donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Taki Kentar, adamRo to liczy koszt byka, koszt pracownika, koszt paliwa, księgowej, amortyzacje samochodu dopiero oblicza zysk z handlu bydłem i proponuje  cene za byka  rolnikowi . Jakby  liczył tak jak wy  to by dawno z torbami poszedł. Nie licze swojej pracy, nie licze amortyzacje samochodu, garażu  to mam zyski, kpina

rolnik to inwestor kładzie kasa na stół  wynajmuje prace, sprzęt i pasze i jedzie na wakacje przyjeżdza sprzedać byka ma dostać taka cene aby pokryła wszystkie koszty i jemu się zostało w kieszeni powyżej 3, 5% (inflacja) zysku  jeżeli tak niejest to biznes jest na minusie

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

kurde, Panie kanalia, to skąd ja biorę kasę na te wszystkie zakupy typu napełnianie lodówki, tankowanie aut do jazdy w sprawach niezwiązanych z gospodarstwem, wakacje nad morzem, wykańczanie sobie poddasza, czy wielu wielu innych? przecież byk się nie opłaca, to skąd ta kasa się bierze u mnie na koncie? co tu jest grane?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Z emerytury rodziców i wypłaty żony 🤣 na wakacje jezdzisz za tatowe 😁

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Bananek napisał:

kurde, Panie kanalia, to skąd ja biorę kasę na te wszystkie zakupy typu napełnianie lodówki, tankowanie aut do jazdy w sprawach niezwiązanych z gospodarstwem, wakacje nad morzem, wykańczanie sobie poddasza, czy wielu wielu innych? przecież byk się nie opłaca, to skąd ta kasa się bierze u mnie na koncie? co tu jest grane?

dopłaty i produkcja roslinna kolego. wywal wszystkie bydło skasuj dopłaty sprzedaj produkcje roslinną i będziesz miał wiecej niż masz teraz 

To własnie błędne myślenie rolnika ze zarabia na byku, nie prawda ma 2 lata zbednej roboty zeby mieć to samo bez niej

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

A może... 😀


policz mi kolego kochany ile ja zarabiam z 10ha ornej i 5ha łąki średniej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, kanalia36 napisał:

dopłaty i produkcja roslinna kolego. wywal wszystkie bydło skasuj dopłaty sprzedaj produkcje roslinną i będziesz miał wiecej niż masz teraz

całe zboże idzie do bydła, słoma jeszcze dodatkowo jest dokupowane, kasa za buraki idzie na wysłodki i co ? dopłaty na nawozy i skąd bierze się kasa na resztę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty Kanalia zdajesz sobie sprawę, że jak tak wszystkich zniechęcisz do hodowli to sam zostaniesz z tymi płodami roślinnymi ?

2 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

 skąd bierze się kasa na resztę ?

Od Taty . Tak jak Ty .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kanalia36 napisał:

ZAPAMIĘTAJCIE SOBIE PUSTE CYMBAŁY OPŁACALNOŚĆ BYDŁA JEST WTEDY KIEDY MASZ KASIORE  KUPUJESZ CIELAKA, WYNAJMUJESZ BUDYNEK OD SĄSIADA KUPUJESZ PASZE ZATRUDNIASZ PRACOWNIKA A TY FUJARY NIE RUSZASZ. a JAK SPRZEDASZ BYKA TO MUSZĄ CI ZOSTAĆ POKRYTE WSZYSTKIE KOSZTY I ZOSTAĆ W KIESZENI. tAK SIĘ LICZY OPŁACALNOŚĆ - Tak pisze w każdej książce od ekonomi to tylko rolnik pisze mam zysk bo swojej pracy nie licze!!!!!

dobra panie cymbał ,tylko że w polskim rolnictwie żadna produkcja jak będziesz wszytko kupował i wynajmował nie da dochodu A przynajmniej sensownego . też oglądam często te wyliczenia ODRu i co dupa tam mało co daje zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Kanalia to pewnie planuje budować oborę na 400 opasów i dla tego tak wszystkich chce brzydko mówiąc "wych**ać" z zawodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Rolnik7343 napisał:

Kanalia to pewnie planuje budować oborę na 400 opasów i dla tego tak wszystkich chce brzydko mówiąc "wych**ać" z zawodu

heheh jak bedę burzył koryta od rogatych wrzuce zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Od Taty . Tak jak Ty .

Ja to akurat mam za swoje sztuki które kupuje za swoje pieniądze 👌

A ja taki w utrzymaniu bo moja największa trakcja to wyjazd na łąkę siano grabić albo kosić 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kto daje im jeść jak Ty masz wolne ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do odr to są własciwe wyliczenia i prawda jest taka ze rolnik nie jest w tym kraju szanowany i traktowany jest jak dojna krowa i taka jest prawda, miałeś artykuł w prasie "biorą dopłaty i nic nieprodukują" niestety taka prawda im produkujesz wiecej tym zarabiasz coraz mniej to POLSKA chory kraj

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

A kto daje im jeść jak Ty masz wolne ? 🤔

Akurat moje sprzedane i aktualnie żadnej nie mam 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jasne . Za wypożyczanie sprzętu ojca opłaty zrobiłeś ? Rozliczyłeś się z paliwa i z żarcia dla nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

codziennie robiłem przy kilku swoich i 30-40 szt ojca i to było moje rozliczenie ;)

6 minut temu, kanalia36 napisał:

Co do odr to są własciwe wyliczenia i prawda jest taka ze rolnik nie jest w tym kraju szanowany i traktowany jest jak dojna krowa i taka jest prawda, miałeś artykuł w prasie "biorą dopłaty i nic nieprodukują" niestety taka prawda im produkujesz wiecej tym zarabiasz coraz mniej to POLSKA chory kraj

to po co w tym siedzisz jak ciebie tylko doją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wiadomo . Chodzi mi o to że nawet na Twoje fajki za te byki byś nie zarobił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Tzn. co ? oprząta, robię w polu, zbieram łąki i jeszcze mam płacić za paliwo i kiszoni które zeźrą moje sztuki ? jaki w tym interes ? są łąki na których ojciec od 3 lat nie był po sam na nich wszysto robię od koszenia po zwożenia i owijanie i co ? za to też mam zapłacić że mogę jechać i łąke pozbierać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
29 minut temu, kanalia36 napisał:

Biernacki nie tylko liczy koszt zakupu bydła i pensja rzeźnika ale amortyzacje ubojni, amortyzacje samochodów, koszt rzuzycia  maszyn masarskich i    dopiero liczy zysk, a tylko durny rolnik liczy 1000 zł za ha uprawy kukurydzy bo ma maszyny swoje, cielak to koszt inseminatora itd.  oblicz jeden z drugim amortyzacje maszyn nawet Ci co mają wóż paszowy i niby koszt TMR za 5,6 zł za kg przyrostu, oblicz amortyzacje budynku  to zobaczysz jak mocno jesteś dymany 

to może zawieź swoje byki do Biernackiego,przedstaw mu swoje wyliczenie kosztów plus powiedzmy 10% zysku i zażądaj ceny która to wszystko pokryje,chętnie zobaczyłbym filmik z tego wydarzenia 🤣.Zapomniałeś o jednej z podstawowych zasad ekonomi podaż i popyt .Na nic twoje wyliczenia kosztów  jeśli nie znajdziesz chętnego by ci to zapłacił

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
16 minut temu, kanalia36 napisał:

heheh jak bedę burzył koryta od rogatych wrzuce zdjęcie

ja nie mam koryt i żuję 👍 a stół paszowy zrobiłem z płyt betonowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, witejus napisał:

to może zawieź swoje byki do Biernackiego,przedstaw mu swoje wyliczenie kosztów plus powiedzmy 10% zysku i zażądaj ceny która to wszystko pokryje,chętnie zobaczyłbym filmik z tego wydarzenia 🤣.Zapomniałeś o jednej z podstawowych zasad ekonomi podaż i popyt .Na nic twoje wyliczenia kosztów  jeśli nie znajdziesz chętnego by ci to zapłacił

Kolego to uważasz ze zmowa cenowa i świadome żaniżanie ceny to norma????  W Francji i Niemczech klasa O WBC obecnie powyżej 16 zł  a u nas 12zł, Banda cwaniaków zwanych ubojniami ustaliła ceny  i zadnego prawa popytu i podaży tu niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Kanalia na prezydenta ! Nikt tyle się nie nagada co On .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj