donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychrol    171
2 minuty temu, ogarek napisał:

Im to inni znajomi uprawiają te pole bo na paliwo z etatu nie styknie... 😁😁😁😁😁

 

Oczywiście. Jak idą nad stawem to im kaczki chleb rzucają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

3 minuty temu, krzychrol napisał:

Oczywiście. Jak idą nad stawem to im kaczki chleb rzucają. 

No kaczka z pisu dała im na chleb to i robić się nie chce..... 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Co masz na myśli ? 

znam kilka nauczycielek a żona pracuje w gminie w małym miasteczku w wydziale oświaty ,nauczyciel z 5 letnim stażem pracy ma od    3, 5 tys netto w góre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
Partyzant85 napisał:

Odnośnie surowców wtórnych - nadal chętnie przyjmę lub kupię w okazyjnej cenie spawarkę transformatorową. Pocztowego czempiona też chętnie przygarnę :D

a będą złom kupować po nowym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Złom zawsze twardą walutą był i basta.co tak się upewniasz dzwon po pasterce masz upatrzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15
15 minut temu, jarecki napisał:

znam kilka nauczycielek a żona pracuje w gminie w małym miasteczku w wydziale oświaty ,nauczyciel z 5 letnim stażem pracy ma od    3, 5 tys netto w góre 

Temat ten znam. By dostać etat trzeba mieć plecy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Ikea płaci po wuju. Nie wiem czy byle pracownik ma 3 tys. Coś ok 2500-2800 się kręci. 

Tylko ikea opiera sie w dużej mierze na studentach to tak nie sypie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
1 godzinę temu, HF86 napisał:

A ja chcę zobaczyć tych obrońców zwierząt jak wchodzą do kanionu przytulają byka i ,prowadzi byka drapiąc go za uchem daje mu wielkiego buziaka na dowidzenia

Obejrzałem i stwierdziłem że ten film pokazuje jak naprawdę powinno się bydło sprowadzać ja tam nic złego i obrzydliwego nie widziałem, dokładnie puścić tą nagrywającą hołotę między te byki i niech je sprowadza za powrózek.  Kto nie oglądał to niech sobie obejrzy (Prawdziwe oblicze transportu zwierząt) i niech sie do ciapatych Viva wybierze to do kraju już nie wrócą chyba że w trumnach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Jak ktoś ma czas to można oglądać jak działa ulubiony  @soltys48 😏obrońca zwierząt 

 

bez takich proszę, nie tak dawno o tym pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
HF86 napisał:

Złom zawsze twardą walutą był i basta.co tak się upewniasz dzwon po pasterce masz upatrzony?

20 gr to gdzie ta waluta Podobno złom ma iść jako śmieci sortowane tak jak papier, szkło itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296
7 minut temu, piotrekbud napisał:

krowa 783 kg 6.5 waga i cena brutto. byczki jeszcze zostana bo 9 nie wyrwe. 

Co tam masz za rase? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Super cena mi za 3 hfki odpowiednio 700 4 660 4 i 580 5 wagi i ceny brutto nie sprzedałem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296

Ja nie miałem zamiaru Tobie nic wytykać

10 minut temu, piotrekbud napisał:

lm. krowa 10 lat

waga tez pewna bo mam swoja

waga tez pewna bo mam swoja

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, ws71 napisał:

Bydgoszcz,ok 170h i 4 tys ciekawe,bo trochę się włoczę po bydgoskich szpitalach i co rozmawiałem to 80 % personelu na samozatrudnieniu i tak bliżej 300h

Panowie, mam wrażenie, że mieszkacie w naprawdę kiepskich lokalizacjach, albo próbujecie sami przed sobą usprawiedliwiać swoją pracę przy hodowli. Na samozatrudnieniu w szpitalu można być, ale wówczas każdemu zależy, by trzepać po 240-300 godzin, bo jak już płacisz sobie ZUS (1300), to lepiej wyrobić i sporo godzin. Ale wówczas bierzesz po 5-6 tysięcy na czysto. A moja żona woli być na umowie o pracę i zarabiać 4000 (fakt, to z dodatkiem za nocki). Jedynie Sołtys potrafi się przyznać, że Jego Pani często Go wspomaga, ale i ja mówię o tym otwarcie. Wolę nie liczyć, ile muszę trzymać krów i byków, by na czysto złapać takie 4000 :/ Przykre, ale prawdziwe. Co innego obsiać i iść do roboty nawet za 2500. Ale robić 365 x2 i zarobić tyle co Henio przy grabieniu liści na interwencyjnych, to śmiech na sali. Mam ponad 50 lat i kolejny raz przestrzegam młodych kolegów przed wejściem w hodowlę i ożenienie się z bydłem. Ja byłem naiwny i myślałem, że takie kilkanaście krówek plus trochę opasów ustawi mi życie. Ale umiem się przyznać, że byłem naiwny jak dziecko w przedszkolu. Koledzy poustawiali się lepiej i bez takich ceregieli. Ja pokupowałem sprzęt do zielonek itp, wszystko dla bydła, straciłem kupę lat, a teraz żona wspomaga mnie finansowo. Żenujące. I nie pieprzcie, że ktoś Cię w pracy goni czy wali w d..., bo to raczej my hodowcy jesteśmy waleni. Tylko Wasza duma nie pozwala się przyznać, że robi się za free. Przyjdzie 50 na karku to i zmienicie postrzeganie, jedynie Kanalia prawdę tu mówi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1881
3 minuty temu, TomiAgroKujawy napisał:

Panowie, mam wrażenie, że mieszkacie w naprawdę kiepskich lokalizacjach, albo próbujecie sami przed sobą usprawiedliwiać swoją pracę przy hodowli. Na samozatrudnieniu w szpitalu można być, ale wówczas każdemu zależy, by trzepać po 240-300 godzin, bo jak już płacisz sobie ZUS (1300), to lepiej wyrobić i sporo godzin. Ale wówczas bierzesz po 5-6 tysięcy na czysto. A moja żona woli być na umowie o pracę i zarabiać 4000 (fakt, to z dodatkiem za nocki). Jedynie Sołtys potrafi się przyznać, że Jego Pani często Go wspomaga, ale i ja mówię o tym otwarcie. Wolę nie liczyć, ile muszę trzymać krów i byków, by na czysto złapać takie 4000 :/ Przykre, ale prawdziwe. Co innego obsiać i iść do roboty nawet za 2500. Ale robić 365 x2 i zarobić tyle co Henio przy grabieniu liści na interwencyjnych, to śmiech na sali. Mam ponad 50 lat i kolejny raz przestrzegam młodych kolegów przed wejściem w hodowlę i ożenienie się z bydłem. Ja byłem naiwny i myślałem, że takie kilkanaście krówek plus trochę opasów ustawi mi życie. Ale umiem się przyznać, że byłem naiwny jak dziecko w przedszkolu. Koledzy poustawiali się lepiej i bez takich ceregieli. Ja pokupowałem sprzęt do zielonek itp, wszystko dla bydła, straciłem kupę lat, a teraz żona wspomaga mnie finansowo. Żenujące. I nie pieprzcie, że ktoś Cię w pracy goni czy wali w d..., bo to raczej my hodowcy jesteśmy waleni. Tylko Wasza duma nie pozwala się przyznać, że robi się za free. Przyjdzie 50 na karku to i zmienicie postrzeganie, jedynie Kanalia prawdę tu mówi. 

Jak masz czas przestrzegać innych przed hodowlą to jeszcze nie jest źle, inaczej już byłbyś poza granicami i lał na to co tu dzieje się na wiejskim padołku. Duma nie przeszkadza Ci brać od żony hajsu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówcie co chcecie, śmieszy mnie Wasza gadka, jak lubicie pisać, że robiło się jak mleko było po 80 groszy, to piszcie, skupy i handlarze lubią mieć taką wiedzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A sie nie robiło ? chyba przez pół roku było mleko w tej cenie i nikt nawet nie pomyślał żeby przestać z krowami ;) później podskoczyło ponad 1,3zł a teraz sie trzyma w granicach 1,2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

A sie nie robiło ? chyba przez pół roku było mleko w tej cenie i nikt nawet nie pomyślał żeby przestać z krowami ;) później podskoczyło ponad 1,3zł a teraz sie trzyma w granicach 1,2zł

I to rewelacja? 1,20 było 15 lat temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj