Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
magnum123    288
3 godziny temu, galan99 napisał:

Ceny pszenicy w duł na skupach lokalnych to jest pewne .

eeee to nie ma się czym przejmować ze idą w jakiś tam duł, cokolwiek to jest.  Bo jakby szły w dól to można by było zacząć się martwić 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Skoro Ty twierdzisz, że ceny idą w duł, to ja Ci mówię, że idą w gurę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romex23    28
5 godzin temu, kamil2509 napisał:

lubelskie skup JANSZPOL okolice chełma 840-860 pszenica, 810 jeczmien brutto na konto

 

uwazam ze trzymając jeszcze 2-3 miesiace wiecej moge zyskac niz stracic ale oczywiscie to tylko moje przypuszczenia kazdy zrobi jak uwaza. zawsze ktos musi stracic zeby zyskac mogl ktos ... ;)

Z kiedy masz te ceny. Który skup w Stawie czy w Strupinie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romex23    28

1 minutę temu, krzysiek1979 napisał:

Ta w stawie płatność po 40 dniach i jeszcze owali Cię na wadze .

W ubiegłym roku woziłem jęczmień do Stawu to waga się zgadzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Różnie bywa z tą wagą i okoliczni ronicy mają raczej negatywne opinie w tym temacie.Sam na jesień zawiozlem przyczepe 4.5 t pszenzyta z małą górką i wyszło ze jest 3700 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26
24 minuty temu, romex23 napisał:

Z kiedy masz te ceny. Który skup w Stawie czy w Strupinie

 

cena z piątku, strupin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
9 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

Różnie bywa z tą wagą i okoliczni ronicy mają raczej negatywne opinie w tym temacie.Sam na jesień zawiozlem przyczepe 4.5 t pszenzyta z małą górką i wyszło ze jest 3700 kg.

A co liczyłeś na więcej? 

Przelicz sobie m3 razy ciężar właściwy i dojdziesz do wniosku że waga dobra.

Tylko plony z hektara spadną jak się okarze że ładowność przyczepy nie odpowiada ciężarowi załadowanego zboża😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ja też znam skupy, gdzie waga pokazuje to, co chce właściciel, a nie wagę rzeczywistą. Wiem, ile waży netto samochód mojego znajomego, co mi wozi zboże i jak coś nie halo, to więcej nie jeżdżę do tego punktu. Wystarczy, że orżnie kogoś na każdej wadze o 100kg i ma czysty zysk bez pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

Różnie bywa z tą wagą i okoliczni ronicy mają raczej negatywne opinie w tym temacie.Sam na jesień zawiozlem przyczepe 4.5 t pszenzyta z małą górką i wyszło ze jest 3700 kg.

A ile chciałbyś mieć na cztero i pół tonówce pszenżyta? Dla mnie ok waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno tak jak liczą na polu . Jak z czubem to 5 ton . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205
Napisano (edytowany)

Na przyczepę D47 (D46 też, ma tę samą paczkę i wymiary) w fabryczne burty wchodzi równo 4t pszenicy paszowej. Dobre pszenżyto ma podobną wagę, ale te 3700 to nie jest taka wielka rozbieżność, trzeba jeszcze patrzeć na gęstość zasypową, a potem piłować ryjowca. Pszenica, która ma gęstość 72-73 będzie miała na takiej przyczepie 3800-3900 wagi usypana z górką.

Pięć ton to mam na D46 z nadstawkami po 18cm, jak naprawdę ciężka pszenica to nawet 5,5t

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

D46 i nadstawki 28cm 6 t pszenżyta prawie zawsze wchodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, jahooo napisał:

Ja też znam skupy, gdzie waga pokazuje to, co chce właściciel, a nie wagę rzeczywistą. Wiem, ile waży netto samochód mojego znajomego, co mi wozi zboże i jak coś nie halo, to więcej nie jeżdżę do tego punktu. Wystarczy, że orżnie kogoś na każdej wadze o 100kg i ma czysty zysk bez pracy.

No starczy że kieroeca wyjdzie z pojazdu i już 100 kg mniej 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

jesli waga elektroniczna to nawet jak inaczej pokaze niz u innego a ma sie zestaw podobny wagowo do ladunku to bez roznicy, majac 7t ladunku i ok 7ton masa zestawu to wyjdzie wiecej/mniej i brutto i netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ładowałem u jednego klienta w tym okresie kiedy były mrozy i duży śnieg to waga na rozładunku nie zgadzała się o 500kg (klient ważył swoją wagą)

Gospodarz stwierdził, że to kierowca ukradł, ale nie dopuszczałem takiej możliwości, zważyliśmy na wadzę w skupie złomu niedaleko rolnika i wyszło, że to u niego nie pasowało o te 500kg..

Miałem też sytuację na jednej wytwórni, że klient chciał przyjąć 2 tony mniej, niż na załadunku. Waga oblodzona, cała w śniegu. Kierowca kazał odgrzebać i rozmrażać, wyszła różnica 1 tona dalej na minus, kierowca pomachał wagą i za chwilę wyszło na plus tona

:D

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

ale na wadze elektronicznej? przeciez ona sie taruje pokazdym wazeniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

To , że waga elektroniczna to nie znaczy , że nie ma z nią problemów . Ważyłem auto grzecznościowo w  sąsiednim gosp . (w pażdzierniku) i waga zachowywała się " dziwnie" , tara zmieniała się +/-  o 300 kg  przy kolejnym wjeździe. Waga świeżo po legalizacji ( koszt legalizacji 6 tyś .) Dzisiaj rozmawiałem z zarządcą , coś szwankowało i serwis naprawiał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
4 godziny temu, soltys48 napisał:

D46 i nadstawki 28cm 6 t pszenżyta prawie zawsze wchodziło 

d-47 dobrej pszenicy na bogato wepchne 6,5t  a pszenzyta ledwie 6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

6 ładuje z nadstawkami 20 cm ale z czubem i gestości min 76 pszenicy pszenżyto jak i rzepak czy jeczmień ma niższą gestość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj