Polecane posty

ZYLA    718

Nie musi. Rozmawiałem nawet o tym z kierowcą Mlynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

może być jena faktura o kilku gmin, ja miałem 1 na 3 gminy, w każdej stawiali pięczątkę i wpisywali ilść wykorzystanych litrów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

4,95  -290l orlen.

Dziś rozmawiam z znajomym o zbiornikach... a on w DE u tego co robi nie ma i przywożą bez problemu 8tys, leją w plastyki z 79r. A u nas jak zwykle jebią przepisy na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

1500l po 4,84l dostawca Oktan

Kierowca potwierdził,że od 1 sierpnia trzeba mieć konto na platformie PUESC,a dziś czytam i na stronie TPR taki tekst z wczoraj:

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/zwrot-akcyzy-za-paliwo-rolnicze-mozna-juz-skladac-wnioski/

www.tygodnik-rolniczy.pl

Czy rolnik odbierający paliwo musi rejestrować się na Platformie PUESC?

Od 1 sierpnia 2019 roku w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące monitorowania przewozu paliw. Część dostawców oleju napędowego informuje, że od teraz nie będą mogli nam dowozić paliwa, jeśli nie zarejestrujemy się na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych. Czy to prawda? – zapytała naszą redakcję rolniczka z Dolnego Śląska. 

Z informacji podawanych przez Krajową Administrację Skarbową wynika, że osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, w tym np. rolnicy, nie zostały objęte ustawą o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, co oznacza, że nie podlegają obowiązkom wynikającym z ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Nie ma tu także znaczenia kwestia, czy gospodarstwo rozlicza się jako VAT-owiec czy na podstawie ryczałtu. 

Krajowa Administracja Skarbowa podaje, że aby uznać dany podmiot za wysyłający lub odbierający paliwo – i tym samym nałożyć na niego obowiązek rejestracji na PUESC – wystarczy zweryfikować dany podmiot w jednym z jawnych rejestrów: 

  • dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG);
  • dla podmiotów innych niż osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jeżeli zatem rolnik prowadzi działalność rolniczą i nie jest wpisany do ewidencji CEIDG, to nie można uznać go za podmiot objęty ustawowymi obowiązkami, a przewóz towaru do takiej osoby nie podlega zgłoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Dalsze okolice Płocka 800 L po 4,88 zł. Na słupkach 5,05 do 5,29 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lokalna stacja 4,89 zł za ponad 100l normalnie 4,99zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Skąd bierzecie on bez bio? Jak się dowiadywałem to każdy musi mieć ropę z bio bo innej u nas już nie ma. Macie jakieś sprawdzone źródło w woj warminsko mazurskim bo zdążą mi się olej mocno chrzczony woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      kontynuacja wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88234-ceny-paliw-2016/page-27?do=findComment&comment=1998096
       
      Jak tam ceny w hurcie wraz z nowym rokiem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj