszczu w maju :P 
Znajomy kierowca kupił od farmera z okolic stolicy rzepak z 15 ha.. Podstawił 3 TIRy, a nasypało 19 ton i obaj mieli zonka, bo rokował na 3t min..
ładny jęczmień ozimy u sąsiada sypnął niżej 5t i ziarno poślad straszny to jak będzie w pszenicy? 
Nie wiem ile w tym prawdy, ale chodzą słuchy o ukraińskim rzepaku po 1300 w każdych ilościach. A co do pszenicy w lubelskim to w żniwa "5" z przodu ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    947

Ukraina do Polski będzie pchać wszystko po niskich cenach bo i tak jak im zabraknie to nasz  rząd zaraz ruszy ze wsparciem tylko za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

W Biblii jest napisane siedem lat tłustych i siedem chudych.

Z tym że  niektórzy nie wytrzymają , ziemie nie wiadomo po ile kupują, czynsze po 3 tyś , 

jeden przed drugim po 4 czy 5 zabiegów przeciwko grzybom.

co u niektórych co blogi piszą to rzepak już jesienią po 5 t/ha miał sypać 

I pamiętajcie jedno nikogo nasz los nie będzie obchodził bo nas rolników w Polsce jest zaledwie 0,5 mln reszta to wiadomo. Ale najważniejsze jest by żywność była tania i importować będą całą gębą tak Polska jak i UE.

A i jeszcze jedno nie po to nas wzięto do UE żebyśmy np. sokami z jabłek ich zaleli tylko po to bi ich przetwórnie za grosze od nas te jabłka kupili, tak samo wołowina wieprzowina itd.

Trzeba było na ruskich nie s...ć tylko z nimi handlować , Dla US nic nie sprzedamy tylko magazyny ze złomu oczyścimy

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

Tramp to by płot postawił i skończył import od sąsiada:D i może byśmy nie zaczynali z 5 z przodu

W moich stronach pszenica paszowa już 55 zł brutto a będzie taniej tak co roku jest a w tym to już całkiem jeszcze 3 tyg do zbioru pszenicy u nas , rzepak tak ze 2 tyg . Słabe plantacje rzepaku i pszenicy to już coś tam koszą ale to nieliczni .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8957

@galan99 U mnie pszenica jak będzie pogoda to w tym tygodniu poleci, ale że taka cena to chyba te skupy u Ciebie popier...

W Krzesku gdzie ja wożę pytałem teścia czy już zboża przyjmują to ponoć nie ruszył skup bo porty mają zasypane zbożem i pełne magazyny🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4009
16 minut temu, galan99 napisał:

W moich stronach pszenica paszowa już 55 zł brutto a będzie taniej tak co roku jest a w tym to już całkiem jeszcze 3 tyg do zbioru pszenicy u nas , rzepak tak ze 2 tyg . Słabe plantacje rzepaku i pszenicy to już coś tam koszą ale to nieliczni .

Weż farbę i w nocy napisz na asfalcie przed takim skupem ZŁODZIEJ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Płn Mazowsze ceny różne, jeden 620 inny 680 netto a różnica 2 km xD nie wiem na co ten drugi liczy? Na stałych klientów? Chłopy nauczeni ubiegłym rokiem potrzymają do września towar, jak ktoś ma mało to nawet na przyczepach przetrzyma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
11 minut temu, GRZES1545 napisał:

@galan99 U mnie pszenica jak będzie pogoda to w tym tygodniu poleci, ale że taka cena to chyba te skupy u Ciebie popier...

W Krzesku gdzie ja wożę pytałem teścia czy już zboża przyjmują to ponoć nie ruszył skup bo porty mają zasypane zbożem i pełne magazyny🤨

Będę jutro jechał to zrobię foto jaki ceny są wywieszone koszmar .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8957

ch*j mnie strzela jak jeszcze widzę w tv napier...o wyborach non stop zamiast zająć się obecną sytuacją cen zbóż.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panie , a kogo ceny zbóż interesują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

To samo. Bo skupowy przerzuciłby więcej towaru z mniejszą marżą, a teraz skupi mało towaru, przytrzyma i sprzeda z wyższą marżą.  

8 minut temu, Rolnik1973 napisał:

A co by było gdyby suszy nie było, i u każdego po 8 t

350+ vat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Od kiedy to rzepak na upadlinie  jest wcześniej koszony  niż w tymkraju  ?

We francji na pewno już pszenicę koszą. Ktoś wie po ile tam ? I nie mówię o giełdzie

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

W ubiegłym roku pod koniec sierpnia cena skoczylas na 820 tyle płacili zaliczkowo z odbiorem w listopadzie

Gdzie skoczyła to skoczyła koniec sierpnia cena pszenicy była zeszłym roku u nas 700 zł brutto .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Szwagier ma wysokie stanowisko w good Valley czyli starym poldanorze i często jeździ na Ukrainie bo tam też mają swoje fermy i 20 parę tysięcy hektarów i ciągle powtarza że plony tam na tych super glebach nie są wyższe niż u nas na 4-5 klasie. Na to samo stanowisko pracy tu w pl gdzie potrzeba jednej osoby tam potrzeba 8. Maszyny zniszczone kilku letnie, kradną tak jak u nas za czasów PGRow. Potrafią jechać pryskac i wszystko wylać do rowu bo im się w kółko nie chce jeździć. Odwalaja takie jaja że czasem głowa mała. 

Co do ceny zbóż to rola Człuchów pszenica psszowa 600 konsumpcyjna 660 żyto 530 pszenżyto 560 jęczmień 580.ceny netto. W okolicy od wczoraj zaczęliśmy kosic jęczmień bo tydzień lało. Ziarno tragedia, plon od 3 do 6. Tylko nikt tego jeszcze nie ważył. 

Rzepak 1490 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Zamość , Chełm , Krasnystaw , Hrubieszów i tak wzdłuż wschodniej granicy po Suwałki w pasie od granicy w głąb kraju do 150 kilometrów jest h...nia z cenami jak tylko może być wystarczy przekroczyć Wisłę i jest inny świat .

Ardanowskiemu śnią się spółdzielnie rolne .

Jest takie sk***ysyństwo na wschodzie naszego kraju kupić tanio a na zachodzie sprzedać drożej tak było zawsze jak pamiętam .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Co rozumiesz przez tania ? 30 tys za hektar 4 klasy przy zbożu po 600 brutto w żniwa to ma być tanio ? Na stoku o nachyleniu 10 % i praktycznie braku dróg dojazdowych.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj