donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ja wiem że masę ludzi denerwuje i każą mi się zamknąć.  ale tego nie robie z powodu o którym pisze AgroKujawy niech młodzi rolniczy czytają i zaczną liczyć  zeby nie marnowali życia. Skoro opas taki dochodowy to czemu taki Biernacki czy inny handlarz sam nie opasa. Tak trudno takiemu Biernackiemu, Sebastianowi Waleńskiemu, itd.... kupić cielaki i zamiast dawać w tucz kontraktowy zatrudnić paru Ukrainców którzy mu przy tych zwierzakach  2 lata będą pracować?? Nie ale on wie ze opasanie to mega frajestwo  i szuka frajerów którzy dadzą się nabrać.

Owszem kali, cybulek zapewne są dobrymi hodowcami 10x lepszymi odemnie ale do kuźwy nędzy pracują za 2 zł zarobku dziennie na sztuce. To niech taki Kentar, AdamRo, Biernacki niech również zarabiają 2 zł od sztuk przecież też pracują 1 dzień przy danej sztuce. Niech Kentar zarabia całe 40 zł za samochód pełen byków ciekawe czy za taki majątek chociaż by pędzla z gaci wyjoł????  Oczywiście ze nie, a tu ludziska krzyczą ze jest super jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kanalia biernacki ma w tej chwili odchoealnie na 4 tys cielakow i spora czesc jest odchowywana do ok 300 kg. A bukaciarnia na kilka tys szt duzych tez sie buduje....Ma.byc docelowo chyba 12 tys szt albo lepiej w jednym kompleksie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Mikruss napisał:

Kanalia biernacki ma w tej chwili odchoealnie na 4 tys cielakow i spora czesc jest odchowywana do ok 300 kg. A bukaciarnia na kilka tys szt duzych tez sie buduje....Ma.byc docelowo chyba 12 tys szt albo lepiej w jednym kompleksie....

To nawet jak zbuduje to jest 12 dni jego ubojów!!!!!!!  Przy tych cenach niech sobie sam 100% towaru chowa. 

Po za tym ktoś kto sprzedaje mięso ma zarobek wiekszy od tego co sprzedaje żywiec, sami wiecie kto ma swinie ze jak sprzeda 35 kg kiełbasy to mu się tucznik zwraca a mięso szlachetne to czysty zysk.

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

to ja wiem ze to kilka dni uboju ale w tedy na te kilka dni bedzie samowystarczalny jak bedzie mial chwilowy dołek  a w tedy o dodatkowym szybkim bonusie jak ma ssanie na bydlo mozna zapomniec bo jak wiadomo teraz jest w stanie z dnia na dzien o 1 zl na wbc podniesc.

Btw w tym roku  jak byki byly po 5.5 lepiej wyszedłem na jego wsadzie jak na swoich sprzedawanych w tym samym czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O gustach się nie dyskutuje😄kto chce niech opasa,jego pieniądze.ja na ta chwile nie widzę z tego godnego życia a wegetacja mnie nie intetesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wiadomo Biernacki  co by nie mówić liczyć umie i decyzje podejmuje dla siebie dobre. 

Mi chodzi o rynek bydła są zachwiane proporcje   zarabiają  na bydle Ci co pracuja przy nim 1-2 dni a nie ci co 500-700 dni i to jest mega chore 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jarkowi się opłaca :) Wiecie dlaczego ? Jak mówi, gospo się rozwija, bo kupuje to i tamto. A ja mu mówię, że rozwijałby się tak samo, gdyby tylko obsiał. Chyba, że ma kiepskie i trudne w uprawie tereny. Wydaje mi się, że opas miałby sens w przypadku hodowli totalnie ekstensywnej , tzn zero sanbullów, zero śrut rzepakowych/sojowych i non stop na łące/ w lesie. Koszty pracy są coraz większe i innej opcji nie widzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, TomiAgroKujawy napisał:

Jarkowi się opłaca :) Wiecie dlaczego ? Jak mówi, gospo się rozwija, bo kupuje to i tamto. A ja mu mówię, że rozwijałby się tak samo, gdyby tylko obsiał. Chyba, że ma kiepskie i trudne w uprawie tereny. Wydaje mi się, że opas miałby sens w przypadku hodowli totalnie ekstensywnej , tzn zero sanbullów, zero śrut rzepakowych/sojowych i non stop na łące/ w lesie. Koszty pracy są coraz większe i innej opcji nie widzę. 

Albo ceny takie jak na zachodzie  16-17 zł za O  na WBC a nie u nas 12-12,60zł  To kpiny jakieś są, kupujący mięso np. z Izraela to kupuje je 25 % taniej od Biernackiego niż by kupił np we Francji ????? Mie kupuje je tylko trochę taniej. a Biernacki ma tania siłe roboczą a i tak dyma rolnika na 4 zł na WBC 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401
22 minuty temu, bobienko napisał:

O gustach się nie dyskutuje😄kto chce niech opasa,jego pieniądze.ja na ta chwile nie widzę z tego godnego życia a wegetacja mnie nie intetesuje

Dokładnie , nie ma sensu komuś  na sile uświadamiać jak jest.Każdy sam musi przeliczyć  i stwierdzić  czy taki obrót  mu odpowiada. A co do handlarzy  jak tak  im dobrze ,  proponuje zostać jednym z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
debrzyna napisał:

Czyli tak jak u mnie, tylko u mnie cieplej i nie muszę ich z pastwisk nigdzie zabierać na zimę. Na całym świecie tylko takie hodowlę mają sens, a u nas różni idioci lansuja systemy intensywne z krajów gdzie tysiaka na glowe jest samych dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yoda i  dlatego Argentyna i Brazylia to potetaci światowi a nie jak u nas.  Tylko tam za kradzieże bydła to wieszają a u nas sam widzisz  reklamują się na FB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, ab23 napisał:

Ja tam utrzymuję się z dziadostwa wyjebałem 107 sztuk w tym roku z czego połowę w ch*jowej  cenie gdyby nie ta afera  i cena kręciła by się koło 8 było by dobrze

a ile wstawiłeś w tym czasie??

15 minut temu, debrzyna napisał:

u tego PANA tak można, u mnie by to nie przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

więc jak ktoś ma ziemie zdatna do jakiejkolwiek oplacalnej uprawy nie powinien trzymać tam krów. Krowy mają zrec same i to z gruntów których nie można albo nie opłaca się przewracac. Jak czasami czytam co tu ludzie krowom mięsnym daja do zarcia to za głowę się łapie, a ci co mają LM to jakby we Francji stwierdzili ze hustanie jaj pomaga w przyrostach to by po nocach nie spali tylko bykom jaja masowali żeby tylko mieć większe byki jak sąsiad

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Rozdrobnienie działek i ich odległość od siebie uniemożliwia mi taki system utrzymania a z drugiej strony na wiekszości z nich bez bydła nic nie urośnie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Kanalia ma dużo racji. 

Ja mam produkcję mleka ale od czasu do czasu zostawiałem byczka do upasienia i jednocześnie do awaryjnego krycia kłopotliwych krów. Jak sobie policzyłem koszty jeszcze przed afera to już mi się ledwie spinały te opasy. Teraz na każdym takim byku jestem lekko stratny. Zostały mi dwa, jeden wyjedzie na początku roku a drugi na końcu roku. Koniec. Więcej nie zostawiam byków. Wolę sprzedać tygodniowego HFa za 700-750 zł - spokój i czysty pieniądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Maryush napisał:

tygodniowego HFa za 700-750 zł - spokój i czysty pieniądz.

Dają po tyle ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może zależy od regionu , Widzę w ogłoszeniach że u nas miesięczne hf po 700 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas jeden wybudował oborę na 100 mamek z cielakami,postały troche i z obory będzie sala weselna i po chodowli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858

na jutro dwa hf po 300zł. jeszcze nie widziałem, ale zapewne takie jak zawsze. 1,5-2tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

W moich stronach (północ lubelskiego) dają. Nie ma problemu ze zbytem.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

ja również zamykam hodowlę, zostało mi kilka sztuk do dopasienia i finisz. nie piszę tego by wylać swoje żale poprostu mam na tym bardzo mizerny zysk, napewno są hodowcy lepsi odemnie którym się opłaca i zostaje więcej $ na sztuce i będą rozwijać hodowle. najwięcej miałem 50 szt,  i jak pomysle ile to się człowiek taczek z kiszonkami naszarpał ile ciężarów naprzerzucał to mnie szlak trafia. Kusiło mnie żeby rozbudować i przemeblować starą świniarnie tak żeby powiększyć do stówy ale dzięki temu do góry rozmyśliłem się.

Kanalia ma rację jeśli to taki biznes to niech ci wszyscy skupnicy pozakładają hodowle a nie łupią frajerów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj