donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bananek    3247
jacu napisał:

czepiacie się słówek,to Wy macie wszystkie cielaki mięsne tak?

zawsze śmieszy mnie określenie mięsne byki. A jakie mają być? drewniane?

jacu    103

Bananek a mnie śmieszy Twój nick mało poważny , szukasz zwady widzę

Wiadomość z agroFakt.pl

Bananek    3247
jacu napisał:

zgadzam sie z Toba że za tyle można kupić ale na drugi dzień wet musi odwiedzić bo sraka że ho ho

jak wy chowacie cielaki, że po samej przejazdzce dostają sraczki?

Bananek    3247
jacu napisał:

Bananek a mnie śmieszy Twój nick mało poważny , szukasz zwady widzę

bo ja cały rzadko kiedy poważny. szkoda życia na branie wszystkiego serio. Zawady nie szukam, spokojną twoją łysa. :)

soltys48 napisał:

@Bananek ano weź mi przypomnij kto to pisał o NATURALNEJ SELEKCJI??

Co do cielaków to znajomy trzyma mięsne hf'y

pewnie, że ja. Ale u mnie nie sraja po podróży. co więcej: od dawna po zmianie mleka też.

• Like 3

tomaszmab    163
5 godzin temu, jarecki napisał:

Kanalia 36 puki co do bydła się nie dokłada  ale też  wiele nie zostaje  , nie wszedzie są warunki że bedzie ktoś chetny na  ziemie do wziecia w dzierżawe   , w tym roku musze dokupić 15 % paszy objetosciowej przez susze , ale mam ten komfort że  dzierżawy   te co mam to podatek płace ale dopłaty pobieram  ,  gdybym miał  brać ziemie w dzierżawe bez dopłat to produkcja stanie się nie opłacalna , dodatkowo  u mie  to jest 2 x  dopłata do bydlaka czyli + 700 zł , to jest w miare w połączeniu z dopłatami bespośrednimi .      a  i w ubiegłym roku zrezygnowałem z 3 ha .  łąk  kupić nawóz ,  paliwo czas , to po 60 zł za belke po sipmie wiele drożej nie wyniesie siano kupić .

Ja dokupilem sobie 85 bel siana za 60 zł za bele 125x120 z pasowki z dostawą na podworko ... nie rozumiem ludzi którzy biorą dzierżawy po kilka kilometrów od domu , płacą na paliwo , nawozy , wapna .. i zbierają po 15 bel z hektara jak suchy rok .. i płacą jeszcze 1000zł dzierżawy .. a gdzie swoją robota .. przecież na dobrą łąkę z obrobieniem trzeba wydać 2500 zł / ha . U mnie w okolicy bela dobrej jakości 120 x 120 z walcowej to 70 zł .. 2500 podzielić na 70 zł to 36 bel.. I roboty zero. Na wiosnę kupię sobie jeszcze 100 belek siana na zapas na przyszly rok ..

Edytowano przez tomaszmab
  • Like 1
  • Thanks 1

rolnik34    90
20 minut temu, Bananek napisał:

zawsze śmieszy mnie określenie mięsne byki. A jakie mają być? drewniane?

sloninowe pewnie

Berthold    416
5 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Juz znaleziono dzika z ASF na pograniczu wielkopolski więc juz niedługo bedzie i tam... :/ 

Byłem dzisiaj na polowaniu, i tajemnicą polisznela jest ze znaleźli w okolicy jeszcze cztery ale badania są w trakcie, więc obawiam się że Asf u nas może eksplodować wkrótce, nie daj Boże ale chyba niestety tak będzie, to epidemia ciężka do zatrzymania... Tylko czekać aż się sprawdzi i otym przeczytamy 

40 minut temu, soltys48 napisał:

NIE

Ponoć Biernacki grubo z tonu spuścił... 

• Confused 1

Berthold    416
3 minuty temu, soltys48 napisał:

w  cennikach jeszcze tego nie widać

Handlowales teraz? Kolega (gruby hodowca) zazekal się że wzięli od niego Hfa za 6,5 netto, mieli cenę nadmuchaną fest, jemu dali gotówkę, sam nie wiem co o tym sadzic, mam towar na stanie gotowy na handel. Wole twój optymizm wierz mi!!! 

zetorki12    11177
11 minut temu, Berthold napisał:

Byłem dzisiaj na polowaniu, i tajemnicą polisznela jest ze znaleźli w okolicy jeszcze cztery ale badania są w trakcie, więc obawiam się że Asf u nas może eksplodować wkrótce, nie daj Boże ale chyba niestety tak będzie, to epidemia ciężka do zatrzymania... Tylko czekać aż się sprawdzi i otym przeczytamy 

Ponoć Biernacki grubo z tonu spuścił... 

Oj daj spokój . Państwo przecież płaci za rezygnację z hodowli ... Tylko h*j wie komu ?

Dawno czekałem kiedy wykryją na zachodzie . ASF tam dawno . tylko widocznie dzików mniej .

ZETOR TEAM

soltys48    5619
10 minut temu, zetorki12 napisał:

Dawno czekałem kiedy wykryją na zachodzie . ASF tam dawno . tylko widocznie dzików mniej .

za te myśli niech Cię głowa boli min przez rok

zetorki12    11177

Nie to że życzyłem . Moim zdaniem to nieuchronne przy poczynaniu naszych rządzących .

• Like 1

ZETOR TEAM

soltys48    5619
17 minut temu, Berthold napisał:

Handlowales teraz? Kolega (gruby hodowca) zazekal się że wzięli od niego Hfa za 6,5 netto, mieli cenę nadmuchaną fest, jemu dali gotówkę, sam nie wiem co o tym sadzic, mam towar na stanie gotowy na handel. Wole twój optymizm wierz mi!!! 

Za mało miałem, miałem umówiony odbiór większej partii na Tarnów ale odbiorca zaleciał sobie i nie pojechało

Gotówki na 100% nie dali, moi znajomi też nie ułomki już dwa razy pognali auto bo nie było kasy za poprzednie dostawy, w końcu pojechały ale wszystko wbc i mnie dziwi kręcą nosem na krowę

MÓJ HF poszedł drożej

przemek28_28    353
1 godzinę temu, Bananek napisał:

może i racja. tylko pola nie zwielokrotnisz, a obsadę możesz. poza tym wy liczycie hektar=byk. tego pojąć nie mogę. no ile masz zysku z ha? ile z byka? no i wreszcie: ile byków można wykarmic z hektara? ja też jestem za tym żeby ci, którym się nie opłaca rzucili to w diabły i poszli być pesymistami gdzie indziej bo psują rynek. im nas mniej tym lepiej.

Kolego masz racje, sam mam więcej sztuk co hektarów, ale dla mnie liczy sie wynik ekonomiczny- ile zostaje mi ze sztuki. Ile kosztuje Cie wyhodowanie sztuki od zakupu cielaka do jego sprzedaży?

Yoda    466

U nas brakuje odsada. Włoch wszystko co w miarę wyglądało wykupił i teraz jak ludziom we wrześniu było drogo to jeżdżą i szukają.

Ursus932    1526
2 godziny temu, Bananek napisał:

jak wy chowacie cielaki, że po samej przejazdzce dostają sraczki?

Zależy czym i jaka przejażdżka😏

kanalia36    749
24 minuty temu, bobienko napisał:

Ja tam nie szukam 😄chyba ze gdzie by tu wychlać😃

ja tak samo, hehehe sołtys twój ulubiony kupujący  dziś miał gości  wyznania mojżeszowego. Sam widziałem ich dziś w Golinie pod Dino jak uzupełniałem mój zapas fortuny i Debowego Mocnego))))0

soltys48    5619

Ta mój ulubiony...........

1 godzinę temu, Yoda napisał:

U nas brakuje odsada. Włoch wszystko co w miarę wyglądało wykupił i teraz jak ludziom we wrześniu było drogo to jeżdżą i szukają.

To zapraszam, za 10 nakupisz full

Pewien handlarz nakupił odsada za 7,5 netto!!!Był i powiedzmy mojego znajomego i za wszystko tj takie ok 250 i takie do 120kg tyle samo dawał a ja przy nim zaproponowałem po 10 do łapy za te małe i już są moje

Yoda    466
soltys48 napisał:

Ta mój ulubiony...........

1 godzinę temu, Yoda napisał:

To zapraszam, za 10 nakupisz full

Pewien handlarz nakupił odsada za 7,5 netto!!!Był i powiedzmy mojego znajomego i za wszystko tj takie ok 250 i takie do 120kg tyle samo dawał a ja przy nim zaproponowałem po 10 do łapy za te małe i już są moje

Też u nas były ceny od 7 w górę we wrześniu. Chciałem 10 każdy marudzil że drogo.

tomaszmab    163
5 minut temu, Yoda napisał:

Też u nas były ceny od 7 w górę we wrześniu. Chciałem 10 każdy marudzil że drogo.

No i po ile sprzedales w końcu ? 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez rudinho11
      Ceny żywca wieprzowego w 2019 roku zaczynamy od 3.2-4.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 6zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen pobujojowych?
      Kontynuacja tematu: 

• Przez sumek666
      Cześć.
      Jak w temacie. Zaczynamy nowy sezon
    • Przez Konrad531
      Cytując klasyka: "Nowy rok - nowe możliwości". Zapraszam do wspólnej dyskusji
      Kontynuacja tematu:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263850-ceny-mleka-2018/
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 

Wczoraj tankowana w Siedlcach po 5,01. Na stacjach w pobliżu Warszawy 5,08 do 5,20

• Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj