Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, maly00 napisał:

chetnie sprzedam po 900 n jeczmien

A na co komu jęczmień po 900 zł chyba do siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
Napisano (edytowany)

Nie stać Cię to po co się pytasz. Pszenżyta se kup.

Nie dawno pasza i jęczmień były w cenie po 850 br ale po tym sprzedający ruszyli z towarem i podobno cena nieco spadła. Jutro wrzucę aktualne.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
10 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

Co Ty za głupoty pleciesz.. Monopolem możesz nazwać wodociągi, elektrownie ale nie rolnika, nawet zrzeszonego... 

nie wyczułeś ironii ,rolnik się nigdy nie zrzeszy przynajmniej polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A grupy producenckie? znam dużo gospodarstw, które składują zboże u największego w regionie i razem sprzedają zboża, odejmują tylko koszta magazynowania itd.


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
4 godziny temu, mazowsze napisał:

Cargill Sierpc

 

IMG_20190201_134554.jpg

  Cargil Polska Ujadz Dolny  cennik od 15 stycznia

pszenica 770

Pszenica wyższe białko 800

kukurydza sucha 720

Pszenżyto 760

Ceny netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3392

A co tam jankesi znów wymyślili ? że cena u nich tak wyrwała ? Żabojady nawet nie zdążyli zareagować a tam cosik się dzieje . Może wiosna wcześniej przyszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Do @DamianRolnikSkup

Każdy powód do uśmiechu w tych czasach jest na wagę złota . Podaj jakiś konkretny przykład ,gdzie kilku rolników nie powiązanych  zobowiązaniami kredytowymi jest w stanie współpracować dla dobra wspólnoty . Osobiscie mimo znajomosci  kilku rejonów kraju z przykrością muszę stwierdzić brak takowych, lub jest to co najwyżej przyjaźń piecioletnia.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziś byłem na rynku to ludzie sprzedają zboże w worach nawet taniej jak na lokalnym skupie, staszek Twoja propaganda działa 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
6 godzin temu, mazowsze napisał:

Cargill Sierpc

 

IMG_20190201_134554.jpg

 

1 godzinę temu, tomek73 napisał:

  Cargil Polska Ujadz Dolny  cennik od 15 stycznia

pszenica 770

Pszenica wyższe białko 800

kukurydza sucha 720

Pszenżyto 760

Ceny netto. 

czy to oznacza że w ciągu kilku dni zmieniła się cena i bez względu na białko (11%-14,5%) 840 netto czy to 2 odrębne skupy i oba cenniki sa aktualne.

Słyszałem że jakies statki się ładują w portach pszenicą (może Francuzi wygrali przetarg a pszenica od nas popłynie :-)

jak białko wychodzi 15,5 to na pasze sie nie nadaje ??? tak mi wyszło w próbkach ale gęstość słaba 72, opadanie 305, gluten 32,60, wyrównanie 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Cennik jest aktualny. Dzisiaj zrobione zdjęcie. Jak masz białko 15,5 to wtedy -20 zł na tonie czyli 820 netto (pisze na samym dole) a znając życie i tak pójdzie na konsumpcję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiegoś dobrego kupca na jęczmień? Chciałbym sprzedać część jęczmienia z magazynu


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13-200


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

W powiecie płockim i sierpeckim to Cargill ma najlepszą cenę bo oni kupują dla browaru Kasztelan. Jak masz swój transport to 60 km nie problem przywieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
13 godzin temu, mazowsze napisał:

Cennik jest aktualny. Dzisiaj zrobione zdjęcie. Jak masz białko 15,5 to wtedy -20 zł na tonie czyli 820 netto (pisze na samym dole) a znając życie i tak pójdzie na konsumpcję. 

na cenniku na dole  jest napisane 1 % poniżej specyfikacji jest stosowany upust cenowy chodzi o białko 10% a ja mam powyżej i dlatego się pytam. a wilgotnośc jest powyżej specyfikacji. To niewiem czy  15,5 białka nie przyjmą na pasze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Masz rację. Z rozpędu wziąłem jeden procent w górę zamiast w dół :)
Jak białko 15,5 to dlaczego mieliby nie przyjąć. 

Na dole jest numer do człowieka, który zajmuje się skupem. Najlepiej zadzwonić i dowiedzieć się osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
7 godzin temu, mazowsze napisał:

W powiecie płockim i sierpeckim to Cargill ma najlepszą cenę bo oni kupują dla browaru Kasztelan. Jak masz swój transport to 60 km nie problem przywieźć.

840 netto żadna rewelacja z cargilu jak na byle mieszalni mozna dostac 830 netto i napewnom takich wymagan jak na cargilu nie ma czy kuropasz 840 netto i wymagan zadnych prawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko pozazdrościć , świętokrzyskie pozostaje na stałym, wysokim poziomie do 74 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484
Napisano (edytowany)

u nas ceny na miejscowych skupy qq 630 netto, pszenica 820 brutto, konsumpcja od 800 netto ale ciężko żeby były parametry a nawozy najdroższe w kraju

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj