Polecane posty

thefarmer    178

kolega dzisiaj wymłócił żyto, jęczmienie ozime już dawno wymłócone, gdyby nie to ochłodzenie to pewnie za tydzień szłaby pszenica i pszenżyto, wiecie co o ile jęczmienie były w miarę ok pszenżyta trochę gorsze o tyle niewiem dlaczego najgorsze u nas są pszenice, ziarno jest jak poślad da ze 3 może 4 tony z hektara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szykować magazyny na pszeniczke czy jechać od razu do skupu ? Co przewidujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Wiecie co mnie boli? Że taki Farmer, duży portal rolniczy w artykule o żniwach pisze, że "część skupów twierdzi, że ma pełne magazyny już przed żniwami". Oni dobrze wiedzą, że szkodzą rolnikom takim pisaniem i widać po której stronie stoją. Niby to tylko informacja, niby tylko skupy twierdzą, ale tekst idzie w Polskę, rolnik przekaże rolnikowi i propaganda działa w najlepsze.

To są chwyty stare jak świat. Rok temu przetwórnie od jabłek to przeszły w tym temacie samych siebie - powiedziały, że robią zapisy na przyjmowanie jabłek po 8 GROSZY!!!, bo wszystkiego nie pomieszczą. I oczywiście teksty, że skupować będą tylko przez tydzień. Oczywiście napędziło ich to kolejki niesamowite, towar kupili za bezcen i wyeksportowali koncentrat do Chin z zyskiem kilkunastokrotnym.

Oni najwięcej zarabiają na frajerach, którzy łapią się na propagandę. Rozumiem jak ktoś nie ma magazynu i musi wywieźć, ale jak ktoś ze strachu wiezie, "bo magazyny mamy pełne", bo "na Ukrainie sypie", to niech zmieni zawód.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Jak ktoś pisał, że ludzie ze skupu dzwonili, że cena będzie spadać i żeby kontrakty podpisywać to wysmiewali ich tu co nie miara

Jak oferty na nowe zbiory przy wysokim matfie były wysokie to czemu nie podpisywałeś umowy tylko teraz lament? 

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

To pokazuje, jaka jest napinka ze strony skopów, Wiadomo, że jeśli nie nakupią się tanio w żniwa, potem już tak łatwo nie będzie. Wiedzą też, że rolnik nie jest już taki ciemny, patrzy na giełdy. Dlatego jest taka nachalna nagonka. Ja czekam do listopada, mam magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś Ci mówi tu, że masz sprzedać? 

Masz magazyn, nie masz konieczności sprzedaży zboża, i nie masz pomysłu na obrót kapitałem że sprzedaży to trzymaj, to jest pomysł na zarobek.

Tylko jak będzie opcja dobrze sprzedać, to sprzedaj bez lamentu, że się przegapilo najwyższe ceny i ktoś go oszukuje bo to jest śmieszne. 

 

 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

oj bidoki żerują na rolnikach i jeszcze mają żale że ktoś im prawde w oczy mówi ot kapitalizm 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, thefarmer napisał:

kolega dzisiaj wymłócił żyto, jęczmienie ozime już dawno wymłócone, gdyby nie to ochłodzenie to pewnie za tydzień szłaby pszenica i pszenżyto, wiecie co o ile jęczmienie były w miarę ok pszenżyta trochę gorsze o tyle niewiem dlaczego najgorsze u nas są pszenice, ziarno jest jak poślad da ze 3 może 4 tony z hektara...

Wiesz czemu poślad ? Za dużo  azotu. Ja już drugi rok z rzędu popełniłem ten sam błąd.Nie dość ,że częśc azotu nie została wykorzystana przez rośliny w zeszłym roku to jeszcze dowaliłem w tym i to się skumulowało. Pytam sąsiada przez miedzę ile dał azotu bo widzę ,że ma okrągła pełną a on ,że 120 n po kukurydzy a 100 n po rzepakach i jeszcze bez antywylegacza

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, z częścią rozmówców na tym forum to jak z najstarszym pokoleniem: "kiedyś to było teraz nie ma", "moja prawda jest najprawdziwsza", "złodzieje wszędzie" :D a prawda jest taka, że kiedyści to też srali w liści. 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

O czym tu z tobą dyskutować, jak nie dostrzegasz różnicy między zwykłym złodziejstwem, a partnerstwem w biznesie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

w tym momencie partnerstwo w biznesie szczególnie w branży rolniczej nie istnieje, nam sie wmawia że współpraca to nie tylko cena ale efekt końcowy jest nie do oszukania na naszych kontach liczby nie kłamią więc ta propaganda musi się skończyć i tyle 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi, w mojej okolicy już jest płacz, że ci "pieprzeni" rolnicy wożą całe łódki do większych pośredników w kraju bo dają 20-30zł na tonie więcej. I to nawet ci mali, co mają wogóle tylko zboża na jedno auto.

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jahooo napisał:

O czym tu z tobą dyskutować, jak nie dostrzegasz różnicy między zwykłym złodziejstwem, a partnerstwem w biznesie

To wytłumacz mi, skoro uważasz że nie rozmumim 

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Współpraca skup-rolnik to powinna być symbioza, a nie układ pijawka-zywiciel. Neoliberalne hasło "maksymalizacji zysków" niestety nie sprawdziło się w dłuższej perspektywie, dziś powszechnie mówi się o społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli prowadzeniu go tak, aby nie niszczyć wszystkiego dookoła, tylko stymulować rozwój.  Czasem trzeba się zastanowić, czy dodatkowe 5zł zysku jest tego warte, bo nawet najlepszego konia można zajeździć na śmierć i wtedy przyjdzie ciągnąc wóz samemu, jeśli rozumiesz, co mam na myśli. A z tego , co piszesz na forum wyciągnąłem wniosek, że rolnika trzeba skubać aż do krwi, bo głupi i ciemny, bo ważne, że ja zarobię. Nieważne, że tylko w krótkiej perspektywie.  Jeśli tak nie uważasz, to przykro mi, ale taki jest tutaj sens twoich wypowiedzi.

Ja zwykle wożę do lokalnych firm skupowych, jeśli cena jest uczciwa w stosunku do giełdy i sytuacji na rynku oraz płacą w terminie. Jak nie płacą , albo sztucznie zaniżają ceny, szukając na siłę przyczyn do wirtualnego pogorszenia jakości towaru, albo wystawiając zaniżone cenniki, to bez wyrzutów sumienia sprzedaję w kraj pośrednikom.

Wszyscy muszą zarobić, ważne, żeby każdy w tym łańcuchu zarobił. O wiele trudniej jest się zmówić rolnikom i nie odstawiać towaru, niz skupującym i zaniżyć cenę. A moim zdaniem w takim przypadku ktoś powinien zawiadomić właściwe i instytucje o zmowie cenowej. Tylko do tego trzeba miec jaja , trochę wyobraźni i uczciwości

 

  • Like 2
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A która z moich wypowiedzi na to wskazuje? Bo to dalej puste słowa kolejnego rozumwcy, który próbuje z powietrza wynaleźć inna prawdę i wcisnąć ja w usta innego forumowicza. 

Słucham? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Napisałem, że ja mam takie wrażenie z twoich wypowiedzi, jeśli tak nie jest, to OK, może źle coś zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
1 godzinę temu, jahooo napisał:

To pokazuje, jaka jest napinka ze strony skopów, Wiadomo, że jeśli nie nakupią się tanio w żniwa, potem już tak łatwo nie będzie. Wiedzą też, że rolnik nie jest już taki ciemny, patrzy na giełdy. Dlatego jest taka nachalna nagonka. Ja czekam do listopada, mam magazyn

Lokalna ferma trzody 13tyś szt ,znajomy pojechał żeby opchnąć tegoroczny jęczmień ,tam wielkie zdziwienie że już  żniwa i w ogóle to w ciągu najbliższych 2 tyg nie przewidują skupu i ma się dowiadywać pózniej,wygląda na to że nawlekli zboża ze świata i na tą chwilę rodzime zboże ich nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

A zboże z dnia na dzień tanieje 500 brutto pszenżyto już pszenica 600 zł brutto tylko jak zaczną wieść to k**wa jeszcze spadnie po 10 zł . 

Rzeczywistość a nie fantazje o wysokich cenach , zeszły rok był bardziej suchszy niż ten .

Nie obchodzi mnie co jest na pomorzu jakie ceny w Zamojskim są takie i nie będzie szału .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wicherek nie wiem co Ty pobierasz za witaminy, ale weź następnym razem mniejszą dawkę i szykuj magazyn tak jak wcześniej pisałeś :D


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Rozmawiałem  o wynajęciu tira by zawieść pszenicę z Zamojskiego do zachodnich części polski to tak 500 kilometry tak powiedzmy a różnica na tonie to 30 zł miedzy zachodnią stroną a w schodnią i się nie opłaci bo chcą po 35 zł od tony za przewóz to na jeden h*j wychodzi czy sprzeda się  taniej na miejscu transport kosztuje .

musiało by być różnica w cenie pszenicy  minimum 70 zł by zarobić te 35 zł a tak nie będzie .

Trzeba czekać do października co się będzie działo na naszym terenie z cenami pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 500 km chcą 35 zł/t ???????? 😂😂😂😂😂😂

jeszcze do tego w żniwa??

Galan, przepraszam ale Tobie coś się pomyliło chyba? to nawet nie wychodzi 2 zł/km

i do tego, że to jest kwota netto 35 zł/t, jak ktoś na ryczałcie to dodatkowo 23 % vatu zapłaci za transport, a nikt Mu tego nie zwróci. Vatowiec sobie odliczy


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj