Polecane posty

wladirol    72

dzisiaj czytam taki artykuł Według raportu MRiRW w drugim tygodniu 2019 roku (7-13 stycznia) potaniała większość zbóż pszenica paszowa wg danych straciła nawet

(-51 zł/t) spadek cen tego zboża dotyczył tylko makroregionu północno-zachodniego cena wahały się od 800 zł , mam pytanie czy rzeczywiście widzicie takie obniżki (z 850

do 800)

Mimo pojawienia się korekty spadkowej w cennikach podmiotów skupowych, także i w analizowanym tygodniu nie zabrakło nowych wieloletnich rekordów  pszenica konsumpcyjna, której tona wyceniona została na średnio 849 zł – najwyżej od połowy lipca 2013 roku. Swoje wieloletnie maksimum (822 zł/t) wyrównał również jęczmień paszowy.

dzisiaj na MATIF kolejne wzrosty pszenica 205 euro czyli jakieś 880 zł oczywiście Polski to nie dotyczy u nas cena jest brana z giełdy jak tylko jest tam tanio :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Taa spadło chyba komuś kowadło na łeb,pszenżyto 800[praktycznie brak w obrocie] , reszta zbóż po 900 po tyle wołają sprzedający, fermy trzody też zbliżyły się do ceny 800 netto za pszenżyto[pół-zach region]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 godziny temu, Danielek161 napisał:

@Sumik na pewno u Wilbika. Z ceną za rzepak też zbytnio nie chce się wychylać. @WOJTUNIO a obecną stawkę za rzepak znasz?

Nie tylko o pszenice i groch pytalem. Groch kazal przywiesc na próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 minuty temu, Danielek161 napisał:

A za groch powiedział ile by dał?

Nie podał ceny przywieźć próbkę on musi zobaczyć o robaka pytał

1 godzinę temu, ws71 napisał:

Taa spadło chyba komuś kowadło na łeb,pszenżyto 800[praktycznie brak w obrocie] , reszta zbóż po 900 po tyle wołają sprzedający, fermy trzody też zbliżyły się do ceny 800 netto za pszenżyto[pół-zach region]

Fajne ceny. Choc wolałbym miec plony 2xwieksze jak w 2018 roku i cene 100-150 zł niższą jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202
3 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Kons. białko 14 gestość 77 830 br.  pasza 810 br, jecz browarny 85 wyr. 880 br i mój po tyle poszedł.

Kiedy masz w planach wozić pszenicę? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

@WOJTUNIO jak będziesz coś wiedział więcej to napisz tu albo na priv. Daleko masz do Studzianki? Sam chciałbym zacząć siać groch na większym obszarze tylko nie wiem jak ze zbytem u mnie w mazowieckim. A tamte okolice troche się w tym roku poznało jak woziłem wujka rzepak do Wilbika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
Dnia 11.01.2019 o 16:20, ws71 napisał:

 

Kukurydza sprzedana po 760 do łapy okolice sokołowa podlaskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
31 minut temu, Danielek161 napisał:

@WOJTUNIO jak będziesz coś wiedział więcej to napisz tu albo na priv. Daleko masz do Studzianki? Sam chciałbym zacząć siać groch na większym obszarze tylko nie wiem jak ze zbytem u mnie w mazowieckim. A tamte okolice troche się w tym roku poznało jak woziłem wujka rzepak do Wilbika :D

40 km mam. Oni maja swój transport, oczywiscie trzeba miec ilość żeby przyjechali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na priv, bo tu zaraz sokole oczy będą psioczyć, że za dużo płace :D

jak masz 1000t to wezmę i tyle


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz74    1
1 minutę temu, DamianRolnikSkup napisał:

zapraszam na priv, bo tu zaraz sokole oczy będą psioczyć, że za dużo płace :D

jak masz 1000t to wezmę i tyle

chyba zartujesz ze mam 1000 ton.a teraz bez zartow mamy z 50 ton we 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamiast żartować to bym wolał lepiej życzyć, a przydałoby się :)


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

U mnie w okolicy konsumpcja 810-820 netto max, cena utrzymuje się od października. Co ciekawe za paszówkę płacą też 820netto, więc moja pszenica z super parametrami jak na ten rok poszła na kurczaki ;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiat Ostrowiecki 820- 830 brutto paszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj