Polecane posty

WOJTUNIO    73
Napisano (edytowany)

Na sobote planowany odbior pszenicy po 800 brutto okolice biala podlaska podmiot kupujacy z Łosic ich transport. Mlyn kijowiec 15 zł/tona więcej ale trzeba do nich wozic i nie koniecznie ptzejdzie próbę

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

W mojej okolicy wszyscy hodowcy głównie mleko bydło nie mają już zboża, a nigdy nie dokupowali zawsze starczało od żniw do żniw o czymś to chyba świadczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz nowe zbiory, wrzucą na suszarnie, pomieszają i będą skarmiać


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, tadi77 napisał:

W mojej okolicy wszyscy hodowcy głównie mleko bydło nie mają już zboża, a nigdy nie dokupowali zawsze starczało od żniw do żniw o czymś to chyba świadczy 

To chodzą do Ciebie do spowiedzi? 5 krów mają i nie mają zboż a duże gopspodarstwa to na gotowej paszy jqdą bo taniej im kupić gotową niż kupować w Big Bagach od takich Jnuszy jak Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Wasze zmartwienia cenowe idą w złą stronę martwcię się tym czy uda się zrobić sprawnie i bez strat żniwa a jak będzie w magazynie rozmyślać jak tu dobrze sprzedać np wystąpi pogoda jak obecnie i co wam po cenie np. konsumpcji 1000zł jak taka pszenica nie będzie występować w naturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

To chodzą do Ciebie do spowiedzi? 5 krów mają i nie mają zboż a duże gopspodarstwa to na gotowej paszy jqdą bo taniej im kupić gotową niż kupować w Big Bagach od takich Jnuszy jak Paweł

O ile pamiętasz swoje wcześniejsze posty to pojechałeś po sobie jak knur po loszce pod kazdym względem zarówno kupna paszy pogłowia hodowli i logistyki...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
20 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Wasze zmartwienia cenowe idą w złą stronę martwcię się tym czy uda się zrobić sprawnie i bez strat żniwa a jak będzie w magazynie rozmyślać jak tu dobrze sprzedać np wystąpi pogoda jak obecnie i co wam po cenie np. konsumpcji 1000zł jak taka pszenica nie będzie występować w naturze

Więc jak żyć ? co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

To chodzą do Ciebie do spowiedzi? 5 krów mają i nie mają zboż a duże gopspodarstwa to na gotowej paszy jqdą bo taniej im kupić gotową niż kupować w Big Bagach od takich Jnuszy jak Paweł

Nie wiem gdzie są jeszcze gospodarstwa po 5 krów,chyba u ciebie ,po 10 świnek na rok mówię o 50 ,100 szt bydła mam sporo takich znajomych ty jak zwykle monitorujesz całe zboże w kraju znasz każdy magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sporo jest gospodarstw co mają po parę mamek

i tego bydła faktycznie jest od 5 do 10

 

A Staszek to Ci powiem, że pier**lisz w tym przypadku, duże gospodarstwa to najczęściej mają swoje mieszalnie i albo produkują swoje zboże albo dokupują


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i są ale większość to uprawia trawy i kukurydzę bo ziemi brak i wtedy bazują na gotowej paszy bo jeszcze robota do tego nie ma a właścicielom pracować za bardzo się nie chce a ludziom też godziwych stawek nie mają ochoty płacić więc wygodniej im kupić gotowca

5- 10 mamek to dla rozrywki ktoś trzyma podobnie 2 tysiące tuczników na kontrakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Więc jak żyć ? co robić ?

Trzeba się pogodzić z tym że ma się g...o do powiedzenia a większość ludzi jest stworzona do zap.......ia Słyszałem że udział rolnika w cenie półkowej to ok. 20% i trzeba się w tych % zmieścić z kosztami produkcji Czy to nie jest ukryte niewolnictwo                  

Chodzi tu o owoce i warzywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

Zerwij kajdany połam bat  .......................... !     na du ...e właściciela skupu gdzie sprzedajesz  ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
3 godziny temu, Wicherek napisał:

Zerwij kajdany połam bat  .......................... !     na du ...e właściciela skupu gdzie sprzedajesz  ! 

I pójdzie siedzieć za antysemityzm.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
20 godzin temu, staszek131415 napisał:

Może i są ale większość to uprawia trawy i kukurydzę bo ziemi brak i wtedy bazują na gotowej paszy bo jeszcze robota do tego nie ma a właścicielom pracować za bardzo się nie chce a ludziom też godziwych stawek nie mają ochoty płacić więc wygodniej im kupić gotowca

5- 10 mamek to dla rozrywki ktoś trzyma podobnie 2 tysiące tuczników na kontrakcie

A gotowa pasza to z czego jest? Ze żwiru? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno nie ze zboża w Big bagach kupowanego spadków ciąg dalszy u mnie pszenica 750

18 godzin temu, Wicherek napisał:

Zerwij kajdany połam bat  .......................... !     na du ...e właściciela skupu gdzie sprzedajesz  ! 

A po co sprzedawać trzeba się wziąć za hodowlę iprzerobić wtedy zarobisz podwójnie skoro ten co ma kupić po 1000 i jeszcze zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Dlaczego Staszek nie kupuje gotowej paszy , przecież jest tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo dla 30 warchlaków lepiej podjechać Volksvagenem wziąć Big Bag za pół ceny i wychodzi taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, tadi77 napisał:

Oczekuje rzeczowej odpowiedzi

Gotowa pasza to jest temat bardzo ciekawy , obecnie furorę w niej robią odpady piekarnicze walą tego do 30% , teoretycznie wszystko jest ok ale zużycie na 1kg przyrostu dużo większe, porządna pasza oparta tylko na zbożu jest dużo droższa,cena paszy z wynalazkami ok 1000zł brutto, pasza oparta tylko na zbożu ok 1250 zł brutto ,mam nadzieję że udzieliłem rzeczowej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
17 minut temu, ws71 napisał:

Gotowa pasza to jest temat bardzo ciekawy , obecnie furorę w niej robią odpady piekarnicze walą tego do 30% , teoretycznie wszystko jest ok ale zużycie na 1kg przyrostu dużo większe, porządna pasza oparta tylko na zbożu jest dużo droższa,cena paszy z wynalazkami ok 1000zł brutto, pasza oparta tylko na zbożu ok 1250 zł brutto ,mam nadzieję że udzieliłem rzeczowej odpowiedzi

Wszystko ok tylko ja chciałem obnażyć fanaberie Staszka ,że gotowa pasza wychodzi taniej ,koło mnie są kurniki koło 100 tys szt. może to mało ale wszyscy robią pasze sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat kurniki to inna bajka bo tam nie ma tyle roboty co przy krowach no ale skąd Ty masz o tym wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Od jutra wipasz 720 netto pszenica,tak dalej będzie spadać to w żniwa 600 netto nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055

https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/jakie-bedzie-lato-w-europie-przewidywania-amerykanskich-meteorologow,291657,1,0.html     Znów zwrot o 180 stopni , częśc z tego na pewno sie sprawdzi !

Trzymajcie rzepak i pszenicę ,szykujcie magazyny, po żniwach wszystko skoczy do góry - oczywiście tym którzy będa mieć towar , nie piszcie teraz żadnych kontraktów, macie czas !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Napisano (edytowany)

Trele-lele a po ile proponujesz kupić np. we wrześniu

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj