Polecane posty

skywalker89    831
1 godzinę temu, stasio32 napisał:

Przypominam ze po dzisiejszym deszczyku posucha bedzie przez 3 tygodnie. Najlepszym przykladem zlodziejstwa jest ostatni raport  usda ktory miał pokazac gigantyczne straty  w zasiewach. Zamiast tego pokazali stan na podstawie ankiet z poczatku czerwca i co i spadki. Pozniej wystosowali sprostowanie ze dane nieaktualne, ale co z tego. Mieli wywolac spadki i nagle kukurydzy przybyło na papierze. U nas tez były prognozy, a [pdkarpacie zaraz zacznie ratować polski rynek kukurydziany. Rzepaku też malo, a ceny nie ma bo dogadali się z ukraincami i mają w d*pie rodakow

To nie z Ukraińcami się dogadali, tam tylko ukraińska ziemia, a uprawiane wiadomo w większości przez kogo...

Ja w żniwa popchne rzepak, aby po 1,5tys netto byl to już jakieś minimum

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest szansa, w świętokrzyskim rzepaki polecały po wichurach i gradzie, te co stoją mają niewykształcone łuszczyny więc towaru mniej a cena.... może 1500 będzie ale brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Czytam kilka ostatnich stron  i nie widzę głównego analityka

Co się dzieje że Stasiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Staszek ostatnio aktywny na forum był 17 czerwca, po mojemu dostał dożywocie za multikonto albo za głupotę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisał coś o wakacjach, może jeszcze nie wrócił. Zbiera siły na sezon


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przy tych cenach świń nie pozwolił by sobie na przestój, puste chlewy i leżenie na wakacjach.... Chyba że to zwykły etatowy troll jakiegoś dużego potentata zbożowego i widocznie planowany urlop wziął bo skup wstrzymany, magazyny zamiecione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3380

Nie podnoście tematu upainy bo robicie niepotrzebny ferment , już wiele razy było wyjaśnione że więcej przyjeżdża z Czech niż z UA a nawet pierwsze zbiory na tej śmiesznej ukrainie pokazują że nie młócą nawet trzech ton , nie zawracajmy czterech liter ukrainą bo nie jest istotna , gorzej bym się obawiał całej tej  Merkosury bo to rozłoży nie tylko polskich rolników ale całe rolnictwo w UE . Zarobią Niemcy na gratach , Holendrzy na ubezpieczeniach, Francuzi na winach, Włosi na serach , Hiszpanie na oliwie z oliwek . Stracą Polacy na rozwijającym się rynku drobiu , wołowiny , a nawet może być problem ze zbożami bo będzie nagonka że bezcłowo do UE wjeżdża a będzie jak tą z UA gdzie 2 mln ton tylko faktury przeszły przez UE a zboże pojechało do Arabów przez Czarne morze ale propaganda i niesmak do dziś pozostał choćby na tym forum . Nie chcę już w ogóle mówić o cukrze bo tu już może być całkowity dramat o czym doskonale wiedzieli niemiaszki dlatego cukrownie zamykają . Tu jest cały problem być albo nie być rolników .

A jak tam żniwa ? Pięknie wyglądający jęczmień ozimy u sąsiada właśnie pęk nie wiem czy 4 tony będzie z hektara , a wiem że na tym polu bez problemy łapał 8 ton .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
7 godzin temu, pawel885 napisał:

Staszek ostatnio aktywny na forum był 17 czerwca, po mojemu dostał dożywocie za multikonto albo za głupotę... 

lub wróci 18 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
33 minuty temu, marks50 napisał:

Nie podnoście tematu upainy bo robicie niepotrzebny ferment , już wiele razy było wyjaśnione że więcej przyjeżdża z Czech niż z UA a nawet pierwsze zbiory na tej śmiesznej ukrainie pokazują że nie młócą nawet trzech ton , nie zawracajmy czterech liter ukrainą bo nie jest istotna , gorzej bym się obawiał całej tej  Merkosury bo to rozłoży nie tylko polskich rolników ale całe rolnictwo w UE . Zarobią Niemcy na gratach , Holendrzy na ubezpieczeniach, Francuzi na winach, Włosi na serach , Hiszpanie na oliwie z oliwek . Stracą Polacy na rozwijającym się rynku drobiu , wołowiny , a nawet może być problem ze zbożami bo będzie nagonka że bezcłowo do UE wjeżdża a będzie jak tą z UA gdzie 2 mln ton tylko faktury przeszły przez UE a zboże pojechało do Arabów przez Czarne morze ale propaganda i niesmak do dziś pozostał choćby na tym forum . Nie chcę już w ogóle mówić o cukrze bo tu już może być całkowity dramat o czym doskonale wiedzieli niemiaszki dlatego cukrownie zamykają . Tu jest cały problem być albo nie być rolników .

A jak tam żniwa ? Pięknie wyglądający jęczmień ozimy u sąsiada właśnie pęk nie wiem czy 4 tony będzie z hektara , a wiem że na tym polu bez problemy łapał 8 ton .

 

Na agrobiznesie mowili ze w miarę koszenia na lepszych glebach ziarno jest o wiele ladniejsze. Nie ma to jak propaganda. Sam nie wiem czy im wierzyć czy rolnikom:D. Dziwne ze umowe z mercosurem podpisali napredce pod koniec kadencji. Chyba ktos dostał do łapy dobre pieniązki za parafkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to, że umowa była negocjowana przez parę dobrych lat to już nie ma znaczenia ^^😂😂


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37
46 minut temu, stasio32 napisał:

ziarno jest o wiele ladniejsze

ładniejsze ziarno nie znaczy, że plon jest znacznie większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3380

Agropierdoły w czwartek mówili że o podpisaniu umowy MERKOsru nie będzie bo o tym zadecyduje nowy parlament a na następny dzień była już podpisana umowa :) oni powiedzą prawdę jak się pomylą :) . Dziwne właśnie że negocjowano 20 lat a podpisano porozumienie w sumie bez mandatu ot tak jak by było wcześniej zapłacone a teraz zatwierdzone . Tak samo z jęczmieniem w agropierdołach będzie lepiej bo na lepszych ziemiach to niby woda nie potrzebna i rośnie na zasadzie pączkowania . skąd  oni biorą tych redaktorów ? Z Moskwy? stara szkoła , a swoją drogą to mógł Kurski powywalać na bruk Orłosiów, Jankowskich itd. choć byli bardzo powiązani z programem a agrościemy nic nie rusza , jak łgali przed laty tak łgają i wszystko jest OK ,beton nie do ruszenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Tradycyjnie moje okolice wystartują z najniższą ceną Wykosić i na magazyn czekać i obserwować a Udrycze zawsze były dla desperatów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Ostatnio sprzedawałem do Udrycz ze 6 lat temu od tego czasu trudno tam o rynkową cenę aby warto było tam jechać perę km dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Zobaczymy co będzie. Już CETA  miała wykończyć polskie rolnictwo...zreszta jak ktoś tu powiedział że dwa miesiące temu, że nawet jakby padła u nas cała hodowla to nie ma się czym martwić bo popyt na zboże na świecie jest stały i jak coś to się je sprzeda za granicę  :) A tak na poważnie to może lepiej sprzedać ziemię i otworzyć skup zboża ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

@Taurus83 lepiej bus wyszedł niż na rolnictwie . Przynajmniej zarabiasz zawsze czy jest po 500 czy po 900 . Aby tylko dobrze się zakręcić i mieć zawsze zbyt .

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, jak się męczysz to poprostu zmień zawód i będzie lepiej :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj