Polecane posty

Gość   
Gość
3 godziny temu, jajonasz napisał:

Ale Wy tu głupoty pieprzycie. Wejdzie człowiek sprawdzić ceny, to musi przebijać się przez wywody jakiś półgłówków. Forum całe zasrane reklamami, a nie ma kasy na porządnego moderatora? Dno. 

Bo to już od dawna jest Kinderfoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupione pszenżyto 700 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile ton kupiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pamiętam jak pszenica kiedyś była po 1200 brutto w styczniu, a później spadła na 1000brutto To ludzie czapkami rzucali że za te pieniądze sprzedawać nie będą. A w czerwcu zadowoleni po 700brutto wozili. Jedyne co w dzisiejszych czasach jest pewne to śmierć i podatki.

1337248587_by_cassper_600.jpg

Edytowano przez waldii1
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, zetorki12 napisał:

Ile ton kupiłeś ?

12 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yyyy  ,  pokarz fakturę ... :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

Stasiu z Ciebie to jednak dobry człowiek . Mogłeś poczekać i jeszcze taniej kupić. A Ty jednak szlachetnie dałeś rolnikowi całkiem akceptowalną cene. No azz nie wierze co czytam normalnie


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No taniej na dziś się nie da wstrzymywałem się ile mogłem następny zakup za miesiąc myślę że drożej nie będzie

 sprzedający zadowolony i ja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepłaciłeś . Zaraz po żniwach po 60 brutto byś kupił . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80
12 minut temu, staszek131415 napisał:

No taniej na dziś się nie da wstrzymywałem się ile mogłem następny zakup za miesiąc myślę że drożej nie będzie

 sprzedający zadowolony i ja

 

Oj Staszku gubisz się...przecież mówiłeś że wszyscy poważni hoddowcy  kupują w żniwa za bezcen na cały rok a tu bach a dla stasia  nawet do wiosny nie starczyło


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak mu wszystkie trzy maciory więcej prosiąt dały , to i zbrakło .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Stanley to taki prawdziwy " lucki pan" , mógł jechać passatem z dwukułko na wschód by  obkupić się do żniw ale on dba o polskiego chłopa i uratował go, teraz komornik nie zajedzie na podwórko xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

czepiacie się tego stacha jak łysego , pierdołami się zajmujecie a żadnych konkretów, wszyscy jesteście frajerami bo on przynajmniej twardo stąpa po ziemi a 90% z was marzeniami żyje.

on was ładuje podch. ile może a zasrańcy się podniecają

a ceny pszenicy jak nie było tak niema

Edytowano przez pawelek98
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to ja wroce do tematu i podam cene mazowsze pszenica pasozwa na mieszalni 780 netto , słabaa cena trzeba czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Niestety nie widać końca obniżek 😞


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik3512    58

Rzepak już 1500 netto pszenżyto 720 netto biały sprzedałeś rzepak czy czekasz?? Teraz taniej jak w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
29 minut temu, bialy2005 napisał:

Niestety nie widać końca obniżek 😞

kurcze lipa tak sprzedac teraz po 78 pszenice jak mozna bylo po 83 wiec musze czekac do maja czerwca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto się straty boi zysku nie ogląda. Osobiście znam biznesmena który wysprzedał dopiero dwuletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Niektórzy tu piszą że 780 czy 800 to dziadowska cena ale tak na prawdę, jak na pszenicę to jest dobra cena. Wiadomo zawsze się chce sprzedać jak najdrożej ale ja bym wolał ( i pewnie kupe ludzi na tym forum)  żeby taka cena była cały czas a nie jednego roku 600 drugiego 900 ( przeważnie kilka lat po 600 i ze 2 lata rzucą większą cene). Wtedy człowiek by mógł coś rozplanować, wiedziałby na czym stoi a tak wieczny ból głowy: sprzedawać czy trzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Przed chwilą, damin1 napisał:

Niektórzy tu piszą że 780 czy 800 to dziadowska cena ale tak na prawdę, jak na pszenicę to jest dobra cena. Wiadomo zawsze się chce sprzedać jak najdrożej ale ja bym wolał ( i pewnie kupe ludzi na tym forum)  żeby taka cena była cały czas a nie jednego roku 600 drugiego 900 ( przeważnie kilka lat po 600 i ze 2 lata rzucą większą cene). Wtedy człowiek by mógł coś rozplanować, wiedziałby na czym stoi a tak wieczny ból głowy: sprzedawać czy trzymać. 

słuchaj szczerze to wolalbym tamten rok bo pszenica byla po 650 netto jak sprzedawalem plony 6 8 ton z ha w wiekszosci 8 ton dochodzilo i bylo lux a nie jak w tym roku co mi po cenie jak 2 max 4 tony z ha wyszlo to cena dzadowska jak na ten rok bo zsyku malo , a jak cena poszla w gore to i zobacz jak srodki produkcji poszly w gore 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Wiesz, ja mówię odnośnie ceny tylko. Plon to już indywidualność, różne aspekty, pogoda niesprzyjająca itp, itd. Kiedyś taka starsza babcia mówiła mi ''rok płaci, rok traci''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale wiesz u nas w szerokim nawet terenie mam znajomych co duzo dalej gospodarstwa maja odemnie i w tym roku nie bylo plonow wgl i ogolnie w całym kraju nie było plonów z tego co słyszalem wiec skad te zboze maja ze ceny takie sie zrobily lipne ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Cały czas rolnika ładowali w dupe i ładować będą.. Rolnik ze sprzedaży swoich produktów musi utrzymać szereg pośredników. Spekulanci ruszyli i to się robi.. 

Odnośnie plonów, to u mnie w terenie nie były takie złe. Jak ktoś zadbał to miał. susza nie narobiła takich szkód jak się spodziewano a gorzej zrobił deszcz przed samymi żniwami bo zboże porastało na pniu i pod paszówkę szło dużo. wiadomo od odmiany też zależało... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
5 minut temu, damin1 napisał:

Cały czas rolnika ładowali w dupe i ładować będą.. Rolnik ze sprzedaży swoich produktów musi utrzymać szereg pośredników. Spekulanci ruszyli i to się robi.. 

Odnośnie plonów, to u mnie w terenie nie były takie złe. Jak ktoś zadbał to miał. susza nie narobiła takich szkód jak się spodziewano a gorzej zrobił deszcz przed samymi żniwami bo zboże porastało na pniu i pod paszówkę szło dużo. wiadomo od odmiany też zależało... 

u nas tez dbalismy i to ostro o zboza nawet na niektore pszenice poszlo po 600 kg saletry w 3 dawkach i wszystko bylo robione zeby jak najlepiaj oddalo a i lepszych rolnikow znam co chuhali i dmuachali na pszeniczki a tez nie mieli plonow niestety tak u nas sie susza wdala we znaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj