Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gomez181    197

cedrob Kluczbork zakończył skup zboża, mają z Litwy pełne zapasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, staszek131415 napisał:

Nie kiedy chce a kiedy jest klient pomyśl trochę jakby połowa rolników stwierdziła że nie sprzeda zboża prędzej jak w maju gdzie by wszyscy towar kupili?

Zboże to nie świnie że musisz sprzedać bo przerosnie. Mamy wolny kraj jak na razie więc każdy sprzedaje kiedy chce . Taniej czy drożej ale kiedy chce  pod warunkiem że ma bazę do przechowania . Jeśli uzna że w żniwa cena go zadawala to sprzeda jeśli nie może przechować.  Dla tego każdy normalny rolnik powinien mieć bazę do przechowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Było kwiecień/maj 720 potem 750 od dzisiaj 740. Najwyższa cena w tym sezonie 800netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i każdy ma ja nie wiem czy wy na księżycu żyjecie ? 50 lat wstecz ludzie mieli magazyny i dziś mają ale każdy potrzebuje pieniędzy chyba że pole to tylko hobby

1 godzinę temu, piotreku1 napisał:

Zboże to nie świnie że musisz sprzedać bo przerosnie. Mamy wolny kraj jak na razie więc każdy sprzedaje kiedy chce . Taniej czy drożej ale kiedy chce  pod warunkiem że ma bazę do przechowania . Jeśli uzna że w żniwa cena go zadawala to sprzeda jeśli nie może przechować.  Dla tego każdy normalny rolnik powinien mieć bazę do przechowania .

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Spokojnie dzisiaj na giełdach 4 procent do góry. Zaczyna się dziać i te gierki naszych skupów, króre sa przecież zasypane po uszy mogą spowodować, że po żniwach może być drożej niż te 600 netto które chcą zakontraktować. A i w czerwcu będzie można określić, czy się czasami nie przeliczyli choćby 150 zł na tonie. Jak już wszyscy sprzedamy, wtedy określimy kto najlepiej zrobił, do zbiorów daleko, także jeszcze będzie dyskusja o przechowywaniu. \

I pamiętajcie jak cedroby i inne takie zasypane, to są nasi hodowcy, którzy na litwę nie pojadą.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

@zetorki12 gdzie się szlajasz błędy tu robią. 

Ty chyba po takiej szkole jak ja , to te możesz kolegom uwagę zwrócić . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
Napisano (edytowany)

Glan ,że ktoś nie sprzedał pszenicy to nie znaczy że nie kupił nawozu,ja kupuje azot przed zniwami jak jest najtańszy ,a sprzedaje jak mi pasuje ,zresztą jak w zniwa sprzedać150 ton dziennie

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

NPK w ubiegłym tygodniu kupiłem gorzej pszenica nie sprzedana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, miwigos napisał:

Glan ,że ktoś nie sprzedał pszenicy to nie znaczy że nie kupił nawozu,ja kupuje azot przed zniwami jak jest najtańszy ,a sprzedaje jak mi pasuje ,zresztą jak w zniwa sprzedać150 ton dziennie

Uważaj co piszesz bo skoro nie sprzedajesz w żniwa to  srasiu zaraz uzna że twoje gospodarstwo to hobby i d*pa nie rolnik jesteś  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, miwigos napisał:

Glan ,że ktoś nie sprzedał pszenicy to nie znaczy że nie kupił nawozu,ja kupuje azot przed zniwami jak jest najtańszy ,a sprzedaje jak mi pasuje ,zresztą jak w zniwa sprzedać150 ton dziennie

Dokładnie duże gospodarstwa nie mają czasu na sprzedaż w zniwa ale oczywistym jest że część sprzedaje bo kasa potrzebna i często ten co sprzedaje jest lepszym gospodarzem od tego o trzyma swoje 5 ton i krzyczy że niżej 1000 nie sprzeda złodziejom jak Wiaterek czy jak mu tam😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Nie kiedy chce a kiedy jest klient pomyśl trochę jakby połowa rolników stwierdziła że nie sprzeda zboża prędzej jak w maju gdzie by wszyscy towar kupili?

Jak to gdzie? U rolnika - ty byś wyskoczył z ceną 600 a on ci 800 - i albo passata w bendiks albo wp***dol . Dziś się zlitowałem nad świniarzem i ostatnie 4 bagi pszenicy sprzedałem, 3650kg po 850/t , w klapeczkach na chwilę wyskoczyłem, bach w ciągnik, waga hakowa, zważone, załadowane i nara. Miałem zostawić dla gołębi ale co tam. Czemu na tym forum dostaje się punkty reputacji za cieszenie japy? Taki stasiek cieszy japę z każdego posta i ma tysiące punktów reputacji - ktoś nowy zajrzy na forum i pomyśli " ten stasiek to mądry człowiek bo ma tyle punktów reputacji..."

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4057
3 godziny temu, jahooo napisał:

Każdy ma inną sytuację skupowa. Jakbym mógł oddać na przechowanie do magazynu i sprzedać im po dogodnej cenie to też bym się nie bawił w magazyny. Niestety u mnie skupy w żniwa nie mają ani sumienia ani litości. A teraz płacz że większość sprzedała samochodami do pośredników i nikt nie wozi. W ciągu 3 lat ubyli im około 30% towaru.

żeby sprzedać na samochody to też trzeba przechować- szykujcie magazyny , to sie opłaca !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Napisano (edytowany)

Opłaca jak masz czym samochody zasypać, stasio powie że sam zworkuje i już Ci odejdą koszty ładowarki ale po 600 da

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99
5 godzin temu, Egon78 napisał:

W ciągu  ostatnich pięciu  lat  jedynie  w  ubiegłym  roku opłaciło  się przechować  zboże ,  dwa  lata  były  bez  zysku  a  dwa lata  po 20zł na tonie w  plecy  nie  licząc  kosztów  przechowania .   Oczywiście  że  warto mieć  bazę   magazynową  bo  to  ułatwia  pracę  w  żniwa  ale obecnie  nie  zawsze  przynosi większy  zysk  - jednak  jak  raz  na  dekadę  przyjdzie  rok z takimi  wzrostami  jak  ubiegły  to  spokojnie  zwróci  koszty  postawienia  BINa  który  przecież przetrzyma  niejedno dziesięciolecie    .  Wyliczyłeś że  średnio cena  wzrosła  ci 225 zł na tonie  a  ja w  ubiegłym roku kupiłem  saletrę  w  lipcu po 920zł brutto  i  zapłaciłem  za nią  pszenicą  w  żniwa, myśle że   mniej  od ciebie  nie zaoszczędziłem  a  bez  roboty  i  obaw  o  robactwo 

Ja saletrę miałem wziętą w lipcu z terminem na listopad i wyszła po 1030 brutto więc chyba nie głupio... Zresztą mi trzeba saletry z 10 ton tylko to zysk z przytrzymania 60 ton pszenicy był kapkę większy niż strata na saletrze :P jakby dawali mi w żniwa prosto z kombajnu 750-780 brutto jak na północy kraju to też puściłbym od razu.. W mojej okolicy w ciągu ostatnich 8 lat tylko raz w żniwa było drożej niż poźniej i to przez pierwsze dni skupu jak moje zboże jeszcze stało na polu.. a tak co roku chociaż 40-50 zł na tonie jest zarobku

Stanisławie jak nie masz szacunku do 100 zł to nie dorobisz się nigdy milionów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W stanach tornada szaleją. Texas i Oklahoma. A w Kansas dalej leje. Czyli kolejne opóźnienia w zasiewach w tym rolniczym stanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Wicherek napisał:

żeby sprzedać na samochody to też trzeba przechować- szykujcie magazyny , to sie opłaca !

Wicherek na samochody jest taniej musisz to zapamiętaćhurt zawsze jest tańszy od detalu takie są prawa ekonomi Pawel sprzedaje na Big Bagi drożej bo prąd do żmijki kosztuje łopata koztuje i czas też jest cenny

9 godzin temu, pieter1991 napisał:

Ja saletrę miałem wziętą w lipcu z terminem na listopad i wyszła po 1030 brutto więc chyba nie głupio... Zresztą mi trzeba saletry z 10 ton tylko to zysk z przytrzymania 60 ton pszenicy był kapkę większy niż strata na saletrze :P jakby dawali mi w żniwa prosto z kombajnu 750-780 brutto jak na północy kraju to też puściłbym od razu.. W mojej okolicy w ciągu ostatnich 8 lat tylko raz w żniwa było drożej niż poźniej i to przez pierwsze dni skupu jak moje zboże jeszcze stało na polu.. a tak co roku chociaż 40-50 zł na tonie jest zarobku

Stanisławie jak nie masz szacunku do 100 zł to nie dorobisz się nigdy milionów

Jasne jasne szacunku p9 co mi miliony pieniądze sa po toby je wydawać a nie jęczeć nad każdą wydaną złotówką , myslisz że Ci o dorobili siemilionów mieli do nich szacunek no proszę Cię

Kto miał szcunek do 100 zł to dalej nosi w portfelu kilka stów i to wszystko

9 godzin temu, Taurus83 napisał:

W stanach tornada szaleją. Texas i Oklahoma. A w Kansas dalej leje. Czyli kolejne opóźnienia w zasiewach w tym rolniczym stanie 

To tak jakby u nas w jednym powiecie szalały daj spokój z tymi prognozami

10 godzin temu, AleksanderX napisał:

Stasiek po 600 da jak mu w workach lub luzem na podwórko zawieziesz

W tym roku nie dam bo zbiory idą na rekord pozny wysiew nwozu sprawdził się

No chiba że po 500 to już bym miał zapas na przyszły rok jak świnie będą po 3zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupisz kilka worków po 500 i będziesz miał zapas na dwa trzy lata dla tych kilku świń  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Stasiu to jak pieniądze trzeba wydawać to płać teraz ludziom za zboże po 1000 - przecież cię stać, a przy okazji biednych ludzi wspomożesz. Sam szukasz okazji do kupna taniej i sprzedania drożej tucznika, a śmiejesz się z tych którzy chcieliby więcej zarobić na zbożu -> hipokryzja level hard :P 
Nie liczę każdej złotówki, a jak mi znajdziesz kogoś normalnego który woli mieć 10 tysięcy więcej niż nie mieć to masz ode mnie porządną flaszkę. Ale w sumie to nie jestem godzien rozmawiać z takim magnatem jak Ty, bo 10 tyś to pewnie masz na podcieranie i waciki na tydzień jak tucznik w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Hahaha ludzie podpisujcie kontrakty u staśka po 500 bo więcej takiej okazji nie będzie!!!! Masz coś z głową, bez kitu

3 godziny temu, staszek131415 napisał:

zbiory idą na rekord pozny wysiew nwozu sprawdził się

Późny siew czyli 100kg saletrzaku w maju ? i to da ci rekordowe plony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Późny wysiew nawozu się sprawdzil? Masz chyba coś z głową,kolega sial na zakazie w połowie lutego ja początek marca jest przepaść w gęstości pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Nie warto podejmowac tematu. On tylko próbuje sie dowartościować przyczyn napewno takiego stanu jest wiele. O świniach wiele wie a rynek sonduje na podstawie najbliższych okolic więc wkońcu jego anegdoty musiały sie sprawdzić. Podwyżki obniżki normalna sprawa trzeba wiedziec gdzoe sprzedac i można dostac 50 pln wiecej niż skup oferuje na tonie. Plony idą mu w rekordy to może do bożego narodzenia paszy mu wystarczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Hahaha ludzie podpisujcie kontrakty u staśka po 500 bo więcej takiej okazji nie będzie!!!! Masz coś z głową, bez kitu

Późny siew czyli 100kg saletrzaku w maju ? i to da ci rekordowe plony?

Ale to Ty pisałeś że pszenica po 500 podobnie z nawozem nigdzie nie pisałem osiewiew maju więc nie próbuj mi tu takich rzeczy wmawiać

25 minut temu, BENNY82 napisał:

Nie warto podejmowac tematu. On tylko próbuje sie dowartościować przyczyn napewno takiego stanu jest wiele. O świniach wiele wie a rynek sonduje na podstawie najbliższych okolic więc wkońcu jego anegdoty musiały sie sprawdzić. Podwyżki obniżki normalna sprawa trzeba wiedziec gdzoe sprzedac i można dostac 50 pln wiecej niż skup oferuje na tonie. Plony idą mu w rekordy to może do bożego narodzenia paszy mu wystarczy ...

Kolega ma 500 ton pszenicy chce po700 za tonę chyba się zlituję i wezmę przyczepę bo zaraz będzie potrzebował miejsce na rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj