Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawcio2218    20

Zaczęło coś się ruszać od poniedziałku lokalna ubojnia +0,40 wbc pewne info od znajomego co tam pracuje.

Kamilek1    30

Ludzie wstrzymacjcie sie jeszcze  z sprzedaza ze 2 tyg choc wiadomo czasem to nie latwe a cena wroci do normy, tylko na prawde trzeba nie sprzedawac nic chyba ze ktos naprawde ma ,,noz na gardle''

• Like 2

wysos    3

wie ktoś jakie są aktualne ceny na Podlasiu za byki HF w klasie O?

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzysiek3110    167

wczoraj handlarzyna prezesowi gadał żeby bydło trzymać jeszcze  bo  cena musi wrócić do normy, obecnej ceny mu nie powiedział, bo stwierdził że szkoda nerwów

ab23    57
1 godzinę temu, Sokol2 napisał:

podyma dzis dzwonił ze chce przyjechac po 2 dobre hf i dwa mm po 7 netto... kasa potrzebna na wczoraj ale nie wiem czy potwierdze szkoda... przed zamieszaniem dawał prawie 8zł

ten Podyma wczoraj 6,2 - 7,5 netto

soltys48    3183
1 godzinę temu, boogii napisał:

Do OSI dzisiaj dzwoniłem i dla grupy byk 12,60 klasa O , krowa 11,20 O klasa, jałówka 12,30.

krowa tyle??

Jakie warunki?

Sokol2    48

za typowe hf 6,5 netto niby mówił

sylwekbarca2    31
9 minut temu, mateusz111992 napisał:

witam mam pytanie co sondzie o Bm Kobylin ??

z tego co wiem to woża trochę do Biernackiego trochę do OSI, ale jak ktoś wie więcej to niech się wypowie.

Sokol2    48

płacą na podwórku szyki przelew

szybki

ab23    57
14 minut temu, Sokol2 napisał:

za typowe hf 6,5 netto niby mówił

no brutto albo netta jak się uda

10 minut temu, Sokol2 napisał:

płacą na podwórku szyki przelew

szybki

to płaca tak jak Biernacki ??

zkordalski    220

no skoro za krowy tyle to cena bardzo dobra na żywą będzie 6 zł 

dabaz    87
mateusz111992 napisał:

Urodziłeś się wczoraj że ich nie znasz?

Gość tyran3   
Gość tyran3
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, mateusz111992 napisał:

jak masz swoją wagę i kasa zanim byki opuszczą podwórek można handlować.

A jak byki wyjadą bez zapłaty to różnie to bywa, hehehe 

jeden sprzedał 4 byki nie zapłacili mu jak zadzwonił po kasę to usłyszał  ze jest oszustem bo sprzedał im chore byki i to oni od niego powinni domagać sie odszkodowania, sprawa w sadzie.

Zresztą poczytaj sobie w internecie na handlu z nimi  ludzie gospodarstwa potracili. A w zeszłym roku jak zarłak złamał mi noge to ""zdechł"  wiec oddałem go do stokłosy. i gadałem z kierowcą to mówił jak jego znajomi kupili od nich 80  tzw. rasowych cielaków to po 3 miesiącach zostały się ..... 2 !!!!. 

Oczywiście oficjalnie są  dwa przedsiebiorstwa BM Kobylin  i mija się z udciwością  zawsze to drugie, hehehe  

Edytowano przez tyran3

Optimus    9

Panowie jak za krowę w O ponad 11 to już jest niezle   wracamy do normy

marcinski    18
Napisano (edytowany)

Często przewija się tu nazwa Kabanos i Kojs . To jest nazwa zakładu z mojej miejscowości i nazwisko właściciela . Powie mi ktoś czy to chodzi o zakład z Jabłonki , czy zbieżność jest przypadkowa ? .

Edytowano przez marcinski

1 minutę temu, marcinski napisał:

Często przewija się tu nazwa Kabanos i Kojs . To jest nazwa zakładu z mojej miejscowości i nazwisko właściciela . Powie mi ktoś czy to chodzi o zakład z Jabłonki , czy zbieżność jest przypadkowa ? .

tak to chodzi o ten zakład a jest cos z nim nie tak bo unas on jest najlepszym kupującym 

rafeq    3

w OSI już wet narzekał ze bydła mało do uboju... wiec nie jeden czeka na lepsza cene

marcinski    18

Duży zakład , zatrudniający masę Ukraińców . Spora flota samochodów . Pracuję po sąsiedzku w zakładzie stolarskim , i widzę codziennie transporty ze zwierzętami . Małe byczki  sprzedaję handlarzom , cieliczki latem płacili po 12 zł , stare krowy po 6,5 ze skitką 7 % , o bykach nic nie wiem , bo u nas prawie nikt nie chowa . W okolicy są jeszcze dwa zakłady i nie są gorsze od Kabanosa

13 minut temu, mateusz111992 napisał:

tak to chodzi o ten zakład a jest cos z nim nie tak bo unas on jest najlepszym kupującym 

.  A wam jak teraz płacą ? .

iwik073    19
1 godzinę temu, ab23 napisał:

ten Podyma wczoraj 6,2 - 7,5 netto

koledzy mam prośbę mógł bym prośić o numer podymy mam do jego pośrednika ale cenę ten podaje o 4o gr w dół a numeru nie chce podać jeśli można

Michał1998    6

na początku stycznia miałem oferte od Biernackiego za byki hf dobrze zbudowane waga srednia wszyskich sztuk ponad 800kg - 7,6 netto!!! Trzeba czekać tak jak przedmówcy wyzej piszą, cierpliwosci panowie Pozdrawiam

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Konrad531
      Cytując klasyka: "Nowy rok - nowe możliwości". Zapraszam do wspólnej dyskusji
      Kontynuacja tematu:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263850-ceny-mleka-2018/
    • Przez robert55555
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2019. 
      Temat na 2018 jest jeszcze otwarty, natomiast tutaj możemy już pisać o nadchodzącej edycji dopłat.
      Czy ARiMR udoskonaliła  składaniu e-wniosków przez aplikacje?
      Edit 
      Kwota obowiązuje z roku 2018. Biura już mają kwoty jakie umożliwiają logowanie.
      Dla tych osób którzy w 2018 roku składali oświadczenie. To konta są już utworzone, trzeba wejść w Ewniosek kliknąć nie pamiętam hasła i stoworzyc własne hasło. Pracownicy BP w 2018 roku rysowali za te osoby w aplikacji ewniosek i tworzyli konta i je blokowali. 

Trzeba  kliknac nie pamiętam hasła.
      Jakie nowe przepisy będą obowiązywać?
      Czy 2019 w rolnictwie będzie rokiem normalnym?

• Przez ice2006
      witam mam problem z bydłem 2 sztuki padły w nocy prawdopodobnie od wzdęcia czy ziemniaki mogły im zaszkodzić dodam że daje rozdrabniane w ilości 10 wiader 20 l na 30 sztuk(co drugi dzień) a padły te sztuki które w sumie najmniej zjadały tych ziemniaków bo przeważnie były odganiane.Gdy ok godz 24 byłem sprawdzać to było wszystko w porządku leżały i żuły a na drugi dzień o 7 rano leżą zdechłe czy w takim czasie mogły dostać wzdęcia i paść?.Teraz boje sie zadawać te ziemniaki i nie wiem co z nimi zrobię bo kupiłem 10 ton.Czy samo siano wystarczy krową mamką?
    • Przez farmer-f13
      Cena za byki z dnia na dzień spadła 1,50zł na kilogramie i leci w duł dalej co gorsza nikt teraz niechęć skupować za granicę bo czekają co orzeknie komisja. Moim zdaniem zawiniło tu Państwo i powinno to zrekompensować chłpu dopłatą do każdego kilograma byka który chce sprzedać na rynek. Odnas wymagają to niech dadzą coś od siebie skoro zawiniła ubojnia kontrolowana przez państwowego inspektora weterynarii. 
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.