Polecane posty

gomez181    197
motorader18 napisał:

Opolskie paszowka 700 netto ludzie polikwidowali swinie zboża w brud 

w opolskim okolice Kluczborka 750netto pasza,tylko kwestia czasu az cena pójdzie do góry, świnie idą w górę to i zboże pójdzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety do żniw to nie zadziała w ten sposób chlewnia to nie stolarnia że zrobisz drugą zmianę i naprodukujesz prosiąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

O patrz a jeszcze jesienią pisałeś że świnie będą po 10zł bo zboże drogie :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Była na to szansa jesienią ale nakładczy na max hamował wzrost cen teraz ceny poszybują do góry ale zboże nie zdrożeje bo nie ma prosiąt a warchlaki  z zachodu są zbyt drogie i ludzie nie wstawiają oprócz kontraktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Dlaczego sami sobie szkodzicie i wypisujcie że ceny nie będą rosły 

Mam wrażenie że jestem na forum  rolniczym 

Co z ciebie za debil staszek

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Powódz w USA będzie tym czynnikiem, który wywoła wzrost na giełdzie. Co do tego nie ma wątpliwości. Fundusze zaczną likwidować krótkie pozycje i przerzucać się na długie. Tego żaden troll forumowy nie zakwestionuje. Zauważcie, że pisze głownie w tym temacie, w tym w którym powinien się udzielać, tj.trzody chlewnej jakoś zbytnio go nie widać. Sami wyciągnijcie sobie wnioski po co tu się udziela. 

Do powodzi w USA i w związku z tym opóznionymi siewami zbóż jarych dojdzie susza australijska oraz "nasza" polska, która w wielkopolsce już jest widoczna :https://krolowasuperstarblog.wordpress.com/2019/03/23/wody-w-studniach-jak-w-srodku-lata-rolnicy-i-lesnicy-obawiaja-sie-suszy/

Teraz nasi w kraju będą mieć mętlik w głowie po ile cennik ustawić, bo pogoda pokrzyżuje im szyki. Oby tylko ta susza znów całego zachodu Polszy nie objęła jak ostatnio, bo może być nieciekawie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Tak jest sucho Jak na Zamojskie strony na tą porę jak teraz to zawsze było mokro a teraz jest sucho , ziemię zruszyć agregatem , jeden dzień i się kurzy , nigdy tak nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
47 minut temu, Maaxx napisał:

Dlaczego sami sobie szkodzicie i wypisujcie że ceny nie będą rosły 

Mam wrażenie że jestem na forum  rolniczym 

Co z ciebie za debil staszek

Jak się kupuje prosiaka po 300zł a sprzedaje tucznika za 450 to nie dziwne że chce pszenicę po 500zł ale to nie o tym temat staszek - załóż temat - jak ciąć koszty w tuczu i tam się produkuj . Kto wie może coś mądrego tam napiszesz ... A handlarzyny jakich tu się spotyka zawsze podadzą cenę niższą niż rynkowa bo przecież zarobić trzeba . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik3512    58

W tamtym roku w zamojskim susza nie dała się tak we znaki jak na północy, ale w tym roku może być nieciekawie tak sucho o tej porze  nie było nigdy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, JozB napisał:

Powódz w USA będzie tym czynnikiem, który wywoła wzrost na giełdzie. Co do tego nie ma wątpliwości. Fundusze zaczną likwidować krótkie pozycje i przerzucać się na długie. Tego żaden troll forumowy nie zakwestionuje. Zauważcie, że pisze głownie w tym temacie, w tym w którym powinien się udzielać, tj.trzody chlewnej jakoś zbytnio go nie widać. Sami wyciągnijcie sobie wnioski po co tu się udziela. 

Do powodzi w USA i w związku z tym opóznionymi siewami zbóż jarych dojdzie susza australijska oraz "nasza" polska, która w wielkopolsce już jest widoczna :https://krolowasuperstarblog.wordpress.com/2019/03/23/wody-w-studniach-jak-w-srodku-lata-rolnicy-i-lesnicy-obawiaja-sie-suszy/

Teraz nasi w kraju będą mieć mętlik w głowie po ile cennik ustawić, bo pogoda pokrzyżuje im szyki. Oby tylko ta susza znów całego zachodu Polszy nie objęła jak ostatnio, bo może być nieciekawie

Ty to naprawdę udany jesteś susze powodzie są każdego rpku i akurat na ceny to ma najmniejszy wpływ zrobisz oczy jak po żniwach ceny polecą

10 minut temu, pawel885 napisał:

Jak się kupuje prosiaka po 300zł a sprzedaje tucznika za 450 to nie dziwne że chce pszenicę po 500zł ale to nie o tym temat staszek - załóż temat - jak ciąć koszty w tuczu i tam się produkuj . Kto wie może coś mądrego tam napiszesz ... A handlarzyny jakich tu się spotyka zawsze podadzą cenę niższą niż rynkowa bo przecież zarobić trzeba . 

Ja akurat prosiaki mam swoje a zboża kupuję niewiele zboże jest o wiele za drogie skoro ludzie za dzierżawę chcą płacić równowartość 3 ton pszenicy sam się zastanawiam czy nie puścić w dzierżawę moich ha i kupować od Was tańsze zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
11 minut temu, Ursusik3512 napisał:

W tamtym roku w zamojskim susza nie dała się tak we znaki jak na północy, ale w tym roku może być nieciekawie tak sucho o tej porze  nie było nigdy.

Jak gdzie ,w mojej okolicy od około 1 kwietnia to 40 dni praktycznie bez deszczu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik3512    58

Od Zamościa w stronę Żółkiewki było sucho ale ziemia trzymała wilgoć tylko na piachach przypaliło żeby ten rok nie był gorszy to będzie bardzo dobrze. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Tak ale była mokra jesień i zima trochę śniegu miała. W tym roku na jesieni to praktycznie nie padało a śniegu też za wiele nie było . Opadów nie widać konkretnych w prognozach więc może być nie za ciekawie 

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
57 minut temu, staszek131415 napisał:

sam się zastanawiam czy nie puścić w dzierżawę moich ha i kupować od Was tańsze zboże

Życie Ci nie miłe? Skupy będą płacić np 800zł a Ty będziesz jeździł po chłopach i pier....olił że realna cena to 650, dostaniesz widły w plecy i się nauczysz - ani zboża ani ziemi nie będzie bo umowa na 10 lat.... życie to nie internety staszek :D

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

pomażyć kazdy może jeszcze bedziesz po rekach całować staska by od ciebie kupił zboże bo zanosi się że z nim zie sami ugotujemy/ze zbożem nie ze staskiem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale zrozum że jak w ubiegłym roku pszenica była po 750 to on i tak twierdził że 600 to max , jak będzie po 400 to on powie 250 itd. Staszek chyba drona szuka żeby monitorować rozwój pszenicy w okolicy i prognozować cenę :)

https://www.wiocha.pl/1572133,Janusz-biznesu

Edytowano przez pawel885
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
39 minut temu, pawel885 napisał:

Życie Ci nie miłe? Skupy będą płacić np 800zł a Ty będziesz jeździł po chłopach i pier....olił że realna cena to 650, dostaniesz widły w plecy i się nauczysz - ani zboża ani ziemi nie będzie bo umowa na 10 lat.... życie to nie internety staszek :D

Staszek  poczeka jeszcze rok może dwa i zboże będzie miał za darmo ,ludzie się nim zasypią i będą prosili go aby tylko odebrał z podwórka  bo nie będą mieli  gdzie magazynować. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

I po co uruchomiłem trolla, to sam nie wiem😜. Miałem go  już nie karmić, ale widocznie żywi się nawet najmniejszym wspomnieniem o sobie w poście lub informacji że ceny mogą wzrosnąć/wzrastają/są przesłanki do wzrostów/że nie będzie stabilizacji w okolicach pińcset zł/że są dobre prognozy tudzież cena tucznika spada, a warchlaków ni ma teraz, a będą drogie w maju😁.

Serio to qq 680-700, pszenica z tego co wiem 780. Jak kształtują się oferty na żniwa, bo z tego co ostatnio mi gość mówił to po 690 chodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, pawel885 napisał:

Życie Ci nie miłe? Skupy będą płacić np 800zł a Ty będziesz jeździł po chłopach i pier....olił że realna cena to 650, dostaniesz widły w plecy i się nauczysz - ani zboża ani ziemi nie będzie bo umowa na 10 lat.... życie to nie internety staszek :D

Nikt dziś Ci umowy nie podpisze na dzierżawę chyba że do emerytury potrzebna znasz rolnika z Marszalkowskiej co umowe zkimś zrobił ?Kasę trzepią z dopłat a taki jeleń jak Ty uprawia jego ziemię jak parobek i wypisuje głupoty o pszenicy po 1200😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
12 godzin temu, JozB napisał:

I po co uruchomiłem trolla, to sam nie wiem😜. Miałem go  już nie karmić, ale widocznie żywi się nawet najmniejszym wspomnieniem o sobie w poście lub informacji że ceny mogą wzrosnąć/wzrastają/są przesłanki do wzrostów/że nie będzie stabilizacji w okolicach pińcset zł/że są dobre prognozy tudzież cena tucznika spada, a warchlaków ni ma teraz, a będą drogie w maju😁.

Serio to qq 680-700, pszenica z tego co wiem 780. Jak kształtują się oferty na żniwa, bo z tego co ostatnio mi gość mówił to po 690 chodziło. 

euPrecMonInd1.gif

Na kwiecień zapowiadają suszę , u mnie susza już jest , pisanie kontraktów na żniwa to wielkie ryzyko ! 

euPrecMonInd1.gif

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
42 minuty temu, staszek131415 napisał:

Nikt dziś Ci umowy nie podpisze na dzierżawę chyba że do emerytury potrzebna znasz rolnika z Marszalkowskiej co umowe zkimś zrobił ?Kasę trzepią z dopłat a taki jeleń jak Ty uprawia jego ziemię jak parobek i wypisuje głupoty o pszenicy po 1200😛

Za polityka się ma.... U nas nikt nie chce dzierżaw na gębę od takich  jak ty - wytęp perz, daj wapno, obornik, nawozy żeby ogarnąć tą biedę a za 2-3 lata Ci powie że rośnie ładnie to on chyba zacznie znowu gospodarzyć  :D A ty myślisz że ktoś ci da 3 tony i dopłaty????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie myślę ja wiem już Ci pisałem jesteś ograniczony tym co widzisz za swoją stodołą i marzysz tylko o pszenicy za 1200 po żniwach będzie 1200 ale za dwie tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94
21 godzin temu, gomez181 napisał:

w opolskim okolice Kluczborka 750netto pasza,tylko kwestia czasu az cena pójdzie do góry, świnie idą w górę to i zboże pójdzie.

Powiat Prudnik więcej jak 720 za paszówke nikt nie da. A wszyscy maja magazyny pełne.  Jest połowa swin co rok temu to zboża dużo.  Kontrakt na żniwa 660 netto idzie podpisać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
35 minut temu, staszek131415 napisał:

Ja nie myślę ja wiem już Ci pisałem jesteś ograniczony tym co widzisz za swoją stodołą i marzysz tylko o pszenicy za 1200 po żniwach będzie 1200 ale za dwie tony

Kupuj  bo jest tanio , po żniwach nic taniej nie kupisz  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj