Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wicherek    4058

Weż nie świruj ,weż się przytul

Edytowano przez Wicherek
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Cargill na marzec podpisuje kontrakty o 20 zł więcej.  Tylko nie wiem od jakiej ceny  :) dzisiaj  na matifie wzrosty.  Amerykanie prognozują mroźny luty w naszym regionie.  Oprócz tej ostatniej informacji to poprzednie w zasadzie mnie nie obchodzą bo ta tona pszenicy co mi została to dla bydlaków pójdzie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
13 minut temu, Taurus83 napisał:

Cargill na marzec podpisuje kontrakty o 20 zł więcej.  Tylko nie wiem od jakiej ceny  :) dzisiaj  na matifie wzrosty.  Amerykanie prognozują mroźny luty w naszym regionie.  Oprócz tej ostatniej informacji to poprzednie w zasadzie mnie nie obchodzą bo ta tona pszenicy co mi została to dla bydlaków pójdzie  :)

Dwa tygodnie temu Cargill oferował 850 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
48 minut temu, king12 napisał:

 

Koniu cena od września 

o 20 zł w górę chyba na 100kg

Może u Ciebie. Bo w mojej okolicy w sumie we wrześniu skończyły się większe wzrosty cenowe. I już od tamtej pory skacze 20 w góre i 20 w dół. Patrząc na cenę ze żniw to wzrost o 150-180zł/t w zależności od skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
3 minuty temu, koniu napisał:

Może u Ciebie. Bo w mojej okolicy w sumie we wrześniu skończyły się większe wzrosty cenowe. I już od tamtej pory skacze 20 w góre i 20 w dół. Patrząc na cenę ze żniw to wzrost o 150-180zł/t w zależności od skupu

Dokładnie od zniw 150zł do gory napewno poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a agrolok jest w miare uczciwa firma i wypłaca i nie czepia sie zbytnio o parametry zboz ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Agrolok nie ale ich odbiorcy tak to zwykli handlarzei jak będzie coś nie tak tną za przekierowania itp lub powrót do ciebie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, warchest napisał:

a agrolok jest w miare uczciwa firma i wypłaca i nie czepia sie zbytnio o parametry zboz ?  

sPRZEDAJ A SIĘ PRZEKONASZ 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34
11 godzin temu, warchest napisał:

a agrolok jest w miare uczciwa firma i wypłaca i nie czepia sie zbytnio o parametry zboz ?  

Mam bardzo odmienne zdanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z Agrolokiem się nie handluje płodami rolnymi, takie jest moje zdanie... Zdziwiłbym się, gdybyś sprzedał im coś bez potrąceń, cena podstawowa też raczej nie oszałamia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem nigdy nie handlowałem z agrolokiem, ale jeżeli chodzi o cenę podstawową to nie tak mało płacą

bo za owies dziś słyszałem od sąsiada chcieli mu dać 750 zł/t netto za 50t


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

bo takie firmy jak agrolok muszą skroić na czymś żeby funkcjonowac. Zwróćcie uwage jak rozwożą nawozy, ładują 24t i rozwożą to po pięciu wsiach, a to są koszty, a na pokrycie kosztów bierze się pieniążki właśnie z potrąceń itd. Pomyślcie sami, wiadomo zarabiają na nawozach, ale nie będą za bóg zapłać wozić, dzielić dostawy itd, bo do tego dochodzą tez dodatkowe faktury, niby to tylko wystawienie faktury, ale ktoś to musi wystawic, zaksięgowac itd.

Pamiętajcie, rolnik za wszystko i tak zapłaci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tylko raz im sprzedałem rzepak i wtedy powiedziałem nigdy więcej 😜


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bialy2005 napisał:

Agrolok nie ale ich odbiorcy tak to zwykli handlarzei jak będzie coś nie tak tną za przekierowania itp lub powrót do ciebie.

Duże firmy mają tak, bo pracują tam ludzie którzy często mają w d*pie zadowolenie klienta przez dobry, stały kontakt z klientem

Jedna osoba kupuje, druga przewozi, trzecia fakturuje, a czwarta egzekwuje

Jak będzie robak, to towar wróci do gospodarza obciążą kosztami i koniec biznesu

 

Ja staram się zawsze znaleźć rozwiązanie wygodne dla obu stron, są sytuacje że jak jest np. ten robak to trzeba dogadać się na zniżkę

tak jak już kiedyś powiedziałem, każdy gospodarz powinien wiedzieć co ma na magazynie i wcześniej informować klienta o problemach z towarem, wtedy unika się takich nie przyjemnych sytuacji

 

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@bialy2005 tak samo powiedzieli moi sąsiedzi, także po sprzedaży rzepaku. Teraz sprzedają bezpośrednio do ADM i jest w porządku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownego grona ma na sprzedaż bobik ?


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

Czy ktoś z szanownego grona ma na sprzedaż bobik ?

Ma ale to nie ta ilość która mogła by cie zainteresowała a cena na skupie chyba 850 br a w obrocie wśród rolników ok. 1000 ale to małe ilości  na własne potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja płacę po 1000 netto + 7% VAT (ryczałt)/5% VAT (vatowiec) za bobik, ilość min 20t


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj