Polecane posty

średnio dobre pszenżyto ma 68 g.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

U mnie na d-47 50+40 nadstawki

7,5t pszenicy ładuje dobrej konsumpci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Co za problem wziąć miarkę, nasypać 1 litr każdego zboża i zważyć :P ja tak robię co roku i potem wiem ile +/- może być na przyczepie znając jej kubaturę.
U mnie pszenica ozima ma ok 79 gęstości, jara 76, jęczmień jary 65, a pszenżyto było lekkie i miało ok 65-66. I jak sypałem przyczepy równo z burtami/nakładkami to wiedziałem tak do 200kg ile tam ma być :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mam propozycję na pszenicę z de heus 860 netto tylko że odbiór byłby dopiero koniec marca początek kwietnia i co robić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

przez posrednika taka cena? czy sam zadzoniles ? cena u ciebie na podworku jaka lokalizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

jeśli ich odbiór osobiście bym się zgodził 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, ZUCH1234 napisał:

Mam propozycję na pszenicę z de heus 860 netto tylko że odbiór byłby dopiero koniec marca początek kwietnia i co robić . 

Poprzemy każdą Twoją decyzję 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ta cena u ciebie na podwórku? Daleko masz do nich?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
23 minuty temu, ZUCH1234 napisał:

Mam propozycję na pszenicę z de heus 860 netto tylko że odbiór byłby dopiero koniec marca początek kwietnia i co robić . 

miała tanieć pszenica, skupy zasypane. Jaka jest aktualna cena dużo więcej na kwiecień proponują niz aktualnie skupują ?? w końcu zmowa pęknie w skupach jak towaru zacznie brakować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hibertusik    10

JA też robię tak jak pieter1991   wiadro 10 l zmierzone dokładnie pszenicy lub rzepaku i znając kubaturę swoich przyczep,na skupach nie ma niespodzianek

pomyłka +/- 200kg zawsze się zgadza waga.A mierzone na szybkiego  tylko z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Giełda w USA idzie ciągle w górę, na MATIF lekkie ruchy góra/dół po 1 Euro, można rzec, że cena się utrzymuje, wszyscy czekają na pierwsze raporty o kondycji zasiewów.  Nie ma co sraczkować o spadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
6 godzin temu, jacek37 napisał:

U mnie na d-47 50+40 nadstawki

7,5t pszenicy ładuje dobrej konsumpci

A mówią, że te przyczepy mają słabe ramy. Biorąc pod uwagę dodatkowy ciężar nadstawek to przeładowane o prawie 100%.

Z tego co pamiętam na d47 pszenicy najwięcej miałem 6,9t. (burty 50+30cm),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

fundamentalnie dużo będzie zależeć od wymrożeń w kanadzie i usa, ale technicznie na wykresie ceny, od końca 2016 przewagę mają byki i sygnałów zmiany sentymentu nie widać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, oregano napisał:

A mówią, że te przyczepy mają słabe ramy. Biorąc pod uwagę dodatkowy ciężar nadstawek to przeładowane o prawie 100%.

Z tego co pamiętam na d47 pszenicy najwięcej miałem 6,9t. (burty 50+30cm),

jak sie ładuje na nie dwukrotnie więcej niż można to wiadomo ze rama nie wytrzyma


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Napisałem wczoraj SMS do przedstawiciela na mój teren świętokrzyskie o godzinie  19 zaraz miałem telefon i że chętnie kupią  . Odbiór po ich stronie . Mają ciśnienie żeby kupić pytała się czy ktoś z okolicznych rolników nie ma takiej ilości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, robercikj100 napisał:

jak sie ładuje na nie dwukrotnie więcej niż można to wiadomo ze rama nie wytrzyma

Jak przyczepa ma 8 tona homologacja mówi że konstrukcyjnie dopuszczalna 9 to można ładować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Ale jak d47 ma ładowność 4 albo 4,5 t a lądują na nie 6-6,5 to chyba trochę za dużo ? Nie uważasz ? A potem ludzie płaczą że d47 to szmelc bo ramy się krzywią i pękają jak zapałki 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coraz więcej chętnych do sprzedaży spadki są nie uniknione ludzie coraz bardziej chętni do obniżek bo zdają sobie sprawę że za miesiąc jeszcze taniej

850 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ale spojrzeć na to z drugiej strony, każda branża hodowlana ma problemy ze zbytem to kto będzie płacił za to zboże? 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, jacek37 napisał:

A ten znowu swoje 

Ja tam nikogo nie nakłaniam do sprzedaży nawet zachęcam do trzymania bo dla mnie to lepiej im więcej ludzi teraz się będzie wstrzymywać tym spadki będą większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ZUCH1234 napisał:

Napisałem wczoraj SMS do przedstawiciela na mój teren świętokrzyskie o godzinie  19 zaraz miałem telefon i że chętnie kupią  . Odbiór po ich stronie . Mają ciśnienie żeby kupić pytała się czy ktoś z okolicznych rolników nie ma takiej ilości 

coś dobrze Ci oferują. jaką ilość chcieli?? w tej cenie to mogę im sprzedać z 50ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W żniwa cenę miałem 630 netto konsumpcja , dziś resztę wywiozłem po 820 netto i o parametry nawet nie spytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj