donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
OrlandoBG    1

Jeśli TVN w swoim materiale odnośnie ubojni pokaże coś takiego:

 

to raczej dużym echem się to nie odbije. Jak dla mnie kupa śmiechu..

Edytowano przez OrlandoBG
Wieksza przejrzystosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj protestowało przed zakładem ZM Zbyszko kilku dziesięciu rolników , którym zakład zalega na kwotę ponad miliona zł . przez trzy godziny nikt nie raczył z nimi porozmawiać 😏 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w sobote ostatnio siostry znajoma mówił ze około 90 koszyków w biedrze do rozładunku byłu bo kolejki na kasy i ludzie rezygnowali z zakupów a pracowników brak .i stąd podwyżki , w okolicy do 20 km w kazdej biedrze wolne miejsca pracy .

2 godziny temu, HF86 napisał:

Dawno dawno temu jak pierwsze opasy sprzedawalem było po 5 zł za żywca a minimalna krajową na rękę ok 780 zł.dzis Mietek na miotle ma więcej jak kg wbc.podnoszac stawki ktoś o rolnikach zapomniał

bydło miało i kiedyś taką opłacalnosc tylko w porównaniu do obecnych zarobków poza rolnictwem  jest słabo opłacalne , jakby pensja w przemysle dalej była 1000 zł to opas by był super opłacalny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie, Kolego, koszta pracy powodują, że bydło będzie coraz mniej opłacalne. Gdy zarabiałeś 1000, a byk był po 7.5 to jeszcze ta proporcja była zachowana, ale teraz? W Bydgoszczy żona jest pielęgniarką i ma 4000 przy normie godzin. Gdzie Wy mieszkacie, że pieprzycie wciąż o pomiataniu przez szefa i zarobkach rzędu 1200??? Obudźcie się, bo czytać tego nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Akurat też poganiacz to dobra rzecz bo nie trzeba widłami ani szypami wymachiwać, jak na początku roku byli po większą partię to im bateria padła .... a idź w uj co myśmy się naszarpali żeby je wegnać bez tego

" zwierzęta mają prawo do życia, a gospodarz może chodować zdrowe warzywa. Ja nie jem mięsa ani nabiału, właśnie z tego powodu. " 🤣😂

Przyczyną głodu na świecie jest hodowla zwierząt ... k**wa nie wierze w to co czytam 🤦‍♂️

37 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
47 minut temu, TomiAgroKujawy napisał:

Dokładnie, Kolego, koszta pracy powodują, że bydło będzie coraz mniej opłacalne. Gdy zarabiałeś 1000, a byk był po 7.5 to jeszcze ta proporcja była zachowana, ale teraz? W Bydgoszczy żona jest pielęgniarką i ma 4000 przy normie godzin. Gdzie Wy mieszkacie, że pieprzycie wciąż o pomiataniu przez szefa i zarobkach rzędu 1200??? Obudźcie się, bo czytać tego nie idzie...

Bydgoszcz,ok 170h i 4 tys ciekawe,bo trochę się włoczę po bydgoskich szpitalach i co rozmawiałem to 80 % personelu na samozatrudnieniu i tak bliżej 300h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, TomiAgroKujawy napisał:

Kanalia, też już nie udzielam się tutaj. Wkur..a mnie, że nikt nie szanuje swojej ciężkiej pracy, więcej, na siłę udowadnia się, że sprzedając mleko po 1.20 (nie mieszkam na Podlasiu) czy byki po 6.50-7.00, robi się mega biznes. Żenujące. Ludzie sami się dymają, na etacie odpier**lisz 8h i wyjeb...e po całości. Niektórzy nie wiedzą, jak teraz szanuje się pracownika, naprawdę wszystko się zmieniło na plus, tylko My hodowcy jesteśmy jeb..ni...😡

To że ty likwidujesz to niczego nie oznacza.... No może to że nie potrafisz...na etacie jesteś parobkiem i jesteś dymany ile wlezie i masz wyjebane to fakt ale dupsko i to za parę złotych ... 😁😁😁

Wszyscy co likwidują to rycza likwidować żeby uzasadnić sobie ze maja rację a nikogo to nie rusza. 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
49 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

Popatrz kto jest autorem tego filmu Viva czyli największy przekręt, gorsi niż mafia. Jak masz czas to pooglądaj reportaże  o ich działalności :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, TomiAgroKujawy napisał:

Dokładnie, Kolego, koszta pracy powodują, że bydło będzie coraz mniej opłacalne. Gdy zarabiałeś 1000, a byk był po 7.5 to jeszcze ta proporcja była zachowana, ale teraz? W Bydgoszczy żona jest pielęgniarką i ma 4000 przy normie godzin. Gdzie Wy mieszkacie, że pieprzycie wciąż o pomiataniu przez szefa i zarobkach rzędu 1200??? Obudźcie się, bo czytać tego nie idzie...

O widzisz a nie tak dawno pielęgniarki strajkowaly że za 2 tys ciężko żyć.  Równie dobrze można przytoczyć była minister za poprzedniej władzy,,  co za debile pracują za 6 tys '' .  

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
1 godzinę temu, TomiAgroKujawy napisał:

Dokładnie, Kolego, koszta pracy powodują, że bydło będzie coraz mniej opłacalne. Gdy zarabiałeś 1000, a byk był po 7.5 to jeszcze ta proporcja była zachowana, ale teraz? W Bydgoszczy żona jest pielęgniarką i ma 4000 przy normie godzin. Gdzie Wy mieszkacie, że pieprzycie wciąż o pomiataniu przez szefa i zarobkach rzędu 1200??? Obudźcie się, bo czytać tego nie idzie...

4000 na rękę pielęgniarka w byle szpitalu?

zorientuj się czy napewno żona jest pielęgniarka....

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112

Tyle właśnie zarabia pielęgniarka i tyle ma z urzędu i nie może mieć mniej. Strajkowały i dostały swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264
Przed chwilą, Pigmei napisał:

Popatrz kto jest autorem tego filmu Viva czyli największy przekręt, gorsi niż mafia. Jak masz czas to pooglądaj reportaże  o ich działalności :ph34r:

Nie ważne kto jest autorem, liczy się tylko to, że takie filmy idą w świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

https://www.google.pl/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Biedronka-podnosi-pensje-7792041

Nawet w biedronce zarobisz więcej niż 2 tys. Znajoma w Leroy Merlin jako ,,zielona” dostała podstawy 2.5 tys do ręki plus premie za obecności i sprzedażowa oraz cały socjal. 

Moze u cioci Jadzi w pizdziejowie małym sie nie zarabia ale cała Polska płace dźwignęły w gore bo nie było kim robic.

Ikea płaci po wuju. Nie wiem czy byle pracownik ma 3 tys. Coś ok 2500-2800 się kręci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja chcę zobaczyć tych obrońców zwierząt jak wchodzą do kanionu przytulają byka i ,prowadzi byka drapiąc go za uchem daje mu wielkiego buziaka na dowidzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
7 minut temu, juzek89 napisał:

Tyle właśnie zarabia pielęgniarka i tyle ma z urzędu i nie może mieć mniej. Strajkowały i dostały swoje

To prawda choć nie w każdym przypadku https://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/9853

Grupa 9  Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2496 zł 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1892

Ciotka mojej dziewczyny jest pielęgniarką w Warszawie i rypie dyżury 24h z możliwością 1h spania . Za te pieniądze nigdy bym tego nie robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
55 minut temu, ogarek napisał:

To że ty likwidujesz to niczego nie oznacza.... No może to że nie potrafisz...na etacie jesteś parobkiem i jesteś dymany ile wlezie i masz wyjebane to fakt ale dupsko i to za parę złotych ... 😁😁😁

Wszyscy co likwidują to rycza likwidować żeby uzasadnić sobie ze maja rację a nikogo to nie rusza. 

Mam znajomych co zlikwidowali hodowlę i uprawiają tylko pola. Poszli na etat i aż im się gęba cieszy. Pole obrobione po godzinach, budynki zrobione na cacy i na urop co roku jadą. Dramat normalnie.  Jak tak żyć haha. Nie ośmieszaj się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś ma czas to można oglądać jak działa ulubiony  @soltys48 😏obrońca zwierząt 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
5 minut temu, Pigmei napisał:

To prawda choć nie w każdym przypadku https://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/9853

Grupa 9  Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2496 zł 

więc z tego co tam jest aby dostać min 4000 brutto to trzeba mieć magistra pielęgniarstwa...a to na rękę i tak jest chyba niecałe 3000.

także nie jest tak że pójdziesz i od razu Ci kasy nawala i jeszcze będą prosić żebyś szedł do domu żebyś się czasem nie przekroczył.

mam w rodzinie kilka pielęgniarek i wcale tak różowo nie jest.

czy to etat czy gospodarka to pracować trzeba jak chcesz zarobić... A tu opowieści że się tak pozmi3nialo że w pracy to się lezy a pieniądze same się robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Im to inni znajomi uprawiają te pole bo na paliwo z etatu nie styknie... 😁😁😁😁😁

2 minuty temu, krzychrol napisał:

Mam znajomych co zlikwidowali hodowlę i uprawiają tylko pola. Poszli na etat i aż im się gęba cieszy. Pole obrobione po godzinach, budynki zrobione na cacy i na urop co roku jadą. Dramat normalnie.  Jak tak żyć haha. Nie ośmieszaj się 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj