Polecane posty

mano    257
18 godzin temu, pieter1991 napisał:

Mam gospodarstwo od 7 lat.. Nie mam ani 500+, ani innych świadczeń, ani produkcji zwierzęcej i z 17ha ornego pola żyje sam i dwóch domównikow na KRUS bez innych dochodów. Żyjemy godnie, na chleb nie braknie, robimy remonty w domu, w magazynach/garażach i nikt nie pracuje poza rolnictwem.. jak pszenica byla po 1000pln żyliśmy, jak była po 610 żyliśmy.. zabiorą dopłaty tez przezyjemy, ale bez inwestycji.. gospodarz z głową na ziemi, a nie w chmurach i dasz sobie radę

 

1 godzinę temu, pieter1991 napisał:

Rodzice mają już swoje lata i bardziej nadają się na rentę niż do pracy więc w zimie odpoczywają, a ja robię poprawki przy gratach i w budynkach. Może schodzi mi dłużej niż profesjonaliście, ale mam  za to taką małą pensję i sposób na nudę

Skupy gmina Żółkiewka, krasnostawski, a nie biorą bo są zasypani po dachy. Jak tylko snieg się stopił na drogach to prawie wszyscy wywieźli co mieli

 

Kolego jak będziesz miał SWOJĄ rodzinę, swoją żonę i dzieci (chyba, że masz  inne poglądy w końcu to wolny kraj) odezwij się, bo jak na razie jesteś szczęściarzem i posiadasz mamusię i tatusia którzy  mogą coś wnieść do gospodarki i pomóc Tobie. Jak będziesz na swoim to porozmawiamy.  

 

12 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Piszesz, że widzisz więcej, niż czubek własnego nosa. Ale chyba dalej masz ograniczony światopogląd skoro nie potrafisz zrozumieć problemów innych warstw społeczeństwa, tylko powiedz dlaczego ktoś miał by się wstawiać w Twoją skóre skoro Ty gardzisz praca innej osoby i bagatelizujesz jej wartość. 

Skoro Tobie jako rolnikowi jest tak ciężko, to po co wykonujesz ten zawód, idź do biedronki czy innego dyskontu zagranicznego i pracuj, żyj tak jak uważasz godnie i korzystaj z życia po 8-10 godzinach pracy! :)

 

Piotrek super, dzięki za wypowiedź.

 

 

Nigdy nie płakałem na forum, że jest mi ciężko daję sobie radę, ale jeszcze jest coś jak szacunek do dziadka, rodzica, i do własnej  osoby która pragnie ze zrozumieniem wykonywać swój zawód jakim jest rolnictwo, która za marne Judaszowe srebrniki  nie sprzeda coś co budowało pokolenie. Dziwie się, że tego nie rozumiesz, serce się kroi  jak widać rolnika co budował swoje gospodarstwo przez wiele lat a w jednym momencie przez czyjeś bez ludzkie zachowanie niszczy się to.

Powidz mi kto ma ograniczony światopogląd ten co pracuje w biedronce (może zmieńmy na Lidl dla większego zainteresowania😉) i może zmienić swoją prace w każdej chwili czy ten co budował coś przez pokolenia i stracił wszystko w mgnieniu oka.

Zawsze jest wyjście pracować w mieście? Tylko czy PRAWDZIWY rolnik będzie chciał tam żyć?    

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 800 netto się umówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mniejsza , lokalny skup mój transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
14 godzin temu, Marek123456 napisał:

gdzie po tyle można sprzedać ?

Sprzedawałem w teratynie  max plon.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

ja też jęczmień po 800 netto sprzedaje koledze co ma chodowle świń okolice kalisza wielkopolska. a cene uzgadnialiśmy według młyna co przerabia jęczmień na kasze zawsze tak robimy


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Jęczmień w tej chwili idzie w takiej cenie, nie jestem pewien czy dobrze powtórzę, ale chyba na cefetre.

Ja z jęczmieniem zostaje do kwietnia-maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Trzy statki do zasypania w porcie więc może z tą ceną nie będzie gorzej i jeszcze mrozy niech wrócą za tydzień i będzie ok. 

Edytowano przez petro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pawel1344 napisał:

Zapewniam cię, że była taka cena tylko, nie na wadze a u przedstawiciela, który  pisze kontrakty na początku stycznia dowiadywałem się na ilość 100ton cena była 870 netto z dostawą w lutym.

Ok. W takim razie trzeba podawać konsekwentnie ceny od przedstawiciela. Ja podawałem ceny z bramy. A swoją drogą to sprzedałes już? W tej chwili z tego co dziś słyszałem to piszą umowy z dostawą na kwiecień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, AleksanderX napisał:

Skad takie niskie ceny dziś oferta z odbiorem 860 netto paszówka kto tu gra na znizki na tym forum

kto zaproponował ci taką cene za to bym sprzedał 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw, proszę o info


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, andrzej123456k napisał:

kto zaproponował ci taką cene za to bym sprzedał 😉

 Brat bliźniak stasek 😂🤣

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KupiecPL    3
16 godzin temu, AleksanderX napisał:

Skad takie niskie ceny dziś oferta z odbiorem 860 netto paszówka kto tu gra na znizki na tym forum

Ja dla odmiany nie zapytam kto tyle płaci tylko chcę Ci zaproponować moją pszenicę po 850 netto dostarczoną do Ciebie. Ty sobie sprzedasz po 860zł i 10zł zarobisz :) Pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grain    1

To i ja dorzucę swoje 75ton i Ci zawiozę bo cenę 850 netto to dostałem przy ewentualnym dostarczeniu, może do Ciebie kolego będę miał bliżej.

Ofertę 860 z placu również miałem ale brutto a nie netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
2 godziny temu, damianzbr napisał:

Co powiecie o firmie BARTEX z Somianka koło Wyszkowa?

Wypłacalni, to nie są jacyś oszuści?

A co chcesz im sprzedać i w jakiej cenie? Z kasa może być problem.. znajomi się upominali i cykal im po parę razy cała sumę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

u nas max 780-800 paszówka  Podkarpacie, ilości na tira bo jak na lokalne skupy to 750 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

przed chwilą dostałem smsa od cargilla. Oferują za konsumpcję 12,5 białko 835zł netto dowiezione w marcu(!) do Jarosławia - Kapka. Taka sama cena w cefetrze. Lubella 820 netto maks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

również taki cennik dostałem. całe szczeście mam kupca co płaci jeszcze 855 brutto za pszenice i odbiera w miare szybko. Swoją drogą jeszcze tydzień temu dawał mi facet 870 z gospodarstwa.

PS nie mam zamiaru siać paniki tylko moje spostrzezenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Dziś sprzedane zborze mieszane.pszenica z pszenzytem i jęczmienia.po 75 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
53 minuty temu, damianzbr napisał:

Dobra leci zgłoszenie na policję. Gość wydzwania i mi grozi przemocą fizyczną za 1,5 godz. na moim podwórzu, że zrezygnowałem z podpisania umowy.

Jak się sytuacja rozwinęła? A czemu bierzesz pod uwagę tak tania ofertę za pszenicę? To ja za pszenżyto wziąłem 760 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest kukurydza stąd ta cena.

Już nie dzwoni, ale dla bezpieczeństwa zgłosiłem na posterunku, akurat mam za rogiem KP.

 

Jak mi ktoś szyby powybija to gość będzie pierwszym podejrzanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
1 godzinę temu, eheskey napisał:

przed chwilą dostałem smsa od cargilla. Oferują za konsumpcję 12,5 białko 835zł netto dowiezione w marcu(!) do Jarosławia - Kapka. Taka sama cena w cefetrze. Lubella 820 netto maks

cargill ale gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3
1 godzinę temu, eheskey napisał:

przed chwilą dostałem smsa od cargilla. Oferują za konsumpcję 12,5 białko 835zł netto dowiezione w marcu(!) do Jarosławia - Kapka. Taka sama cena w cefetrze. Lubella 820 netto maks

 

835-40 netto dowiezione do kapki to można nawet dziś dostać jak się ma kontakty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj