Polecane posty

Dawid727    153

Jęczmień pszenżyto i owies po 700, pszenica psszowa i konsumpcyjna 760 żyto paszowe 620. Ceny netto Rola Człuchów. Jeszcze w lutym za jęczmień dawali 900. Zboża u okolicznych rolników brak. Miałem ostatnio kilka zapytań o zboże paszowe, ludzie przynajmniej w mojej okolicy mają puste magazyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Bo tu każdy chce być duży kupi pare worków saletry a uprawia setki ha oczywiście wydajność 10 T z ha a świnie wozi ilości samochodowe ( 2szt. bo więcej na przyczepkę VW nie upcha ) Nie ma jak się pochwalić

9 minut temu, pawel885 napisał:

Czemu śmiejecie się z ludzi sprzedających na worki? Kto jest większym debilem ten co sprzedał 10 ton w workach po 850 czy ten co sprzedał 5 tirów po 750? Sam kupujesz w workach i cicho siedzisz 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walker30    5
21 minut temu, staszek131415 napisał:

Zapomiałeś dodać że w Big Bagach 😀

Bucha cha ile worków zabrał?

U mnie podobne ceny towaru ludzie sporo mają i każdy się pomału pozbywa

Na worki i wiaderka to ty kupujesz i ciągle czekasz na super okazje po 600. A jak ktoś ci sprzeda resztę zmiotek z plewami to przez tydzień masz wzwód z podniecenia ze kupiłeś po 700 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Staszek nie chcesz czasami pszenicy po pińćset mam z 200 kilo ale warunek sam posprzatasz silos 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walker30    5
5 minut temu, bizon1 napisał:

Staszek nie chcesz czasami pszenicy po pińćset mam z 200 kilo ale warunek sam posprzatasz silos 

Staszek to łyknie bo on takich okazji nie przepuszcza😂 Już poleciał szykować worki i wiaderka 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Staszek już pewnie na granicy Polsko-Ukraińskiej, zaleje passata do pełna to do żniw mu starczy ropy do ciągnika, podwójny zysk - tania pszenica, tanie paliwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
pawel885 napisał:

10 minut temu, staszek131415 napisał:

Bucha cha ile worków zabrał?

Czemu śmiejecie się z ludzi sprzedających na worki? Kto jest większym debilem ten co sprzedał 10 ton w workach po 850 czy ten co sprzedał 5 tirów po 750? Sam kupujesz w workach i cicho siedzisz 

Kręgosłup jest tylko jeden, nie widzę w tym żadnego zarobku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Staszek to i tanto - ale problem narasta stopniowo , zeszło roczny  sezon dla wielu w różnych uprawach był trudny i jak dalej będzie jak jest na chwilę obecną brak opadów deszczu . To wielu regionach Polski zapowiada się susza bardzo szybko , teraz pszenica kształtuje się różnie do 800 zł brutto i ponad 800 zł brutto ale to wszystko zależności od regionu Polski .

Jeśli ten rok będzie jak ostatni to będzie bardzo nie ciekawie dla wielu gospodarstw , bo pomocy państwa może nie być jak była i żeby pszenica była po 1000 zł to nic nie da jak plony będą marne ktoś na tym zarobi ale nie rolnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację tyle nieskie plony nie przekładają się na ceny u rolnika

1 godzinę temu, bizon1 napisał:

Staszek nie chcesz czasami pszenicy po pińćset mam z 200 kilo ale warunek sam posprzatasz silos 

Zostaw Pawlowi dla myszy jak mu zBig baga wyjedząto będzie miał problem jak do żniw jw wykarmićby pogłowie nie spadło

1 godzinę temu, Walker30 napisał:

Na worki i wiaderka to ty kupujesz i ciągle czekasz na super okazje po 600. A jak ktoś ci sprzeda resztę zmiotek z plewami to przez tydzień masz wzwód z podniecenia ze kupiłeś po 700 😂

🤠🤔 Widzę drugie konto Paweł BigBaweł załozył

Przyznam Ci rację  czasami kupuję w workach od sąsiadów takich jak Ty  co na wino nie maja trzeba ludziom pomagać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walker30    5
47 minut temu, staszek131415 napisał:

Masz rację tyle nieskie plony nie przekładają się na ceny u rolnika

Zostaw Pawlowi dla myszy jak mu zBig baga wyjedząto będzie miał problem jak do żniw jw wykarmićby pogłowie nie spadło

🤠🤔 Widzę drugie konto Paweł BigBaweł załozył

Przyznam Ci rację  czasami kupuję w workach od sąsiadów takich jak Ty  co na wino nie maja trzeba ludziom pomagać

Stasiu to już teraz widać jaki z Ciebie wiejski biznesmen jak Ty kupujesz zboże pod sklepem od sąsiadów😂 Najpierw ich spijesz winem jak Ci postawią a potem negocjujesz ceny na worki😂 A potem w nocy jak przetrzezwiejesz to worki przez płot przerzucasz prosto do chlewika 😝

Edytowano przez Walker30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Nikt kto go zna napewno mu nie sprzeda bo dał się wyczuć jako szu.....  me.....   Osz.......  I krę.......   A ztakimi lepiej się nie zadawać . jak tam świnki rzygają już kuku czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

U mnie duże gospodarswto obniżyło cenę na olx kuku z 765 na 755 netto, widocznie nie ma chętnych bo ogłoszenie już od 3 miesięcy wystawione a teraz obniżyli. I to ilości tirowe, myślę że w sumie mogli mieć kilkadziesiąt tirów kuku na zbyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
22 minuty temu, turtojs napisał:

U mnie duże gospodarswto obniżyło cenę na olx kuku z 765 na 755 netto, widocznie nie ma chętnych bo ogłoszenie już od 3 miesięcy wystawione a teraz obniżyli. I to ilości tirowe, myślę że w sumie mogli mieć kilkadziesiąt tirów kuku na zbyciu

Stachu daje po 600 netto. Warunek trzeba samemu załadować passata.

 

3 godziny temu, bizon1 napisał:

Staszek nie chcesz czasami pszenicy po pińćset mam z 200 kilo ale warunek sam posprzatasz silos 

Stachu a u mnie  dostaniesz zmiotki z poprzedniego roku.  Jedyny warunek to taki, że chce zobaczyć na oczy jak wygląda prawdziwy troll.  A może ork, bo trolle mają choć trochę rozumu. Pytam 20 raz po co tworzysz swoje wypociny, bo stajesz się coraz mniej wiarygodny. Zrozumiałeś pytanie?

Tak na serio to ciekawe jakie to plony jeszcze wymyślą w tych gównianych raportach usda i srusda, gdzie nawet nie ma wzmianki o powodzi w usa i suszy w europie. Złodzieje jednak potrafią grać na czas. Miejmy nadzieję, że dożyjemy chwili, że o cenach decydować będzie rzeczywista zasada popytu i podaży, a nie gierki spekulantów giełdowych.  

Pamiętajcie jak przyjedzie jakiś trzodziarz, to mówcie że chcecie 900 zł/tone. Jak u nich drożeje, to i u nas musi. Stachu zrobił im dobry grunt pod negocjacje. Czas porządny strajk zrobić jak te przepracowane nasze nauczyciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Czy moglibyście założyć sobie osobny temat "Staszek i jego problemy". Człowiek chce się dowiedzieć coś o cenie a tu same głupoty.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

a co się dziwić jak tu wielcy rolnicy jeszcze w gumofilcach do gimnazjum biegają , większość durnych postów pojawia się po szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, BENNY82 napisał:

Nikt kto go zna napewno mu nie sprzeda bo dał się wyczuć jako szu.....  me.....   Osz.......  I krę.......   A ztakimi lepiej się nie zadawać . jak tam świnki rzygają już kuku czy jeszcze nie?

Teraz spijem śmietankę na świniach w końcu za tucznika już ponad tonępszenicy idzie kupić dla Was nadchodzą chude lata bo tonę zbieracie a 1200  tak nie będzie kosztować 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
8 godzin temu, pawel885 napisał:

Czemu śmiejecie się z ludzi sprzedających na worki? Kto jest większym debilem ten co sprzedał 10 ton w workach po 850 czy ten co sprzedał 5 tirów po 750? Sam kupujesz w workach i cicho siedzisz 

Wyjdzie na to samo jak zapłacisz dla pracownika. 10t workowac? Szkoda kregosłupa bo dla nikogo nie idzie do młodości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, JozB napisał:

Stachu daje po 600 netto. Warunek trzeba samemu załadować passata.

 

Stachu a u mnie  dostaniesz zmiotki z poprzedniego roku.  Jedyny warunek to taki, że chce zobaczyć na oczy jak wygląda prawdziwy troll.  A może ork, bo trolle mają choć trochę rozumu. Pytam 20 raz po co tworzysz swoje wypociny, bo stajesz się coraz mniej wiarygodny. Zrozumiałeś pytanie?

Tak na serio to ciekawe jakie to plony jeszcze wymyślą w tych gównianych raportach usda i srusda, gdzie nawet nie ma wzmianki o powodzi w usa i suszy w europie. Złodzieje jednak potrafią grać na czas. Miejmy nadzieję, że dożyjemy chwili, że o cenach decydować będzie rzeczywista zasada popytu i podaży, a nie gierki spekulantów giełdowych.  

Pamiętajcie jak przyjedzie jakiś trzodziarz, to mówcie że chcecie 900 zł/tone. Jak u nich drożeje, to i u nas musi. Stachu zrobił im dobry grunt pod negocjacje. Czas porządny strajk zrobić jak te przepracowane nasze nauczyciele

Zasada popytu i podaży to od dawna funkcjonuje tylko Ty żyjesz w swoim świecie fantazji kupiny dziś jęczmień po 750 brutto mam oferty na pszenicę od handlarza po 750 pewnie brał od Ciebie bo taki poślad podziękowałem wolę pszenżyto kupić za 650

3 minuty temu, Tomek90 napisał:

Wyjdzie na to samo jak zapłacisz dla pracownika. 10t workowac? Szkoda kregosłupa bo dla nikogo nie idzie do młodości.

Nie zrozumiałeś kolegi on pisał o 10 Big Bagch a to już 330 turem ładuje 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Wyjdzie na to samo jak zapłacisz dla pracownika. 10t workowac? Szkoda kregosłupa bo dla nikogo nie idzie do młodości.

Masz 8zł po odjęciu kosztu worków na 100 kg. Nasypać 100 kg to 5 minut. Opuścisz 5 zł na tonie to staszek sam załaduje 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Okoliczny młyn podwyżka w cenniku o 30zł na 810netto - konsumpcja , a trzodziarze dają za jęczmień 800netto. łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od Ciebie biorę przykład

20 godzin temu, pawel885 napisał:

Czemu śmiejecie się z ludzi sprzedających na worki? Kto jest większym debilem ten co sprzedał 10 ton w workach po 850 czy ten co sprzedał 5 tirów po 750? Sam kupujesz w workach i cicho siedzisz 

 

Dnia 7.04.2019 o 14:44, pawel885 napisał:

Jak to co? Jak ciągnik na polu to nie na skupie chyba nie? Jak kierowca w polu to nie na skupie xD Dlatego staszek kupuje zboże w niedzielę bo wszystkie passaty w kościele- ruch mały to i tanio na niedzielnych rynkach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj