Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stasio32    17

Pewnie  że szukają jeleni. Złodziejstwo skończy się po żniwach, ale wtedy też towaru nie dostaną. Pójdzie na eksport jak na giełdach zakręci się powyżej 190 euro. To już tylko kwestia jak oszacują straty w usa w lipcu oraz po suszy w europie. Już słychać głosy że jęczmień sypie po 4 tony. Gdzieniegdzie będzie 7 ton. Tam gdzie deszcz miejscami chlapnął. Myślę że temat wyzysku rolników zostanie poruszony niebawem w mediach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

jakiego wyzysku? Niech sie rolnicy naucza magazynować, i planować wydatki na przyszły sezon, to się skończy "wyzysk". A jak przed żniwami konto wyczyszczone, a kasa na nawozy będzie potrzebna, to trzeba do skupu wywozić , bo za co zasiejesz. Cena jest jaka jest , ale na nowego traktora starczy , to sprzedajemy wszystko. I w czym problem ?Skup zarobi , diler zarobi , a rolnik ma nowego traktora. Za rok,dwa  se dokupi maszyny i wszyscy zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52
DamianRolnikSkup napisał:

21 minut temu, FarmerAdi napisał:

A może ktoś ma jeszcze jęczmień jary rocznik 2018. Bo jeszcze z 50ton bym kupił. Okolice Piotrkowa Tryb. Max 100km mogę odebrać z podwórka

Ja mam jeszcze 200t, zapraszam na priv 

Ja mam koło 15 ton, Opatów świętokrzyskie, w silosie Bin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
FarmerAdi napisał:

Ozimy też w ostateczności może być

napisz na priv ile by Ciebie interesowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    23
14 godzin temu, eheskey napisał:

dzięki. powaliło ich już z tymi cenami?

 wypycham po 730 szybko w takim razie.

można wiedzieć gdzie  bo ja z pobliskich okolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Firmy paszowe nie mogą bardzo czekać z zakupem surowca. Jak było drogo i brak w Polsce to kupiły za granicą, teraz okazało się, że jednak rolnicy sporo mają i cena spadła. Pomimo tego mało kto kupuje bo mają kontrakty z Czech, Ukrainy ..... . Znam osoby które zawsze sprzedawały przed nowym rokiem na czysto, a dziś mają 1/2 jeszcze w magazynie przecież jest susza i jakoś się upchnie. Sam jestem 70zł/t w plecy do ceny jaką mi proponowano, bo miesiąc za późno się zdecydowałem, a do ceny maksymalnej sporo więcej.

Handel jest obarczony ryzykiem i czasem wychodzi się lepiej, a czasem gorzej. Kumpel kupił paliwo po 5,20 a dziś wozi pszenicę po 640netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2
54 minuty temu, rodman napisał:

można wiedzieć gdzie  bo ja z pobliskich okolic

 ja sprzedaje przez FHU Michałek ale wiem, że dziś już dał 710 netto i tylko do końca czerwca. Jak chcesz nr to pisz priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17

Już ludzie koszą po 3-4 tony jęczmienia. Nawet nie chcę myśleć co będzie z pszenicą po 2,5 tygodnia bez deszczu. Nie dość że masa grzybów, to szlag trafi mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37

Na pewno są i tacy, co koszą po 6+ ton. Pytanie, których będzie więcej...

Swoją drogą te Staszki to lubią siać propagandę. Najpierw zbanowany cały czas pisał o dużych zbiorach i zapasach oraz spadku cen, obecny cały czas nadaje o niskich plonach i zwyżce cen xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Nie zależnie od plonów w mojej okolicy paszowa wystartuje ok. 600br. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na magazynowanie i skupy to wykorzystują zresztą im się nie dziwię każdy pilnuje swojego interesu  a w biznesie nie ma sentymentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Coś mi się wydaje że firmy za bardzo obniżyły ceny a teraz trzeba podnieść ceny i to w żniwa bo kto o normalnych zmysłach sprzeda zboże którego jest mało i to w takiej cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Jak nie ma gdzie trzymać to musi sprzedać. Osobiście znam 400ha gospodarstwo co praktycznie wszystko ładuje na tiry prosto z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Nie wierze ,takie bezmózgi jeszcze istnieją

W nawiązaniu do dzialalnosci pozarolniczej jak ktoś ma 100 ha i musi dorabiać ,to naprawde jest niewolnikiem swojego losu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Jeszcze 2 tygodnie temu obawiałem się klęski urodzaju ale jak dzisiaj zobaczyłem plantacje pszenicy zniszczonej przez grzyby to tej obawy już nie mam, podobnie sprawa ma się z rzepakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4009
25 minut temu, Tomek90 napisał:

Jak nie ma gdzie trzymać to musi sprzedać. Osobiście znam 400ha gospodarstwo co praktycznie wszystko ładuje na tiry prosto z pola.

takie gospodarstwo ma kontrakty podpisane jeszcze w styczniu i nie sprzedaje po 600 brutto, jeszcze w marcu można było podpisać dla Polskich Młynów po 720 netto ale liczyłem że będzie więcej bo zanosiło się na ogromną suszę , i będzie więcej bo jest susza ale trzeba przechować przynajmniej do września , ja mam ogromne płaskie magazyny po starych oborach i wszystko trzymam ,  niech każdy uświadomi swojego sąsiada że trzeba trzymać bo będzie drożej  to szybko zobaczymy wzrost cen zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

co niektórzy tutaj myśla ze jak zmagazynuja zboże to beda mieli realny wpływ na cene rynkowa, takie cos by moze miało racje bytu gdyby 100% rolników nic nie sprzedało w zniwa. A ludzie sprzedawali i beda sprzedawac w zniwa czy wam sie to podoba czy nie, takie sa realia. A to ze podmiot skupujacy to wykorzystuje to takie prawa rynku i handlu. Była susza w tamtym roku, zboza miało zabraknąc a zaraz ci co zostali ze zbozem nie beda mieli gdzie sprzedac albo sprzedadza po cenie ,,żniwowej,,  To nie my tym strujemy to sie dzieje globalnie, zrozumcie to w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Oczywiście że kontrakty, sporo puszcza też w centrale nasienne. Ostatnio mówił ze doszli do wniosku iż lepiej kupić wydajniejszy kombajn przy obecnej pogodzie deszczowej i łapać parametry niż postawić magazyny jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Dla mnkie im taniej w żniwa tym lepsz satysfakcja że więcej zarobiłem,co nie znaczy że mam wiekszy dochód,ale jeśli ktoś buduje magazyny ,suszarnie to powinien zrobić więcej ,więc nic dziwnego że chcą na nas zarobić jak najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
1 godzinę temu, polo95 napisał:

Na pewno są i tacy, co koszą po 6+ ton. Pytanie, których będzie więcej...

Swoją drogą te Staszki to lubią siać propagandę. Najpierw zbanowany cały czas pisał o dużych zbiorach i zapasach oraz spadku cen, obecny cały czas nadaje o niskich plonach i zwyżce cen xD 

Zajedz za 1-2 tygodnie na pole i daj znać jak wyglądają twoje uprawy. Dzisiaj objechałem kilka działek i jeszcze tak poparzonej kukurydzy u siebie nie widziałem. Z braku wody. Wystarczyło kilka dni. Może u ciebie jest lepiej pod tym względem. Pszenicom odcięło prąd. Jak ktoś skosi niech daje znać ile mu sypie. Kolega okolice Wrocławia nakosił z 8 ha 3,3 tony/ha jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Jest wiele rolników emerytów, weekendowych itd co w żniwa nakoszą na 4.5 tonówke i to nie pełna i jadą od razu na skup z jedną przyczepa. Dla nich czy cena wzrośnie czy spadnie nie ma różnicy bo jak ja miałbym gdzieś szufla czy wiadrami zrzucać przyczepę czy dwie a potem to ładować by zarobić 100zl na tonie to dziękuję za taki biznes. 

Rok temu przejechałem się przez Tyszowce i taki widok zastałem a koleją była wielka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Bo u was inny świat,jechalem do Warszawy ,to od Konina ,po stolice paski zyta ,owsa kukurydzy,niech tak bedzie jak najddłużęj ,bo jak by było tak jak u mnie to napewno Staszek by miał racje że stanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4009
4 godziny temu, melon10641 napisał:

Jest wiele rolników emerytów, weekendowych itd co w żniwa nakoszą na 4.5 tonówke i to nie pełna i jadą od razu na skup z jedną przyczepa. Dla nich czy cena wzrośnie czy spadnie nie ma różnicy bo jak ja miałbym gdzieś szufla czy wiadrami zrzucać przyczepę czy dwie a potem to ładować by zarobić 100zl na tonie to dziękuję za taki biznes. 

Rok temu przejechałem się przez Tyszowce i taki widok zastałem a koleją była wielka.

Tym emerytom to powinni za darmo zabierać ! zamiast dzieciom dać pole to oni wiecznie niedorobieni , ciągle im mało, aż się telepią z nerwów za każdą złotówką  -- dajcie młodym , oni mają większe potrzeby ,wiecznie nie będą parobkami !

  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie daj ? Zapracuj i kup sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tomek90 napisał:

Oczywiście że kontrakty, sporo puszcza też w centrale nasienne. Ostatnio mówił ze doszli do wniosku iż lepiej kupić wydajniejszy kombajn przy obecnej pogodzie deszczowej i łapać parametry niż postawić magazyny jakieś.

Nie z Wojszek te gospodarstwo? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj