Polecane posty

stasio32    17
3 godziny temu, ansu napisał:

Pszenica 500 rzepak 1200 w żniwa??

Mam nadzieje ze dizsiejsza nawałnica o ile będzie pomłóci u mnie trochę, to choc z ubezpieczenia sie piniądzory ściągnie. Jeżeli dzisiaj nie spadnie deszcz to kukurydza nie da więcej jak 5 ton. Zapowiadają w lipcu jeszcze większą posuche niż rok temu. Pszenica jakos dotrwa. Z okopowych i kukurydzy nawet koszty sie nie zwrócą. Rzepak drobniutki jak cholera. Ot to bedzie zarobek. Zero plonów, a ceny ewentualnie dopiero po zbiorach, bo w żniwa to zawsze był złodziejski czas. Zobaczycie jak z rzepakiem pojadą po bandzie. To jest pierwszy zastrzyk gotowki zawsze to i najwięcej kroją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To tak jak dziś tanie byki a ktoś by napisał że ma nadzieję że piorun w oborę strzeli i podpali.... Masz łeb nie ma co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
1 godzinę temu, aezakmi666 napisał:

Na tablicy tak pisze 

brutto .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nieźle Was doją a do żniw jeszcze trochę... Znajomy sprzedał w tamtym tygodniu pszenicę 25% żyta plus wołek po 650netto, paszówka ogólnie ok 700netto się trzyma płn mazowsze myślę że mniej jak 600netto nie spadnie w żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Pewnie za wołka dopłacili bo podniósł poziom białka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadnie


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Złodzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
55 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Spadnie

Myślę że zależnie od liczby sztuk wołka w próbie. W samym zbożu to wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

Cennik został ustalony w skupach na 600 netto konsumpcja, paszowa pewnie 40-50 zł mniej. Na kontrakt 650 zł i chyba to jest obecnie najlepsza opcja, bo cena żniwna utrzyma się ze 2 miesiące. To jest tylko pozycja wyjściowa. Wiadomo że chodzi o duże firmy eksportowe i nasze drobiarskie. To ze nie będzie sypalo, to juz wiadomo i wtedy sobie beda sciągac zza granicy. Założmy jest tam 750 netto. Droga wolna.  Wystarczy po polach przejść i zobaczyć kukurydzę w jakiej d*pie sie ona znajduje. Gdzieniegdzie gdzie popadało to jest jako taka, a gdzie nie pochlapalo to po kolana i prawie uschnieta. Ciekawe po ile za nią cennik wystawią. Jako że mokrą widziałem za 440 zł na ewgt to chyba nie będzie zle. Jak ludzie pokoszą po 2-4 tony, to możemy byc świadkami buntu na jesień. A zapowiadają w lipcu jeszcze większa suchotę jak rok wcześniej. I teraz dajcie za dzierżawę 2 tysiące, bo u nas i tacy są agenci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Już pisałem, że chodzi o to , by ściągnąć jak najwięcej taniego towaru w żniwa, bo potem cała zmowa cenowa szybko pęknie i zacznie się gra zwyżek. Może szału nie będzie po 1000zł, nie ma mowy, ale cena 750-800 raczej powinna być normą na paszową.

Prognozy w UE mówią o znakomitych plonach w Polsce, jest to kolejna gra na zbicie cen w naszym kraju. W całej unii ma być klęska i obniża się prognozy, tylko Polska ma być zieloną wyspą urodzaju. Rzepaku już wiadomo że będzie najmniej w UE od 2004 roku, a Polska ma wyprodukować 20% całego unijnego plonu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Moja pszenica wyglądała na 7t po upałach twierdzę że może 4t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

U mnie to samo . Ale jadąc to z drogi wygląda naprawdę obiecująco, dopóki kłosa w dłoń się nie weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A co było rok temu? Wystartowali z ceną 680 netto za paszową i jak wszyscy ruszyli w pole to co dzień w dół, okazało się że plon lichy i pod koniec sierpnia ostro w górę poszła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Pszenica będzie po 1000 konsumpcyjna tylko takiej o dobrych parametrach nie będzie i parametry będą obniżane  paszowa też musi być droga bo będą zastępować nią kukurydzę której raczej wcale nie będzie a import jest drogi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15

Nawaliło deszczu na Dolnym Śląsku, kurde jutro pszenica będzie po 500, a będzie sypać po 12 ton. :). Już widzę te wszystkie prognozy na jutro. A kukurydze i cała reszta dostaną cudownego uzdrowienia i  z rokowania 4 t. będą rokować na 18t.

Edytowano przez tripad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Wczoraj jechałem i przez Podkarpacie i widziałem te wasze piękne kukurydze - może na 3 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Jeden deszcz niczego nie zmieni takie teksty to woda na młyn 

Jest susza i będzie susza to pewne deszcze będą we wrześniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

zapowiada się ładny przekręt na żniwa dobrze ze jest gdzie przetrzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

Przypominam ze po dzisiejszym deszczyku posucha bedzie przez 3 tygodnie. Najlepszym przykladem zlodziejstwa jest ostatni raport  usda ktory miał pokazac gigantyczne straty  w zasiewach. Zamiast tego pokazali stan na podstawie ankiet z poczatku czerwca i co i spadki. Pozniej wystosowali sprostowanie ze dane nieaktualne, ale co z tego. Mieli wywolac spadki i nagle kukurydzy przybyło na papierze. U nas tez były prognozy, a [pdkarpacie zaraz zacznie ratować polski rynek kukurydziany. Rzepaku też malo, a ceny nie ma bo dogadali się z ukraincami i mają w d*pie rodakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030
52 minuty temu, pierzo napisał:

Wczoraj jechałem i przez Podkarpacie i widziałem te wasze piękne kukurydze - może na 3 tony

to znaczy że koło mojej nie jechałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj