Polecane posty

pawel885    2279

Nawet jak by pszenica była po 1200 to będziesz się śmiał z kogoś że prognozował 1300 :) a sam prognozujesz 600 od X lat i jest dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Po co wy rozmawiacie z tym idiota?  Trzeba go traktowac jak powietrze to moze zamknie morde a to gdzie nie wejdziesz to wszedzie stszek i staszek i zadnego madrego postu. Sami prowokujecie a potem nie ma co czytac. Nie dziwo ze osoby ktore kiedys tu pisaly i mialy napeawde wiedze przestaly tu sie udzielac skoro taki poziom forum sie teraz zrobil. 

Edytowano przez knoro93
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja nie będzie się nikt odzywał to dopiero będziesz miał co czytać - "dziś kupione 2 tony po 600 chłop aż prosił żeby zabierać " , "dziś na skupie pełno ludzi bo od jutra ma być po 500...." 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, pawel885 napisał:

Nawet jak by pszenica była po 1200 to będziesz się śmiał z kogoś że prognozował 1300 :) a sam prognozujesz 600 od X lat i jest dobrze 

Cały czas pisałem o stabilizacji na poziomie750 i tyle pewno będzie niedługo Ty bzdury wypisywałś nie wstawisz faktury bo jej po prostu nie masz nic o 600 nie pisałem to Ty bzdury piszesz cena na dziś 800 netto chętnych brak gdyby zboża były braki to 1000 by już dawno kosztowała a tak cena praktycznie od żniw do marca stała w miejscu

25 minut temu, knoro93 napisał:

Po co wy rozmawiacie z tym idiota?  Trzeba go traktowac jak powietrze to moze zamknie morde a to gdzie nie wejdziesz to wszedzie stszek i staszek i zadnego madrego postu. Sami prowokujecie a potem nie ma co czytac. Nie dziwo ze osoby ktore kiedys tu pisaly i mialy napeawde wiedze przestaly tu sie udzielac skoro taki poziom forum sie teraz zrobil. 

Kto jak kto ale ja pisałem tak jak jest kto mnie posłuchał ten nie stracił bo sprzedał w dobrej cenie a komu się nie udało bo czekał na 1000 żal dupęściska podobnoświnie mają być drogie jak nigdy w ostatnim dziesięcioleciu ale na ceny zboża to nie wpłynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Pszenica paszowa nie będzie po 800 a ocenie zadecyduje popyt i podaż o cenie  decyduje liczyć sobie możesz pytanie kto Ci to da Ardanowski zrobi  porządek i do pieca będzie sz mógł je wsypać,, -to jest post Staszka z 4 sierpnia 2018r    na szczęście na agrofoto nic nie ginie idzie cofnąć i poczytać posty Stasia kłamczuszka 😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale dlaczego nie przytoczysz kolegów co pisali że po 1200 na niemcy idzie i że niżej 1000 nikt nie sprzeda w grudniu a wiosną to i po 1200 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Następny bajkopisarz

600 ton silosy to mają 100 hektarowe gospodarstwa także ten Twój odbiorca to żaden gracz na rynku

Nie no Ty i Pawel od sierpnia ta sama cena a jemu stale rośnie 🤔 niemiec w żniwa 1200 dawał

D rogi Stasiu masz racje :D W żniwa sprzedawałem po 660 :D Jakoś przed połową wrzesnia sprzedawałem po 720 w pażdzierniku sprzedawałem po 760 a jakiś czas temu można było sprzedać po 800 (dla ułatwienia mówie o cenach w jednym skupie bo na początku lutego mogłem po 820 sprzeddać gdzie indziej ) faktycznie jak w morde strzelił  od sierpnia ta sama cena

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

 

Kto jak kto ale ja pisałem tak jak jest kto mnie posłuchał ten nie stracił bo sprzedał w dobrej cenie a komu się nie udało bo czekał na 1000 żal dupęściska podobnoświnie mają być drogie jak nigdy w ostatnim dziesięcioleciu ale na ceny zboża to nie wpłynie

Czyli drogie swinie nie są czynnikiem do wzrostu cen ale tanie już tak ??


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tekst Józka gdzie te ceny były ? Miało być we wrześniu pół roku minęło skoro nigdzie nie ma zboża czemu cena w miejscu stoi kto odpowie?

Konsumpcja dochodzi do 850 zł, reszta skupów podniosła na 820-830. Kukurydza, gotówka do ręki 730-750 z odbiorem z podwórka. Ceny netto. Za miesiąc 100 zł więcej, jak nic. Bańka pęka stanisławus. Zapisz się na politologie i na politikiera startuj, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i p...głupoty jak rasowy parlamentarzysta z platformy. 

Przed chwilą, Sumik napisał:

D rogi Stasiu masz racje :D W żniwa sprzedawałem po 660 :D Jakoś przed połową wrzesnia sprzedawałem po 720 w pażdzierniku sprzedawałem po 760 a jakiś czas temu można było sprzedać po 800 (dla ułatwienia mówie o cenach w jednym skupie bo na początku lutego mogłem po 820 sprzeddać gdzie indziej ) faktycznie jak w morde strzelił  od sierpnia ta sama cena

Czyli drogie swinie nie są czynnikiem do wzrostu cen ale tanie już tak ??

Oczywiście że nie nawozy też drożały a zboże taniało a Twoim zdaniem powinny podążąć za cenami nawozów Ty tego nie zrozumiesz

Czyli jednak przyznajesz że miałem rację🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

jak zboże taniało jak było coraz droższe ?? Wez mi To Stasiu wytłumacz bo ciekawie mówisz :D Tylko ja głupi i nie rozumiem ;d

 


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258
2 godziny temu, knoro93 napisał:

...  Trzeba go traktowac jak powietrze to moze zamknie morde...

Czyli jednym słowem bez niego jak bez tlenu i świeżego powietrza nie da się żyć😁

Po prostu Staszek Was nakręca i motywuje😀

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Sumik napisał:

jak zboże taniało jak było coraz droższe ?? Wez mi To Stasiu wytłumacz bo ciekawie mówisz :D Tylko ja głupi i nie rozumiem ;d

 

Wes sobie chłopie poczytaj posty z lipca było po 800 podobno miało być po 1000 ile podrożało od tegoczasu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

Stasiu nie wiem czy wiesz ale w Polsce są rejony gdzie zboża zawsze są tańsze a Ty mi wyskakujesz z cenami z rejonów gdzie zawsze są droższe. Ja wiem jedno Ja sprzedawałem w żniwa po 660 a mogłem sprzedać na początku lutego po 820 czyli o 160 złotych na tonie drożej czy taniej czy tak samo jak To wygląda ?  Weż Stasiu poradz bo aż zgłupiałem ;O

  • Like 1

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Kiedyś na tej stronie wypowiadali się ludzie , przedstawiali analizy  różnych instytucji porównując je , analizowali sytuacje  ale już nie uczestniczą w tej dyskusji która stała się  koncertem życzeń . Szkoda bo mądrych dobrze było posłuchać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
3 godziny temu, knoro93 napisał:

Po co wy rozmawiacie z tym idiota?  Trzeba go traktowac jak powietrze to moze zamknie morde a to gdzie nie wejdziesz to wszedzie stszek i staszek i zadnego madrego postu. Sami prowokujecie a potem nie ma co czytac. Nie dziwo ze osoby ktore kiedys tu pisaly i mialy napeawde wiedze przestaly tu sie udzielac skoro taki poziom forum sie teraz zrobil. 

Może tak po nikach kto na tym forum miał wiedzę na temat cen jakie będą w obecnym sezonie,moja okolica ok 15 sierpnia 800 netto ,plony na 30-40% poziomie średniej wieloletniej , prawie wszyscy ,,experci" na tym forum twierdzili że 900-1000 to minimum podpierając swe prognozy na rzeczywistych polonach w Europie i co mineło 7 miesięcy i te prognozy można sobie potłuc o kant d...y,na rynkach rolnych rzadzi kapitał spekulacyjny i to on określa ceny [obecna sytuacja na rynku],co do prognoz  to najbardziej trafna okazała się jak na razie prognoza izby paszowej  ze srednią cena ok 800zl,przecież Europa praktycznie jest rugowana ze światowych rynków przez pana Władimira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie a my możemy sobie tylko gdybać i to czy urosło 8 ton czy 2 nie ma żadnego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
20 minut temu, ws71 napisał:

Może tak po nikach kto na tym forum miał wiedzę na temat cen jakie będą w obecnym sezonie,moja okolica ok 15 sierpnia 800 netto ,plony na 30-40% poziomie średniej wieloletniej , prawie wszyscy ,,experci" na tym forum twierdzili że 900-1000 to minimum podpierając swe prognozy na rzeczywistych polonach w Europie i co mineło 7 miesięcy i te prognozy można sobie potłuc o kant d...y,na rynkach rolnych rzadzi kapitał spekulacyjny i to on określa ceny [obecna sytuacja na rynku],co do prognoz  to najbardziej trafna okazała się jak na razie prognoza izby paszowej  ze srednią cena ok 800zl,przecież Europa praktycznie jest rugowana ze światowych rynków przez pana Władimira

fakt plony były tragiczne w tym roku , i te ceny troszke wyzsze ale nie rekompensuja suszy , a ty sprzedales pszenice czy jeszcze cos trzymasz ? jak myslisz w czerwcu pojdzie cos do gory ? a unia zeby ruskich zalatwic to powinna dopłacać na portach do exportowanej pszenicy i wtedy z uni była by tansza pszenica a rosja by sie zapchała i kasa rosji lekko by sie ukruciła na rolnictwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/prawo-i-finanse/15283-rosja-gotowa-na-zniesienie-embarga-na-unijna-zywnosc

Jeżeli starym zwyczajem Niemcy z Francją sie dogadają , do tego dojdzie bezcłowy kontyngent drobiu z Ukrainy[ 50 tyś t] to ze wszystkim zostaniemy , ja akurat to kupuję dla siebie i rodziny żyto pasz 795,jęczmień 860,kuku 800 wszystkie ceny brutto było to zakupione na początku lutego, z tego co widać to magazyny producentów świecą pustkami, została kuku i rzepak ,na moje cena pójdzie do góry ,przynajmniej w północno-zachodniej Polsce do ok 900zł  za dobrą psz.konsumpcyjną

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawo777    0
Dnia 16.03.2019 o 12:00, sumek666 napisał:

Z tego co słyszałem to najdroższe zboże u nas było w styczniu jak były mrozy i i brzydka pogoda. Cena 880 zł netto 

Dokładnie w styczniu najwyższe ceny były, jak była beznadziejna pogoda do wywozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Nasz minister rolnictwa Ardanowski - informuje UE że wszystkie towary wedle kontyngentów są wożone do Polski , jako kraju UE  i do tego nasz sąsiad .

Wszystkie wożone towary zostają u nas , Ardanowski domaga się podziału tych towarów na wszystkie kraje UE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
24 minuty temu, galan99 napisał:

Nasz minister rolnictwa Ardanowski - informuje UE że wszystkie towary wedle kontyngentów są wożone do Polski , jako kraju UE  i do tego nasz sąsiad .

Wszystkie wożone towary zostają u nas , Ardanowski domaga się podziału tych towarów na wszystkie kraje UE .

👍.tylko kto komu jest to na rękę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

i co to da jak ten sam towar z powrotem trafi do naszego kraju ze względu na niską cene pomijając to że Niemiec sobie zarobi na tym bo żreć tej chemii nie zamierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
49 minut temu, slawo777 napisał:

Dokładnie w styczniu najwyższe ceny były, jak była beznadziejna pogoda do wywozu.

Bardzo często tak jest że jak jest śnieg i mróz na dogach ślisko i nikt nie wozi to cena jest najwyższa . Potem jak są dobre warunki do wywozu to zaraz spadnie .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj