Polecane posty

beata12596    298
1 minutę temu, Dario23 napisał:

u nas już niektórzy rolnicy sprzedają zeszłoroczną pszenicę po 720 netto, a dwa tygodnie temu skupy z łaską, że w ogóle wezmą dawały 650. Powoli się ruszy i ceny wrócą na poziom zeszłorocznych. Ciekawe też kiedy wezmą się za sprawdzanie towaru z Ukrainy pod kątem GMO i substancji niedozwolonych na terenie Unii Europejskiej... Jak się okaże, że ten świetny towar z Ukrainy to jeden wielki syf to się dopiero narobi :)

Koleżanka pracuje w agencji celnej i opowiadała, że jak przyjeżdża rzepak z Ukrainy to aż się rusza od robactwa, taki syf przywożą do nas, o pszenicy nie wspomnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, beata12596 napisał:

Koleżanka pracuje w agencji celnej i opowiadała, że jak przyjeżdża rzepak z Ukrainy to aż się rusza od robactwa, taki syf przywożą do nas, o pszenicy nie wspomnę. 

To kto pozwala na wjazd takiego czegoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

A czy jest jakaś kontrol sanepidu itp? Każdy olewa temat, a do nas wwożą takie coś. Jak ją o to spytałam to tylko ramionami wzruszyła, ona ma towar oclić i aby do końca zmiany. Wolna amerykanka, u nas wytrują robactwo i pójdzie na przemiał. 🙄

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Sprawdzają tylko dokumenty jeśli posiada świadectwo nie mogą go kwestionować. Jedynie co mogą to szukać fajek itp.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
28 minut temu, beata12596 napisał:

Koleżanka pracuje w agencji celnej i opowiadała, że jak przyjeżdża rzepak z Ukrainy to aż się rusza od robactwa, taki syf przywożą do nas, o pszenicy nie wspomnę. 

W tym roku jakoś dużo tego robactwa w rzepaku na przyczepie to chyba nie kwestia syfu z ukrainy

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Wiadomo od naszych braci i przyjaciół z upainy trzeba przyjąć wszystko bo oni biedni i trzeba im pomagać a na nas nakładać co raz to nowe wymagania 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
33 minuty temu, szaman1 napisał:

W tym roku jakoś dużo tego robactwa w rzepaku na przyczepie to chyba nie kwestia syfu z ukrainy

Chyba nie o takim samym robactwie myślimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

jak rzepak z ubiegłych żniw to nie wiem jakie może być robactwo. Ale jak tegoroczny rzepak to co tam może być? Biedronki i inne robaczki prosto z pola. A baba jak to baba, zobaczy owada i już robactwo. Pokaż człowiekowi z miasta przyczepe ze świeżym rzepakiem prosto z pola to też powie że samo robactwo...

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Ten rzepak nie był świeżo skoszony, a kulkuletni, zapewniam, że ta jak ją nazywasz baba pochodzi ze wsi i wie jak wyglądają robaczki na świeżo skoszony zbożu, a jak wygląda śmierdzący syf. Naście lat temu pojechaliśmy kupić odpady fasolowe do Pana że Starej Wsi, który skupował fasolę, jak otworzył drzwi do naczepy, w której były te odpady to buchnął taki smród, że jego pracownik powiedział - może tak jakiś imigrant umarł, że tak śmierdzi. Okazało się, że te odpady były przywiezione z kraju, do którego wywieźli wcześniejszą fasolę, a żeby nie było pustych przebiegów to załadowali odpady. Po otwarciu worka myśleliśmy, że zwymiotujemy, z fasoli została tylko cieniutka skórka, a to wszystko zjadły robaki, aż się wszystko ruszało, a on tym jeszcze handlować chciał. Reasumując błędnym założeniem jest twierdzenie, że towar, który do nas trafia jest czysty, ładny, suchy itp. Często jest to kilkuletni syf, który wypycha się do nas po zniżonej cenie, bo lepsze to niż wysypanie gdzieś w rów, chociaż trochę kasy się zwróci, miejmy nadzieję, że to tylko sporadyczne przypadki, ale niestety się trafiają, a nie powinne. 

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Do nas przyjeżdżał rzepak do elewarr-u przez firmę K....k z lubelskiego przestało to się podobać rolnikom stanie i czekanie aż 4 czy5 aut się rozładuje a zarazem cena spadnie rolnikom a dla K....ka będzie gwarancja stałej ceny na wszystkie dostawy to poszło zawiadomienie do cba bo ktoś z góry pcha to do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Proponuje  zobaczyć faktury a szanowni forumowicze mocno się zdziwią kogo faktycznie zboże wjeżdza do Polski,co do jakości przynajmniej to co przychodzi na okoliczne fermy nie różni się niczym od naszego,żaden właściciel nie sciągnie sobie syfu aby być 50zł do przodu , a pózniej ładować kasę w polepszacze aby nadawała się ona do skarmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

nawet jak syf to przejdzie przez wialnie, później przemiesza się z rzepakiem z nowych zbiorów i tyle.

Poza tym zmieńmy temat na: ceny pszenicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

O pszenica jest po 730 zł 30zl w górę i a żniwa dopiero się zaczynają to super chyba będzie cena 1000 na wiosnę a jak zimą wymrozi to może nawet 1200 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3935
1 godzinę temu, Maaxx napisał:

O pszenica jest po 730 zł 30zl w górę i a żniwa dopiero się zaczynają to super chyba będzie cena 1000 na wiosnę a jak zimą wymrozi to może nawet 1200 

Gdzie tak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
20 minut temu, Zdzinio napisał:

Panowie a jak rzepaczek sypie?

Od 1 tony do 3 ton może trafi się jakiś kawałek plantacji rzepaku co da plon o koło 4 ton ale to  rzadkość , rzepaki słabo rozkrzewione łuszczyny małe drobne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483
3 minuty temu, AleksanderX napisał:

U mnie po sdasiedzku u bambra sypie powyzej 5  ton tak mówi

Rzepak 5 ton sypie jak padały deszcze rozkrzewiony wysoki to tak może być ale to co ja widzę jakie są rzepaki w moich stronach to słabiutkie na same koszty wystarczy ale i to nie każdemu się wrócą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

o tej porze już gotowy i 5t sypie? bajki Ci ten bamber wpieprza jak nie wiem, rzepak który sypie tyle zazwyczaj schodzi ostatni z pola

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj