Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursus932    523

To Ci co zostaną będą może zarabiać jak się pogłowie zmniejsz , ja narazie czekam jeszcze za wcześnie podejmować takie decyzje 

Byki O klasa 6 brutto

Rolnik7343    3892
Napisano (edytowany)

a mi to już sie obojętne te ceny robią, nie sie dzieje co chce

Edytowano przez Rolnik7343

Bugii    46

No u mnie tez ze sloma glupota jak nigdy. Za sprzatniecie oddaja i nikt nie chce. U mleczazy stogi ze gospodarstw nie widac, a byczarze sami slome chca sprzedac

Do tego dzika na asf tydzien temu znalezli i powiad do zoltej strefy.

Wiadomość z agroFakt.pl

leszek1000    171

U nas gorsza susza jak przed rokiem. Słomy jest dużo ale kukurydzy będzie o 40% mniej. Stado trzeba zmniejszyć.

Buraki usychają będzie mniej wysłodków. 

Bugii    46
Napisano (edytowany)

U nas tez. Zboza jskims cudem ladnie daly. Deszcze na klos i lisc flagowy poszly. Ale qq nie bedzie miala nawet kolby a burak jak pietruszka.

Edytowano przez Bugii

kanalia36    129

Bo bycarze tak jak ja dotuczy to rogate gówno co jest w oborze i zleje hodowle dalszą ciepłym moczem.

A informacja dla jarków i sołtysów  i innych wariatów co do dalszej hodowli byków. Wszedł program azotanowy i trzeba mieć plany nawozowe i nie wiecej jak 170 kg N w czystym składniku na ha dawać. I ci co mają po 100 byków a mało hektarów w Wielkopolsce leją w portki. Kontrole już ruszyły i juz paru bycarzy ma upierdolone część dopłat bezposrednich za zanieczyszczanie środowiska  gnojem od cennych byków. Wiec kupujcie wiecej cielaków. handlarze dadzą wam wór pieniedzy (  5 zł)a potem ARIMR je zabierze w ramach kar.

• Thanks 1
  • Confused 1

Bugii    46
Przed chwilą, kanalia36 napisał:

Bo bycarze tak jak ja dotuczy to rogate gówno co jest w oborze i zleje hodowle dalszą ciepłym moczem.

A informacja dla jarków i sołtysów  i innych wariatów co do dalszej hodowli byków. Wszedł program azotanowy i trzeba mieć plany nawozowe i nie wiecej jak 170 kg N w czystym składniku na ha dawać. I ci co mają po 100 byków a mało hektarów w Wielkopolsce leją w portki. Kontrole już ruszyły i juz paru bycarzy ma upierdolone część dopłat bezposrednich za zanieczyszczanie środowiska  gnojem od cennych byków. Wiec kupujcie wiecej cielaków. handlarze dadzą wam wór pieniedzy (  5 zł)a potem ARIMR je zabierze w ramach kar.

Mozna podpisac umowe na sprzedaz obornika i problem z glowy.

• Like 2

kanalia36    129

oczywiście ale wtedy kupujący musi miec plan nawozowy i spełniać normy. A z tym planem  nawet odr maja problem.

Ja kupiłem kurzaka bez faktury , umowy  po prostu go zaorze  i ja osobiście z zadnym bycarzem zadnej umowy bym nie podpisał no chyba ze sypnie groszem)))) w końcu ma z czego)))

bobienko    1136

I co podczas kontroli odkopują gnój i go ważą?

• Like 2

debrzyna    281
7 minut temu, kanalia36 napisał:

kupujący musi mieć plan nawozowy i spełniać normy

Nawet jak ma tylko 12 ha ornego a kupi 250 m3 ?

9 minut temu, kanalia36 napisał:

A z tym planem  nawet odr maja problem

To zmienić ODR i wziąć prywatna firme 

bobienko    1136

Pic na wodę.krowiarze leją tu gnojowicę w  milionach m3.do tej pory żaden terminów nie przestrzegał i gówno zrobili i teraz gówno im zrobią.

• Like 1

Bugii    46

Js i ojciec sie wyrabiamy. Tylko zona miala za malo ziemi. Wiec podpisala umowe z wujem. Ktory nie jest rolnikiem i niech mu sprawdza plan i doplaty zabiora. Hehe.

• Haha 1

kanalia36    129
Napisano (edytowany)
9 minut temu, bobienko napisał:

I co podczas kontroli odkopują gnój i go ważą?

Przyjerzdza kontroler z ARIMR otwiera system IRZ i wklepuje wszystkie zwierzęta jakie przez rok posiadałeś potem wlepuje sposób utrzymania np. głęboka ściółka i system liczy ile masz gnoju i o jakiej wartości N . Tabelki agencyjne zawyżają N  zeby uj***ć. Potem dzieli to przez hektary i mu wychodzi wynik. I dopłaty pa pa

A co do terminów jedno zdjecie z rejestracja twego traktora w nie terminie i po dopłatach

Edytowano przez kanalia36

Ursus932    523
17 minut temu, kanalia36 napisał:

oczywiście ale wtedy kupujący musi miec plan nawozowy i spełniać normy. A z tym planem  nawet odr maja problem.

Ja kupiłem kurzaka bez faktury , umowy  po prostu go zaorze  i ja osobiście z zadnym bycarzem zadnej umowy bym nie podpisał no chyba ze sypnie groszem)))) w końcu ma z czego)))

Ty taki inteligent i k**wa łamiesz prawo kupując na lewo kurzaka😀

8 minut temu, kanalia36 napisał:

Przyjerzdza kontroler z ARIMR otwiera system IRZ i wklepuje wszystkie zwierzęta jakie przez rok posiadałeś potem wlepuje sposób utrzymania np. głęboka ściółka i system liczy ile masz gnoju i o jakiej wartości N . Tabelki agencyjne zawyżają N  zeby uj***ć. Potem dzieli to przez hektary i mu wychodzi wynik. I dopłty pa pa

Ci co mają chlewnie i kawałek pola pod nią też są w takiej samej lub nawet gorszej sytuacji

• Haha 1

kanalia36    129
Napisano (edytowany)
26 minut temu, debrzyna napisał:

To znaczy ile liczą procent czystego azotu

Tona obornika na płytkiej ściółce ma mniej azotu niż tona na głebokiej. System to liczy i wie ile ton obornika mogłes dać na pole jeden rolnik moze dać 30 inny 40 na ha. system to potwierdza . Gnój od 6 miesiecznego zwierzaka ma inny azot niz taki od 8 miesiecznego. To jak totolotek   i te umowy z wujkiem to w buty można wsadzić bo sprzedasz wójkowi 200 ton a system na kontroli powie ze masz jeszcze 80 ton za dużo i dopłaty część utracone. Nawet ODR planów nie potrafią zrobić

Ale spoko w zeszłym roku kotrolowani byli tylko krowiarze i bydlarze powyżej 300 sztuk

• Confused 1

debrzyna    281

A ja plan mam i wszystko policzone W oborniku z głębokiej ściółki jest 2,7 kg N w 1 tonie Wyszło ze mam 500 ton obornika z zawartością własnie 2,7 250 poszło na moje 12 ha a 250 oddane nieodpłatnie na 12 ha   Gdybym nawet cały sam zagospodarował to wyszło by po 112 kg/ha 

• Thanks 1

kanalia36    129
Napisano (edytowany)

koledzy super ze spełniacie ale Ci co maja po 100,200 sztuk będą mieli z tym problem, do tego brak karmy wiec mówienie ze ci co maja 130 sztuk to zwiekszą do 200 jest abstrakcją. Po prostu taka drobnica jak ja  wypadna z hodowli  i zostana się tylko tacy powyżej 100 sztuk na stanie( o ile cena wróci do normy)

Myśle ze za rok Ci co maja 100 sztuk będą sprzedawać wprost do ubojni a handlarze złodzieje będą pojedyńcze sztuki kupować od niedobitków  tak jak u świń

strsw33    17
Napisano (edytowany)

rolnictwo  jest  tylko dla ludzi z pasją   dobrze  niech uciekaja na te etaty   moze prawdziwy rolnicy  cos wiecej  zarobia .

Edytowano przez strsw33
  • Like 1
  • Thanks 2

kanalia36    129
4 minuty temu, strsw33 napisał:

0rolnictwo  jest  tylko dla ludzi z pasją   dobrze  niech uciekaja na te etaty   moze prawdziwy rolnicy  cos wiecej  zarobia .

pasją i poczuciem humoru))))

To samo mówili swiniarze jak było 15 mln świń  ze jak będzie mniej to zarobią ( 20 lat temu) teraz  jest 4 mln i cena dalej 5 zł, hehehe Myślisz ze z bykami bedzie inaczej????

Rolnik7343    3892
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Przyjerzdza kontroler z ARIMR otwiera system IRZ i wklepuje wszystkie zwierzęta jakie przez rok posiadałeś potem wlepuje sposób utrzymania np. głęboka ściółka i system liczy ile masz gnoju i o jakiej wartości N . Tabelki agencyjne zawyżają N  zeby uj***ć. Potem dzieli to przez hektary i mu wychodzi wynik. I dopłaty pa pa

A co do terminów jedno zdjecie z rejestracja twego traktora w nie terminie i po dopłatach

A jak nie ściele i gnoju mam 1/3 tego co wszyscy to co ? 😂 Dodadzą sobie żeby im się zgadzało ? Bo nie zapominaj że oni to też przeliczają na kilogramy obornika od sztuki na rok ;) i co ? Dowalą się że za mało ściele ? 😅

ACoCieTo    43

Pasja piękne słowa ,tylko pasją się nikt się nie naje i dzieci nie wychowa 

• Like 1

Berthold    220
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Przepraszam kolego, ale bajki bajki bajki... 

• Like 1

zkordalski    241

wszystko dobrze prawisz ale wystarczy miec mniej niż 60 djp i h*j cie interesuje program azotowy i mniej jak 15 chyba ha :D wiec ja mam gdzieś 

Rolnik7343    3892
Napisano (edytowany)

o to to ;) i mogą jedynie przyjechać byki po d*pach podrapać

Edytowano przez Rolnik7343
  • Haha 3

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rudinho11
      Ceny żywca wieprzowego w 2019 roku zaczynamy od 3.2-4.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 6zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen pobujojowych?
      Kontynuacja tematu: 

• Przez sumek666
      Cześć.
      Jak w temacie. Zaczynamy nowy sezon
    • Przez Konrad531
      Cytując klasyka: "Nowy rok - nowe możliwości". Zapraszam do wspólnej dyskusji
      Kontynuacja tematu:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263850-ceny-mleka-2018/
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 

Wczoraj tankowana w Siedlcach po 5,01. Na stacjach w pobliżu Warszawy 5,08 do 5,20

• Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj Anuluj