Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    706
Maroslaw0770 napisał:

46 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Jutro jadę oglądać odsadki LM i odsadki MM oraz cielaki. Zaczyna się wysyp bydła u nas w okolicy.

Chyba u Ciebie, ja jak wchodzę na olx to  dziesiątki ogłoszeń tych samych handlarzy tylko miejscowości różne.. Jak mnie to wkur..

Jak zainterrsowany odsadkami to napisz do mnie na priv

soltys48    3183
9 godzin temu, Matixd napisał:

Jak myślicie ruszy się coś do końca maja z cena ?

Raczej nie

robi57362    424

wczoraj sprzedany hf po 6.7 mm czarny po 7.7 waga ok 750

• Thanks 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl

Matixd    6

Tez tak mi się wydaje wiec trzeba sprzedać to dziadostwo.  Bo paszy coraz mniej a cena ani drgnie (ewentualnie w dół):/

• Like 1

JarekBazydlo    706
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Raczej nie

A ja słyszałem że niby za dwa tygodnie ma cos ruszyc ale to nic pewnego...

Chudy1217    7
Napisano (edytowany)

30 groszy w dół byk.11 50 klasa O. Tragedia

Edytowano przez Chudy1217

JarekBazydlo    706
1 minutę temu, Chudy1217 napisał:

30 groszy w dół byk.11 50 klasa O. Tragedia

Jaka tragedia kiedys były takie ceny a nawet niższe. 

JarekBazydlo    706
1 minutę temu, Chudy1217 napisał:

Po aferze w lutym

Mówie o wcześniejszych latach. 

Rolnik7343    2985

by trza było zrobić zbiórkę i zlecić tvn'owi żeby zrobili afere sami o sobie

• Like 1
  • Haha 1

51 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Jaka tragedia kiedys były takie ceny a nawet niższe. 

Tylko jakie były koszty kiedyś a jakie są dziś...paliwo, nawozy, opryski, nasiona, folia...wszystko ale to dosłownie wszystko z roku na rok w górę. Nie wspomnę już o cenie ziemi i maszyn.

• Like 4
  • Thanks 1

Maroslaw0770    239
Przed chwilą, JarekBazydlo napisał:

Jak zainterrsowany odsadkami to napisz do mnie na priv

Dzięki, ale narazie odbieram tylko cielaki od stałych dostawców (rolników). Słabo z paszą i nie wiadomo co dalej rok pokaże to nie ma co za bardzo szaleć..

Sokol2    48

dzisiaj poszły hf po 6,5 i ładne jałówki po 7,2 netto minus 5%. Odbiorca podyma. qr** co sprzedaje  to taniej a raty takie same

JarekBazydlo    706
1 godzinę temu, rolnikzlubelskiego napisał:

Tylko jakie były koszty kiedyś a jakie są dziś...paliwo, nawozy, opryski, nasiona, folia...wszystko ale to dosłownie wszystko z roku na rok w górę. Nie wspomnę już o cenie ziemi i maszyn.

Ale nikt nie każe nikomu trzymac opasów kazdy narzeka że sie nie opłaca a każdy trzyma opasy. Wystawiłem cielaki na sprzedaz to nie mineło 5 minut i gosciu dzwoni zebym nie sprzedawał bo juz po nie jedzie. Za chwile telefon kolejny czy te cielaki sa jeszcze bo nie mogl sie dodzwonic bo linia zajeta i znów zamówił jakbym miał jakies cielaki nawet i HFy. I sie nie opłaca albo cena słaba....

ACoCieTo    29
13 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ale nikt nie każe nikomu trzymac opasów kazdy narzeka że sie nie opłaca a każdy trzyma opasy. Wystawiłem cielaki na sprzedaz to nie mineło 5 minut i gosciu dzwoni zebym nie sprzedawał bo juz po nie jedzie. Za chwile telefon kolejny czy te cielaki sa jeszcze bo nie mogl sie dodzwonic bo linia zajeta i znów zamówił jakbym miał jakies cielaki nawet i HFy. I sie nie opłaca albo cena słaba....

Bo każdy ma zobowiązania i liczy że cena wzrośnie,my czekamy co będzie 

JarekBazydlo    706
4 minuty temu, ACoCieTo napisał:

Jak masz zobowiazania to tym bardziej po co dokladac jeszcze do opasów????

OnufryZagłoba    280
7 minut temu, ACoCieTo napisał:

Niestety na podwyżki cen byków nie zanosi się . 

SI DEUS NOBISCUM , QUIS CONTRA NOS . 

aro321    33

sokołów oddział tarnow cena 11.9 zł netto

Thomas2135    3634
1 godzinę temu, Sokol2 napisał:

dzisiaj poszły hf po 6,5 i ładne jałówki po 7,2 netto minus 5%. Odbiorca podyma. qr** co sprzedaje  to taniej a raty takie same

Przyjechał handlarz, powiedział że potaniało a Ty mu uwierzyłeś?

• Like 1

Dawid151599    33

Dzisiaj bo bydła w opór i afery asf-y ze świń na byki u mnie w okolicy byków masa nawet  krowiarze nie sprzedawali tygodniówek bo zostawiali cena dobra była bo ponad 9 za pięknego mozna było dostac a teraz urosło to bydło i trzeba sprzedac więc obniżki poczekaj ze 2 lata po 10 będą za zywą płacić bo byka nie będzie 

michalcium    97

Też tak sądzę raz górka raz dołek ale mnie tylko zastanawia info na temat ilości cieląt przywiezionych do nas z zagranicy za rok 2016 2017 oraz 2018 bo jeśli nie było jakiegoś większego wzrostu to niby skąd te byki się wzięły że wszyscy mają do oporu a nast rzecz to to że ludzie dzwonią po świecie szukając cen i gdy rolnik zadzwoni do przykładowo 5 czy więcej handlarzy powie przykładowo że ma 15 szt na oddanie x ilość handlarzy i wydaje im się że bydła w opór Ale to tylko takie moje rozumowanie 

marijusz    139
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Jak masz zobowiazania to tym bardziej po co dokladac jeszcze do opasów????

Jarek czy Marlena Barzydło to twoja siostra ?(rodzina)?

BENNY82    122
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Łudzisz się że to rolnik...handlarz 100% a takim zawsze sie opłaca wiec o czym my tu... A tak dzisiaj też piśałem z kolegą co sprzedaje 3 jałówki MO+AN klasyk simentale jałówki od słowa do słowa i wyszło że hańdlarz jak już odpuściłem sobie bo transportu nie załatwiłem to i ten sie znalazł.... W cenie wiec o czym my tu pie....my jak to mówi Sraś trza umieć produkować i byc konkurencyjnym.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Konrad531
      Cytując klasyka: "Nowy rok - nowe możliwości". Zapraszam do wspólnej dyskusji
      Kontynuacja tematu:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263850-ceny-mleka-2018/
    • Przez robert55555
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2019. 
      Temat na 2018 jest jeszcze otwarty, natomiast tutaj możemy już pisać o nadchodzącej edycji dopłat.
      Czy ARiMR udoskonaliła  składaniu e-wniosków przez aplikacje?
      Edit 
      Kwota obowiązuje z roku 2018. Biura już mają kwoty jakie umożliwiają logowanie.
      Dla tych osób którzy w 2018 roku składali oświadczenie. To konta są już utworzone, trzeba wejść w Ewniosek kliknąć nie pamiętam hasła i stoworzyc własne hasło. Pracownicy BP w 2018 roku rysowali za te osoby w aplikacji ewniosek i tworzyli konta i je blokowali. 

Trzeba  kliknac nie pamiętam hasła.
      Jakie nowe przepisy będą obowiązywać?
      Czy 2019 w rolnictwie będzie rokiem normalnym?

• Przez ice2006
      witam mam problem z bydłem 2 sztuki padły w nocy prawdopodobnie od wzdęcia czy ziemniaki mogły im zaszkodzić dodam że daje rozdrabniane w ilości 10 wiader 20 l na 30 sztuk(co drugi dzień) a padły te sztuki które w sumie najmniej zjadały tych ziemniaków bo przeważnie były odganiane.Gdy ok godz 24 byłem sprawdzać to było wszystko w porządku leżały i żuły a na drugi dzień o 7 rano leżą zdechłe czy w takim czasie mogły dostać wzdęcia i paść?.Teraz boje sie zadawać te ziemniaki i nie wiem co z nimi zrobię bo kupiłem 10 ton.Czy samo siano wystarczy krową mamką?
    • Przez farmer-f13
      Cena za byki z dnia na dzień spadła 1,50zł na kilogramie i leci w duł dalej co gorsza nikt teraz niechęć skupować za granicę bo czekają co orzeknie komisja. Moim zdaniem zawiniło tu Państwo i powinno to zrekompensować chłpu dopłatą do każdego kilograma byka który chce sprzedać na rynek. Odnas wymagają to niech dadzą coś od siebie skoro zawiniła ubojnia kontrolowana przez państwowego inspektora weterynarii. 
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.