Polecane posty

pablo6234    80
1 godzinę temu, warchest napisał:

po czym włokowanie i po co ? jak strat jak deszcz poszedl saletre wciagnelo i tyle 

tydzień temu siana saletra i deszczu nie mówili tylko wiatr dlatego broną lekką powłóczone wszystkie pola po zasileniu zeby się nawóz rozpuścił mieszając go z ziemią, ziemia po bronowaniu nie wysycha a przy okazji trochę się do krzewi pszenica.   Popadało i pada to bardzo dobrze bo strasznie u mnie sucho w polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, thug napisał:

staszek to widze jakiś guru  jest tutaj hahahahaha  Staszek ile kupujesz? jak 20 tyś ton  to mogę coś podpytać ?

zboże zacznie drożeć około 15 kwietnia także cena powinna powrócić lub lekko przebić poziomy około połowy maja

a o gaz to używany był wszędzie w tym sezonie

Odpowiem Ci krótko marzenia nie kosztują masz do nich prawo🤔 puki co moje przewidywania się sprawdziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, pablo6234 napisał:

tydzień temu siana saletra i deszczu nie mówili tylko wiatr dlatego broną lekką powłóczone wszystkie pola po zasileniu zeby się nawóz rozpuścił mieszając go z ziemią, ziemia po bronowaniu nie wysycha a przy okazji trochę się do krzewi pszenica.   Popadało i pada to bardzo dobrze bo strasznie u mnie sucho w polach

od dawna stosujesz bronowanie lekką broną ? nie wyciąga ci sie pszenica przez to ? i jakim ciagnikiem bronujesz i jakim biegiem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Odpowiem Ci krótko marzenia nie kosztują masz do nich prawo🤔 puki co moje przewidywania się sprawdziły

Po żniwach pisałeś że stanieje po nowym roku , a po nowym roku pisałeś że stanieje na wiosnę -kiedyś musiało się sprawdzić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

tak czy siak panowie będzie ciężko te spadki odbić. a gdzie tam maj, czerwiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

Dzisiaj GolPasz Janowiec wystawił nowy cennik  i pszenica paszowa nadal 800zł/netto,tak jak wam pisałem kilka postów wcześniej ,że firmy nie bardzo chcą obniżać cenę pszenicy ,bo po prostu jest jej mało i mogą nie nakupić do nowego sezonu wystarczającej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralik    6

Okolice kraśnika pszenica była po 760 brutto a cena z dzisiaj z dwóch skupów 780 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
Dnia 8.03.2019 o 21:19, warchest napisał:

czyli twierdzisz zeby teraz sprzedawac bo juz nic nie odbije w góre ? czy czekac d oczerwca ? to moze cos dobije w gore cena lekko 

Nic nie twierdze.Stwierdzam, że staniała. A czy odbije czy nie to już pojęcia nie mam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Czyli pszenica idzie do góry trzeba jeszcze poczekać kilka tygodni i będzie po 900 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Żebyś się ni zdziwił 😃


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

@bialy2005 Nie zdziwił w sensie pozytywnym czy negatywnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dzisiaj większe zainteresowanie moimi ogłoszeniami się zrobiło , ceny 740 -770 netto na razie nie powalają ale przynajmniej nikt nie mówi że nie kupuje . Na  Ceny rolnicze widze że niektóre firmy podniosły stawki  ,czyżby zaczynało brakować towaru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

U mnie w okolicy paszówka bez zmian 800 netto kukurydza 700 netto a też krzyczał żeby sprzedawać bo będzie tanieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj jeden skup zaoferował mi cenę 700 zł brutto. Powiedział że dorzuci 20 zł za ilości 13-14 ton czyli 720 bo tyle jeszcze mi zostało. Smiech na sali. Agriplus płaci 824 brutto. Kurarz ten spuścił cenę na 750 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
23 minuty temu, Zdzinio napisał:

U mnie w okolicy paszówka bez zmian 800 netto kukurydza 700 netto a też krzyczał żeby sprzedawać bo będzie tanieć 

"U mnie " ,to znaczy gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Lokalny jajcarz 800 netto pszenica. PSR

Babka mówiła, że taniej z tygodnia na tydzień ale dzwonić rano jaka cena.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577

Dobra cena jak na jajcarza, a płaci czy jaja sobie robi?😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sumek666 ten z Marianowa B. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, andrzej1988 napisał:

Dzisiaj jeden skup zaoferował mi cenę 700 zł brutto. Powiedział że dorzuci 20 zł za ilości 13-14 ton czyli 720 bo tyle jeszcze mi zostało. Smiech na sali. Agriplus płaci 824 brutto. Kurarz ten spuścił cenę na 750 brutto.

750 jak sam odbierze to dobra cena za taką ilość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

za 770 zł brutto Kowalczyk sam odbiera tylko samochód z odkurzaczem zepsuty. Mają Iveco 4 tonowy. Na 3 razy jakby dobrze upchał to by zmieścil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

@stasiek  słyszałeś ze Chińczykom świń brakuje ?  ,szukają towaru , pewnie już do Ciebie jadą ,pójdzie żywiec do góry to i pszenica skoczy wyżej  ! kupuj  pasze  kiedy jest tanio !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
21 godzin temu, warchest napisał:

od dawna stosujesz bronowanie lekką broną ? nie wyciąga ci sie pszenica przez to ? i jakim ciagnikiem bronujesz i jakim biegiem ? 

To zależy od roku jak suchy to bronuje a jak mokro to nie bo mam pola niemeliorowane jak cała okolica u mnie.  Nie wyciąga pszenicy wpisz sobie ,,brona chwastownik,,  bronuje c-330 bieg 4  czasem  5  ale nie mam tyle hektarów co niektórzy na forum ale spokojnie 3 ha na godzine zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj