Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wicherek    4024

Jest już susza  i wszystko wskazuje że plony będą słabiutkie , wczoraj miało padać   i nic nie padało !

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
54 minuty temu, Kazik80 napisał:

Mamy koniec lutego, Jest tak sucho, że można spokojnie uprawiać pod rośliny jare, a kilku wioskowych głupków z wtórującym im handlarzyną wieszczą wielkie spadki, bo oziminy idą na rekord i dodatkowo  jest mnóstwo zapasów. Nie wiem czy się śmiać czy płakać patrząc na tak porażającą głupotę. Może i te wasze oziminy za stodołą idą teraz na rekord, ale bez wody 8 ton mieć nie będziecie, chyba że będziecie je wodą z opryskiwacza podlewać... Kto ma pieniądze ten będzie czekał ze zbożem, a kto będzie potrzebował na paliwo/nawozy/środki ochrony roślin ten będzie musiał sprzedać, niestety. Staszek teraz kupi taniej, a w maju po wzrostach będzie się chełpił jak to korzystnie kupił, ale jak to mówią, głupi zawsze ma szczęście...

Zwracałem uwagę "ordynusowi " więc i tobie : kto to jest wioskowy głupek, obejrzyj się a zobaczysz że ci słoma z butów wystaje  z pozostała treścią trochę się zgadzam 

Wicherek dobrze wiesz że jest za wcześnie o czymkolwiek wyrokować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, JozB napisał:

Dlatego pytam cały czas dlaczego te obniżki, jakie są powody. W końcu forum jest do wymiany informacji. Ile litwini mają też pszenicy, i jak w marcu pojedzie, to do sierpnia raczej całej europy nie wyżywi? Rosjanie też się w większości wyprzedali. Dlatego pytam gdzie i ile tej pszenicy jest, że obecnie tak zacnie idą obniżki. Czyżby zboża się w zimie rozmnażały, jak wszędzie była posucha oprócz ROsji i ukrainy, gdzie składowane pod gołym niebem i ważone prosto z pola dają rok w rok rekordy. W związku z powyższym jak się mają ostatnie 50 zł spadki do ceny matifowskiej i jak miały jak było po 214 euro? Każda informacja jest cenna, a że siedzisz w branży, to liczę choćby na jakieś sugestie, które i innym użytkownikom się przydadzą. A co do exportu to czytając takie informacje, to sam już nie wiem czy siada czy wzrósł https://www.ewgt.com.pl/e-wgt-category/122-zboa47/17694-polska-odpowiada-za-tylko-5-unijnego-eksportu-zboz-4

Kolego pisałem tu parę tygodni temu żeby uważać bo pszenica tanieje to mnie wszyscy po kolei opieprzyli i nie wierzyli.

Dziś pytasz dlaczego te obniżki. 

Otóż obniżki są dlatego że rolnicy zlikwidowali hodowle i pomimo tego że np.  u nas co roku pszenica oddaje 7/8 ton z hektara w tym roku przez susze oddała 4/5t to i tak zboża jest 5 razy więcej ponieważ Ci którzy hodowali świnie wszystko spasli dzisiaj wszyscy sprzedają i jest nadmiar. Po drugie paszarnie produkowaly więcej pasz jak było więcej hodowców tucznikow dziś produkują mniej to i mniej zboża kupują. 

No i najważniejsze jak co roku o tej porze kupujemy nawozy paliwo jak by nie patrzeć idzie wiosna i kasa potrzebna więc trzeba zboże sprzedać.

W skupach kolejka paszarnie zapchane a wy pytajcie czemu ceny spadają. 

Dodam tyle że w tym roku już nie będzie podwyżki cen z tego co mi wiadomo i dalej radzę uciekać z towarem. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ordynator, mi nikt nie mówi co mam robić, ot taka sytuacja wynikła i trzeba było sprzedać ale nie martw się o mnie bo jeszcze podrożeje do czerwca a trochę zapasów jeszcze jest.Wydaje mi się że przyczyniło się do spadku rozporządzenie azotanowe. Rolnicy kupią teraz nawozy a później znów zdrożeje. Npk ma pójść w górę podobno ale to norma przed siewami, kto da radę przetrzymać jeszcze 2 miesiącie to cena wzrośnie, faktem jest że ruch u mnie jak w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
2 godziny temu, Kazik80 napisał:

Mamy koniec lutego, Jest tak sucho, że można spokojnie uprawiać pod rośliny jare, a kilku wioskowych głupków z wtórującym im handlarzyną wieszczą wielkie spadki, bo oziminy idą na rekord i dodatkowo  jest mnóstwo zapasów. Nie wiem czy się śmiać czy płakać patrząc na tak porażającą głupotę. Może i te wasze oziminy za stodołą idą teraz na rekord, ale bez wody 8 ton mieć nie będziecie, chyba że będziecie je wodą z opryskiwacza podlewać... Kto ma pieniądze ten będzie czekał ze zbożem, a kto będzie potrzebował na paliwo/nawozy/środki ochrony roślin ten będzie musiał sprzedać, niestety. Staszek teraz kupi taniej, a w maju po wzrostach będzie się chełpił jak to korzystnie kupił, ale jak to mówią, głupi zawsze ma szczęście...

W 2017 też u nas byla susza do 5.05 i w ciągu mies spadło ok 200l/m2 do żniw pow 400l/m2,coś na temat zasiewów można będzie mówić pod koniec kwietnia ,a ceny  w Polsce nie mają żadnego powiązania z wysokością zbiorów co widać bardzo dobrze w obecnym sezonie,wielcy gracze zza granicy decyduja u nas o cenie i niestety rodzimi producenci będą mieli coraz mniej do powiedzenia

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś napisze prawdę że tanieje to trol  haha

lepiej szczekać na okrągło że drożeje 😀  chociaż tanieje

skoro tak to i ja napiszę że pszenica skoczyła na 750 brutto  i po wsi jeżdzą na niemieckich blachach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ws71 napisał:

W 2017 też u nas byla susza do 5.05 i w ciągu mies spadło ok 200l/m2 do żniw pow 400l/m2,coś na temat zasiewów można będzie mówić pod koniec kwietnia ,a ceny  w Polsce nie mają żadnego powiązania z wysokością zbiorów co widać bardzo dobrze w obecnym sezonie,wielcy gracze zza granicy decyduja u nas o cenie i niestety rodzimi producenci będą mieli coraz mniej do powiedzenia

Wiadomo, że jeszcze karta może się odwrócić i zacznie w końcu padać, będzie po 8 ton pszenicy, za którą szczytem marzeń będzie dostać 600 zł. Wszystko jest możliwe, ale pisanie w tej chwili o spadkach, bo szykują się rekordowe zbiory jest niedorzeczne. Póki nie ma zbóż w magazynach, to nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. Na pszenicę ceny nie ma, bo na zachodzie były  kiepskie żniwa, gdybyśmy my mieli takie zbiory jak oni, to przyjeżdżałaby z zachodu do nas po 1000  zł.

 

2 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Zwracałem uwagę "ordynusowi " więc i tobie : kto to jest wioskowy głupek, obejrzyj się a zobaczysz że ci słoma z butów wystaje  z pozostała treścią trochę się zgadzam 

Wicherek dobrze wiesz że jest za wcześnie o czymkolwiek wyrokować

Słomę w butach to mają te wszystkie forumowe trolle, które wolą handelek i naciąganie ludzi zamiast uczciwej pracy. Dla mnie staszek i ordynator to są wioskowe głupki, bo każdy normalny człowiek mający odrobinę wstydu przestałby się ośmieszać po tych wszystkich postach, gdzie została podsumowana ich radosna twórczość.   

 

28 minut temu, ordynator napisał:

Jak ktoś napisze prawdę że tanieje to trol  haha

lepiej szczekać na okrągło że drożeje 😀  chociaż tanieje

skoro tak to i ja napiszę że pszenica skoczyła na 750 brutto  i po wsi jeżdzą na niemieckich blachach

Wyyślesz ofertę na nasiona soi? Zasiałbym coś na próbę.                   

 

15 minut temu, tomek73 napisał:

Agro As 73 paszowa , z parametrami 74 netto dzisiaj. 

Kiepsko, u nas po korekcie cennika 800 zł netto paszowa pszenica, 800 zł jęczmień, 760 zł pszenżyto. Niby tutejsi znawcy piszą, że hodowla pada, a najbardziej poszukiwanymi  zbożami są pszenżyto i jęczmień.  Szczególnie zastanawia cena pszenżyta, zdaniem eksperta rynkowego staszka zboża jest opór, pogłowie niskie, a cena mimo to jest tak wysoka. Czyżby paszarnie postanowiły zostać sponsorami polskich rolników?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dipol    2

Witam Handlowal ktos z Was z firma Henrix Henryk Kwiatek kolo Opatowa. Wyplacalni sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

150 ton na magazynie prawie 12 tyś w plecy :/ Trzymać czy sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzymać !!!  bo susza i karłowatość wyniszczy 

i po 1200 bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

A niech będzie ale ja w to niewierze ja wszystko sprzedałem co prawda w ostatniej chwili umowę podpisałem  po 830 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Jakie parametry miałeś? Oni mają jakiś swój transport czy sam wozisz? Dawno podpisywałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Mich9 napisał:

150 ton na magazynie prawie 12 tyś w plecy :/ Trzymać czy sprzedawać?

Zależy na kiedy potrzebujesz pieniądze za tę pszenicę. W okolicach maja/czerwca przy w miarę normalnym sezonie cena powinna wrócić na poziom sprzed spadków, a przy anomaliach pogodowych dodatkowo możesz zarobić na naprawdę dobrą wycieczkę. Za to jak sprzedasz teraz to zyskasz spokój i zarobione pieniądze będziesz mógł dobrze zainwestować. Wybór należy do Ciebie...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37
3 minuty temu, Jano7711 napisał:

Jakie parametry miałeś? Oni mają jakiś swój transport czy sam wozisz? Dawno podpisywałeś?

Już wywiozlem  sam u nich parametry to  gl min 23 op 220 ges 76 ioby robala nie było  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4024
43 minuty temu, ordynator napisał:

Trzymać !!!  bo susza i karłowatość wyniszczy 

i po 1200 bedzie

Dobrze że przypominasz o karłowatości , normalnie już  zapomniałem , a czytałeś co to jest  ?  jak nie to przeczytaj !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

najlepsze jaja czytam gdzieś że Ukraińcy ograniczają kupno polskiego mięsa to mówi wszystko gdzie jesteśmy ,ich kuku zalewa nasz kraj .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

To co napisze może wielu się nie spodoba , ale Ukraina jako sama nie rozwija swej gospodarki , tylko rządzi zachodni kapitał , tysiące hektarów , zasiewów , nasadzeń sadowniczych .

My jako sąsiad odczujemy  tego  skutki , bo jesteśmy krajem przeładunkowym na zachód , jak by tego mało stracimy kontrole na granicy , UN będzie kontrolować przepływ towarów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Poczekaj jeszcze trochę ukraiński koncern drobiowy poprzez przejecia na Węgrzech,Słowacji,Słowenii,Łotwie zostanie największym producentem drobiu w Europie i u nas też kombinuje jak wejść na rynek to dopiero będzie opłacalna produkcja zbożowa

46 minut temu, thug napisał:

najlepsze jaja czytam gdzieś że Ukraińcy ograniczają kupno polskiego mięsa to mówi wszystko gdzie jesteśmy ,ich kuku zalewa nasz kraj .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam dalej gdzie ta cena 1000 za pszenice ?. Co niektórzy to mają fantazje na tym forum 😉    / pierwsza sprawa spadki na giełdach/kolejna spadek cen mięsa wieprzowina drób to już całekim poleciał co za tym idzie pasza musiała stanieć / kolejna chyba najważniejsza idzie kuku z ukrauiny po 60 sucha , wipasz aktualnie kupił kilka tysięcy ton ukraińskiej kukurydzy i tamtejszy przedstawiciel twierdzi że pszenica jak najbardziej może stanieć do poziomu 700 zł.Co prawda nie musi on jest tylko człowiekiem tego nie może przewidziec w 100%   Nie !!nie ciesze sie że cena spada z tegoż względu że zostało mi trochę pszenicy i będe ryzykował i czekał do maja z nią ,bo nawet nie ma jej gdzie aktualnie sprzedać , mieszalnie chcą podpisywać kontrakty dop na maj i to po78-80net!!! Cedrob obniżka 100zł było nawet 87-88 a jest 78net na bramie Lubele z 83do 78net.U nas w skupach również było 88br a jest teraz 77-78br żółkiewka /78lub 80 pod lublinem skupy jak sie nie mylę . Radzyńskie 2 młyny i 2 mieszalnie również nie kupują 2 miesiące. ale za to saletra idzie w górę o kolejne 20zł, jednym słowem zrobiła sie CH.....!! nie wspominając już o rzepaku ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Zamiast się podniecać, wystarczy poczytać posty z sierpnia - września. Pisałem, że według danych giełdowych i wykresów historycznych, cena 1000zł za pszenicę jest mało realna, 800-900 bardziej prawdopodobna, a naturalny poziom to 700-800zł za paszową. Niektórzy pukali się w czoło. Jedni, że będzie po 500, drudzy, że spokojnie przeskoczy 1000zł netto. 

Ktoś już napisał, że nie jest ważne, ile kosztuje pszenica, tylko jakie masz koszty jej wyprodukowania. Jeśli ktoś ładował w interes kasę, licząc na 1000 zł netto, to jego strata. Jak zmieścił się w kosztach na 600-650, to nawet przy 700 ma dodatkowy zysk i nie ma co płakać.  Teraz ważniejsze jest, aby cena się ustabilizowała, bo dalszy spadek cen pszenicy przy wzroście realnym kosztów o około 20% nic dobrego na sezon 2019 nie wróży, zwłaszcza tym, co jadą po 10 zabiegów od grzyba w sezonie :D

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj