donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik7343    5859
35 minut temu, soltys48 napisał:

a co on ma do gadania?

teraz już nic, niech robi co chce ;) i niech dalej żyje w przekonaniu że trzeba się cieszyć że mleko dają gorzej by było jak by w ogóle nie dawały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
59 minut temu, Rolnik7343 napisał:

teraz już nic, niech robi co chce ;) i niech dalej żyje w przekonaniu że trzeba się cieszyć że mleko dają gorzej by było jak by w ogóle nie dawały

A... Jeśli to przekonanie Ojca to ja już wszystko rozumiem,  z tym nie wygrasz... 

Trzeba szanować i tyle... 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

Za co bany ? za spokojną rozmowę ? Nie wiem czy jesteś adminem raczej wątpię ... ale jak jesteś to gdzie byłeś jak leciały tu k**wy i były wojny ???

k**wy w tym temacie były są i będą bo tak trzeba aby na temat byków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2094
11 godzin temu, Berthold napisał:

A... Jeśli to przekonanie Ojca to ja już wszystko rozumiem,  z tym nie wygrasz... 

Trzeba szanować i tyle... 

Amen. Chociaż mój sie do kilku rzeczy przekonał ze można inaczej. Lepiej, taniej, efektywniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Dla kochanych naiwniaków

Włochy : ceny w € WBC klasa O {kg}

Mediolan: 3,90

Wenecja: 3 82

Turyn: 3,77

Werona: 3,79

dopłata do:

Piemont: 0,1€, Limousine 0,05€, Charolaise 0,04

Post dodany przez Łukasza1987 z 1 sierpnia  .....2011 r!!!!!!!!!!!!!!!!

W przeliczeniu na nasze 16zł  za klase O we Włoszech 9 lat temu!!!!!!! od tego czasu były zakazy ubojów rytualnych, wielu hodowców zamkło hodowle  a rynek sie niby rozwijał. Czy na przestrzeni 9 lat w Polsce choć raz była taka cena - NIE i nigdy nawet za 20 lat nie bedzie nawet jak 90 % hodowców rzuci byki w diabły.

Po obserwacji forum na przesgtrzeni lat   zawsze znajdywali się  durnie mówiące o opłacalności byków gdzie oni teraz są???? zdechli z głodu i zajmują się czymś innym, ale pojawiły się nowe forumowe durnie i piepszą propagandę o opłacalnosci byków za   2-3 lata również takie jarki, ursusy i zetory bedzą forumowym wspomnieniem  ale co  wodę z móżgu młodym rolnikom którzy zaczynaja gospodarzyć dla Biernackich zrobią   to ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2498

Człowieku każdy Tobie pisze że nie pier...ol w kółko tego samego bo każdy ma tego po dziurki w nosie. Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

A co mnie interesuje cena w Włoszech, jak tam jest tak dobrze to zapakuj te swoje bydło i je tam zawieź

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kanalia36 napisał:

Po obserwacji forum na przesgtrzeni lat   zawsze znajdywali się  durnie mówiące o opłacalności byków gdzie oni teraz są???? zdechli z głodu i zajmują się czymś innym, ale pojawiły się nowe forumowe durnie i piepszą propagandę o opłacalnosci byków za   2-3 lata również takie jarki, ursusy i zetory bedzą forumowym wspomnieniem  ale co  wodę z móżgu młodym rolnikom którzy zaczynaja gospodarzyć dla Biernackich zrobią   to ich

Eee tam ,mają Ciebie i na pewno twoje podejście do rogatego dziadostwa ich przekona , my do nie mamy nawet startu przy tobie 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

A nie jest tak że my jako rolnicy karmimy sami siebie nadziejami? Wielka wszechobecna propaganda sukcesu tylko nie wiele z niej wynika.. 

Pytanie do was, opłaca się nie opłaca nie istotne..

Czy było warto brać się za gospodarki i hodowlę???


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzisiaj to hodowle bydła opasowego moża porównać  do handlu narkotykami ( wiem wiem zaraz o przesadzie mi napiszą)  Mamy niewinnego rolnika przychodzi do niego diler narkotykowy( handlarz cielakami) sprzedaje gówno które marnuje życie   za cene 10 razy większą niż to warte jest. Potem  niewinny  hodowca żyje w iluzji błogosławionym stanie iluzji narkotycznej ze się opłaca. a na końcu przychodzi kolejny przestępca i złodziej ( ubojnia lub handlarz) i bierze od biedaka dorobek jego życia  za połowę wartości jeszcze go okradnie na wadze. 

A potem narkoman hodowca za marne grosze które dostał od złodzieja handlarza leci do dilera z cielakami i cykl zaczyna się na nowo.

Reasumując żyje dobrze diler, i złodzieje skupowi a biedny hodowca całe zycie tyra na mafie narkotykową( wołową)  marnuje życie  swoje i swojej rodziny . a gangsterzy ( własciciele ubojni i handlarze) obkładaja się złotymi łańcuchami i bizuterią oraz zmieniaja co rok nowe bryki oraz co kwartał dymają murzynki na kanarach.

Dlatego Jarku nie przestane trzeba chronić naszą młodzież rolniczą przed: alkoholem, narkotykami i hodowla bydła opasowego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Czy było warto? Odpowiedzi udzielę u kresu swych dni.

  • Confused 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kanalia pokaż mi która gałęź rolnictwa nie działa podobnie jak opisałeś ?i która daje mega zyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Ło matko i córko

32 minuty temu, chuck00 napisał:

Czy było warto? Odpowiedzi udzielę u kresu swych dni.

 

Chłopie życzę Ci byś nigdy nie udzielił mi odpowiedzi na to pytanie.

Kanalia nagraj o tym film ogłosimy tu konkurs na tytuł, wygrasz nie jeden konkurs i będą Twoim imieniem szkoły nazywać.

Nazywam się Damian jestem uzależniony od kupowania cielaków od handlarza... 😵😳😵😂


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja lubię Kanalię, bo pisze jak jest, nie jest głupim gimbem, co miesiąc temu dostał młodego rolnika, Tata dokłada z renty, a wielki pan myśli, qr**, ale ze mnie gospodarz 😁🤣. Chciałbym, aby większość ludzi tutaj potrafiła przyznać: hodowla to gówniany interes, ale robię przy tym, bo:

-jestem uwiązany PROW-em

-nic innego nie robiłem w życiu i nie widzę się gdzieś indziej, więc robię przy tym

-robiłem na etacie, była kasa, ale chciałem spróbować czegoś na swoim, ale myślałem, że będzie z tego lepszy pieniądz .🤣🤣🤣

Nikt oprócz Kanalii i mnie tak nie powie. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sołtys lubi i hoduje ja zresztą też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16826

robiłem na etacie, była kasa. przyjąłem gospo w 2006r, a w nim 4 rogate i 50 świń. od tamtej pory do teraz mam 4 świnie, prawie 40 rogaczy (HF!!!). ozenilem się, stać mnie na utrzymanie rodziny, odlozenie trochę grosza, jestem na etapie wykanczania poddasza (kupa kasy już poszła). nie mam ani grosza kredytu. z prow nigdy nie korzystałem. na mr nie lapalem się.

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeszcze nie całe trzy lata temu pracowałem na etacie ,10 lat 😏


i powiem że narazie nie żałuję ,w życiu trzeba wszystkiego próbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to są sensowne odpowiedzi. Szanuję takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marmurek12    11
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

dzisiaj to hodowle bydła opasowego moża porównać  do handlu narkotykami ( wiem wiem zaraz o przesadzie mi napiszą)  Mamy niewinnego rolnika przychodzi do niego diler narkotykowy( handlarz cielakami) sprzedaje gówno które marnuje życie   za cene 10 razy większą niż to warte jest. Potem  niewinny  hodowca żyje w iluzji błogosławionym stanie iluzji narkotycznej ze się opłaca. a na końcu przychodzi kolejny przestępca i złodziej ( ubojnia lub handlarz) i bierze od biedaka dorobek jego życia  za połowę wartości jeszcze go okradnie na wadze. 

A potem narkoman hodowca za marne grosze które dostał od złodzieja handlarza leci do dilera z cielakami i cykl zaczyna się na nowo.

Reasumując żyje dobrze diler, i złodzieje skupowi a biedny hodowca całe zycie tyra na mafie narkotykową( wołową)  marnuje życie  swoje i swojej rodziny . a gangsterzy ( własciciele ubojni i handlarze) obkładaja się złotymi łańcuchami i bizuterią oraz zmieniaja co rok nowe bryki oraz co kwartał dymają murzynki na kanarach.

Dlatego Jarku nie przestane trzeba chronić naszą młodzież rolniczą przed: alkoholem, narkotykami i hodowla bydła opasowego:D

Teraz to doj**ales, idealne porównanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Eeee.... tam on tylko opisał swoją sytuację... 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Człowieku każdy Tobie pisze że nie pier...ol w kółko tego samego bo każdy ma tego po dziurki w nosie. Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Twojego też😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

robiłem na etacie ale nie widziałem się w tym więc zlozylem MR w 2009r za ta kase kupilem pług i ciagnik z turem ojciec odpisał mi 10 ha 5 klasy gleby. od poczatku wszedłem w opasy w 2012r budowa obory wolnostanowiskowej na 70 szt bydła, w 2015 r zakup nowego sprzetu na MGR oczywiscie prawie cały sprzet pod produkcje zwierzęca (prasa, kosiarka, owijarka, zgrabiarka,rozrzutnik). w nowej oborze stało zawsze 60-65 szt opasa. dziś tylko czekam aż skończy mi sie zobowiazanie na MGR i zakanczam hodowle raz na zawsze, szkoda nerwów i ciezkiej pracy

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj