Polecane posty

JarekBazydlo    706
1 minutę temu, Tomek745 napisał:

Ceny na dzisiaj za LM 100, krowa - max 4 zł, odsadki  9 zł

Czajkowski. Twierdzi, że eksport stoi i cena leci. Pewnie trochę naciąga.

Chyba nie troche:) Jak ma odsadki po 9 zł to ja wezme z 10 szt w tym tygodniu

gregory81    56
7 minut temu, Thomas2135 napisał:

Ja napisałem jak u mnie było. Ja wiem, że u innych wszystko przechodzi. Sprzeda 10 byków, wystawi fakturę za 5 i wszystko gra. Nikt się nie czepia.

Wiesz. Na bydło sprzedane dostaję zawsze oryginały ale jak kupowałem naczepę do przewozu słomy to też dostałem oryginał. Z resztą jak przechodzi i nikt się nie czepia to musi być dobrze :)

Ursus932    280
3 minuty temu, Tomek745 napisał:

Ceny na dzisiaj za LM 100, krowa - max 4 zł, odsadki  9 zł

Czajkowski. Twierdzi, że eksport stoi i cena leci. Pewnie trochę naciąga.

Krowa lm 4?to już jakieś jaja

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

sylwekbarca2    31
2 godziny temu, Gigus napisał:

przed chwila dzwonione na sokolow od dzisiaj +50 gr . O 11.60 r 11.83 . 

Do Sylwekbarca ten maly terrorysta nie byl  taki maly jak ci sie wydawalo. "Troche" cie skubnoeli na wadze

to musiałem sam się skubnąć na swojej wadze.

Tomek745    0

Tylko powtarzam to co powiedział. Jesienią płacił za odsadki po 12-13 za kg, czasami nawet więcej wychodziło. W okolicy sporo zabrał.

michalcium    97

Spadek na krowach do tego poziomu możliwy dlatego że to o krowy cała draka a już przecież nikt nie będzie dochodził czy to krowa lm 100% czy hf 100% bo po co lepiej rolnika ud***ć 🤔

Tomek745    0

Krowy to u niego średnio wychodzą, tylko tak przy okazji pytałem. W grudniu między nim a Zagrobą była prawie zł różnicy.

Rolnik7343    2986
10 minut temu, Ursus932 napisał:

Krowa lm 4?to już jakieś jaja

Jaja tyż ale po 50groszy 😛

• Haha 1

Ursus932    280
Napisano (edytowany)
10 minut temu, michalcium napisał:

Spadek na krowach do tego poziomu możliwy dlatego że to o krowy cała draka a już przecież nikt nie będzie dochodził czy to krowa lm 100% czy hf 100% bo po co lepiej rolnika ud***ć 🤔

Draka draką ale krowa mało staniała w porównaniu do byka . Aż zadzwoniłem do ubojni i cena na dzisiaj 5.40 Ale nie cholera 4 !!! Handlarz robią co chcą

Edytowano przez Ursus932

michalcium    97

Dlatego kto może to niech wstrzymuje się od sprzedaży bo można stracić sporo na zagrywkach handlarzy 

• Like 1

Rolnik7343    2986

W radiu mówili że Czechy, Słowacja i Węgry nie będą blokować mięsa z Polski i ceny nie sprzadną tego mięsa co do nich idzie 

Wiesi0    96

Mi się wydaje ze to zmowa cenowa handlarzy, bo mają pokład żeby kupić taniej i latają jak szalone teraz za bydłem a sami sprzedadzą po normalnych cenach, nie sprzedawać czekać.

jarecki    535

UBOJNIE TEZ NIEWIEDZIAŁY CO BEDZIE   może  sokołow cos wiedział badz ma dobre kontrakty długo terminowe ale biernacki bardziej płaci co jest teraz czyli jest zamówienie to tyle płace . zachodni kontracheci tez mogli sie troche wystraszyć i brać na przeczekanie no i chandlarze mogli wyczuć panike  . jest dużo mozliwosci do wziecia pod uwage , do tego według GUS przybyło bydła młodego  1 -2 lata  i tez  kontracheci powazni sprawdzają rynek  . 

Ursus932    280

Za grosze oddać to lepiej chleb ze smalecem z biedry jeść bo jak pół darmo się sprzeda to i tak tylko na przysmak sikorek będzie stać ,A handlarz najlepszy kawior

AdamRo    166
52 minuty temu, Ursus932 napisał:

Draka draką ale krowa mało staniała w porównaniu do byka . Aż zadzwoniłem do ubojni i cena na dzisiaj 5.40 Ale nie cholera 4 !!! Handlarz robią co chcą

Do kogo dzwoniłeś ?

Krowa w łódzkim około 5 netto , maksymalnie.

Tomek745    0

Maciej sporo jeździ w naszych stronach, sąsiąd polecił, w sumie nikt więcej nie chciał dać za krowę. Myślałem o biskupcu, ale jakoś obawy miałem.

Ursus932    280
2 minuty temu, AdamRo napisał:

Do kogo dzwoniłeś ?

Krowa w łódzkim około 5 netto , maksymalnie.

Raków 

michalcium    97

Krzysiek też sporą okolicą jeździ z Mazur sporo bydła zwozi chyba

Tomek745    0

Pewnie i u nas jeździ. A kto jeszcze dobrze płaci za odsadki oprócz agrostaru ? Tam akurat się dodzwonić nie mogę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Konrad531
      Cytując klasyka: "Nowy rok - nowe możliwości". Zapraszam do wspólnej dyskusji
      Kontynuacja tematu:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263850-ceny-mleka-2018/
    • Przez robert55555
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2019. 
      Temat na 2018 jest jeszcze otwarty, natomiast tutaj możemy już pisać o nadchodzącej edycji dopłat.
      Czy ARiMR udoskonaliła  składaniu e-wniosków przez aplikacje?
      Edit 
      Kwota obowiązuje z roku 2018. Biura już mają kwoty jakie umożliwiają logowanie.
      Dla tych osób którzy w 2018 roku składali oświadczenie. To konta są już utworzone, trzeba wejść w Ewniosek kliknąć nie pamiętam hasła i stoworzyc własne hasło. Pracownicy BP w 2018 roku rysowali za te osoby w aplikacji ewniosek i tworzyli konta i je blokowali. 

Trzeba  kliknac nie pamiętam hasła.
      Jakie nowe przepisy będą obowiązywać?
      Czy 2019 w rolnictwie będzie rokiem normalnym?

• Przez ice2006
      witam mam problem z bydłem 2 sztuki padły w nocy prawdopodobnie od wzdęcia czy ziemniaki mogły im zaszkodzić dodam że daje rozdrabniane w ilości 10 wiader 20 l na 30 sztuk(co drugi dzień) a padły te sztuki które w sumie najmniej zjadały tych ziemniaków bo przeważnie były odganiane.Gdy ok godz 24 byłem sprawdzać to było wszystko w porządku leżały i żuły a na drugi dzień o 7 rano leżą zdechłe czy w takim czasie mogły dostać wzdęcia i paść?.Teraz boje sie zadawać te ziemniaki i nie wiem co z nimi zrobię bo kupiłem 10 ton.Czy samo siano wystarczy krową mamką?
    • Przez farmer-f13
      Cena za byki z dnia na dzień spadła 1,50zł na kilogramie i leci w duł dalej co gorsza nikt teraz niechęć skupować za granicę bo czekają co orzeknie komisja. Moim zdaniem zawiniło tu Państwo i powinno to zrekompensować chłpu dopłatą do każdego kilograma byka który chce sprzedać na rynek. Odnas wymagają to niech dadzą coś od siebie skoro zawiniła ubojnia kontrolowana przez państwowego inspektora weterynarii. 
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.