Polecane posty

goralik    6
1 godzinę temu, AniaYogi napisał:

Jakie ceny na Lubelszczyzna na skupach ktoś ma jakieś aktualne ceny ?

Okolice Kraśnika miesiąc temu 830 brutto a dzisiaj pytałem 760 brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KupiecPL    3
Dnia 9.01.2019 o 08:47, AniaYogi napisał:

Witam serdecznie Anna Jaszczak Firma Kowalczyk

Aktualnie za pszenice płacimy od 835-850 brutto w zależności od lokalizacji gospodarstwa oraz jakości towaru. Odbieramy własnymi ciężarówkami, posiadamy też samochód z odkurzaczem, który sam się ładuje. Ponadto skupujemy inne zboża kukurydza/rzepak/owies/pszenżyto/żyto/jęczmień.  Do każdego gospodarstwa podchodzimy indywidualnie, wiadomo że ten Pan co ma 1 ton nie będzie miał takiej ceny jak Pan co ma 250 ton.

Pozdrawiam i mimo wszystko zapraszam do kontaktu telefonicznego.

tel. 572651592

 

1 godzinę temu, AniaYogi napisał:

Jakie ceny na Lubelszczyzna na skupach ktoś ma jakieś aktualne ceny ?

Głupie pytanie. Chyba wie pani po ile kupujecie.

 

 

1 godzinę temu, pawelski napisał:

Kowalczyk 800 brutto

Kolego patrząc na posty wyżej to ona to "chyba" wie skoro dwa miesiace temu się przedstawia że jest od Kowalczyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, Wicherek napisał:

Jest już susza  i wszystko wskazuje że plony będą słabiutkie , wczoraj miało padać   i nic nie padało !

Jak ktoś twierdzi że plony będą słabe to gratuluję poczucia humoru teraz to deszcze niepotrzebne maj ,kwiecień jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goralik    6
2 minuty temu, staszek131415 napisał:

Jak ktoś twierdzi że plony będą słabe to gratuluję poczucia humoru teraz to deszcze niepotrzebne maj ,kwiecień jak najbardziej

Tak samo w drugą stronę jak ktoś twierdzi że będą dobre to też gratuluję poczucia humoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno rokują na dobre niż na złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
53 minuty temu, KupiecPL napisał:

 

Głupie pytanie. Chyba wie pani po ile kupujecie.

 

 

Kolego patrząc na posty wyżej to ona to "chyba" wie skoro dwa miesiace temu się przedstawia że jest od Kowalczyka :)

A to nie można się zapytać jak inni Płacą na Lubelszczyźnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, staszek131415 napisał:

Na pewno rokują na dobre niż na złe

Brak wody zgromadzonej w glebie zimą rokuje na dobre plony ?  Ciekawe wnioski Stasiu wyciagasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
1 godzinę temu, AniaYogi napisał:

A to nie można się zapytać jak inni Płacą na Lubelszczyźnie ?

Lepiej, mam 3 skupy w okolicy które płacą od 10 do 30zł więcej. Niby nie wiele ale 30zl przy 300t ładną kwotę daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3
1 godzinę temu, AniaYogi napisał:

A to nie można się zapytać jak inni Płacą na Lubelszczyźnie ?

Inni płacą lepiej więc mamy nadzieję że pomogliśmy pani zorientować się w realnych cenach pszenicy.

Edytowano przez kumpel25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
1 godzinę temu, piotreku1 napisał:

Brak wody zgromadzonej w glebie zimą rokuje na dobre plony ?  Ciekawe wnioski Stasiu wyciagasz 

Dokładnie dzisiaj wywoziłem obornik po zaoranej ziemi i opony czyste i suche. Po normalnej zimie przy nawozach za***any po most szedłem... Wnioski nasuwają sie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, piotreku1 napisał:

Brak wody zgromadzonej w glebie zimą rokuje na dobre plony ?  Ciekawe wnioski Stasiu wyciagasz 

Takie tam piepszenie o wodzie zgromadzonej w glebie to można między bajki włożyć rośliny nie czerpią wody z 2 metrów największy wpływ na plon mają opady w krytycznych okresach a nie poziom wodyw gleb ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, AniaYogi napisał:

A to nie można się zapytać jak inni Płacą na Lubelszczyźnie ?

Po 800 netto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Jak ktoś twierdzi że plony będą słabe to gratuluję poczucia humoru teraz to deszcze niepotrzebne maj ,kwiecień jak najbardziej

Baxxnie ! a co ci saletrę rozpuści , u ciebie korzenie rosna do góry  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Takie tam piepszenie o wodzie zgromadzonej w glebie to można między bajki włożyć rośliny nie czerpią wody z 2 metrów największy wpływ na plon mają opady w krytycznych okresach a nie poziom wodyw gleb ie

Jest jeszcze coś takiego jak podsiąkanie wody. Im gleba cięższa tym z głębszych warstw, woda może podejść do góry (tak w uproszczeniu).

Edytowano przez daroo9876
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Dobrze mówisz na ile nie było widać suszy a na redzinie +kamyk to porażka Jadąc kombajnem wjeżdzało się jak w inny świat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175
8 godzin temu, andrzej123456k napisał:

Pytam dalej gdzie ta cena 1000 za pszenice ?. Co niektórzy to mają fantazje na tym forum 😉    / pierwsza sprawa spadki na giełdach/kolejna spadek cen mięsa wieprzowina drób to już całekim poleciał co za tym idzie pasza musiała stanieć / kolejna chyba najważniejsza idzie kuku z ukrauiny po 60 sucha , wipasz aktualnie kupił kilka tysięcy ton ukraińskiej kukurydzy i tamtejszy przedstawiciel twierdzi że pszenica jak najbardziej może stanieć do poziomu 700 zł.Co prawda nie musi on jest tylko człowiekiem tego nie może przewidziec w 100%   Nie !!nie ciesze sie że cena spada z tegoż względu że zostało mi trochę pszenicy i będe ryzykował i czekał do maja z nią ,bo nawet nie ma jej gdzie aktualnie sprzedać , mieszalnie chcą podpisywać kontrakty dop na maj i to po78-80net!!! Cedrob obniżka 100zł było nawet 87-88 a jest 78net na bramie Lubele z 83do 78net.U nas w skupach również było 88br a jest teraz 77-78br żółkiewka /78lub 80 pod lublinem skupy jak sie nie mylę . Radzyńskie 2 młyny i 2 mieszalnie również nie kupują 2 miesiące. ale za to saletra idzie w górę o kolejne 20zł, jednym słowem zrobiła sie CH.....!! nie wspominając już o rzepaku ;(

cena rynkowa tj może max 50%, reszta to jest polityka i interesy wielkich, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale cena pszenicy była najwyższa gdy obalano "reżimy" Kadafiego, Mubaraka, importerów pszenicy

Wracając do cen PZZ Białystok i Cargill Białystok brak skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 godzin temu, piotreku1 napisał:

Brak wody zgromadzonej w glebie zimą rokuje na dobre plony ?  Ciekawe wnioski Stasiu wyciagasz 

zalezy jak na to patrzysz , wilgoć jest potrzebna do  rozkładu nawozu oraz dostarczenia go do systemu korzeniowego , z kolei brak wywiera nacisk na system korzeniowy by tej wody szukał , nieraz po suchej wiosnie rosliny lepiej sobie radza w puzniejszym terminie , a już na pewno zbożom jarym początkowa susza służy tylko zeby nie poszło w skrajnosc z tą suszą .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

z tego co słyszałem to w marcu można się spodziewać spadków . Cargill bielany kontrakty dopiero na kwiecień po 800 netto. Niektóre młyny i firmy skupowe również wstrzymało skup pszenicy. Ciekawe co będzie dalej w kwietniu i maju, bo z tego co wiem to kontrakty na żniwa na pszenice są na poziomie 720 netto i żeby nie było że cena będzie jechać w dół do tych 720 netto.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Sprzedana pszenica paszowe 780netto ilość 10 t lubelskie. Inne skupu opuściły na 740-750 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Daro20 napisał:

Sprzedana pszenica paszowe 780netto ilość 10 t lubelskie. Inne skupu opuściły na 740-750 

gdzie poszła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
14 minut temu, Daro20 napisał:

Sprzedana pszenica paszowe 780netto ilość 10 t lubelskie. Inne skupu opuściły na 740-750 

po tyle to teraz łuków konsumpcje bierze :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj