donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hobbysta82    298
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Tylko i wyłącznie linka

Szybko i bez zbędnych stresów dla zwierzaka

Masz na myśli piłke drucikową do dekoronizacji, czy jest jakiś nowy wynalazek?

Edytowano przez hobbysta82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
Rolnik7343 napisał:

a na luzie to co ? jak im odwali to rury wyginają ...

Ale na luzie Ci się nie urwie i potem nie myślisz jak takiego byka 500kg złapać i spowrotem uwiazac bo takim najgorzej odbija. A jak taki z wiazaka poczuje wolność to mu dopiero odbija

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, kanalia36 napisał:

 

Każdy od myszy po cesarza żyje gospodarza

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to za jakiś nowy mędrzec na forum ? Zwroty "szmata" i "dziad" do człowieka, którego nawet nie znasz osobiście? Trochę kultury by ci się przydało chłopcze.

Widać że ze wsi wyszedł ale do miasta nigdy nie doszedł.

Edytowano przez Partyzant85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Partyzant85 napisał:

A co to za jakiś nowy mędrzec na forum ? Zwroty "szmata" i "dziad" do człowieka, którego nawet nie znasz osobiście? Trochę kultury by ci się przydało chłopcze.

Nie muszę poznać wystarczy że czytam jego chłopskie mądrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wolę po stokroć jego chłopskie mądrości niż twoje chamskie odzywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
9 minut temu, PanPancio napisał:

A ty jesteś kto? Idiota i rasowych chłop to już widzę.

 

żebyś ty tak szybko za nawozy płacił i usługi co ci ktoś zrobi jak wymagasz za zapłacenie za te swoje j**ane rogate renifery.

 

nie każdy handlarz to taki dziad jak ty który  żyję z reniferów przez 2 lata

 

jak zakład mi nie zapłaci nawet za miesiąc handlu to i tak mam za co zapłacić ludziom od których odbieram lata nie jestem takim dziadem który żyje  z dnia na dzień.

 

 

poza tym jeśli zakład płaci mi 14 dni a nie przelał by mi kasy po 15 16 nie dał bym im więcej towaru handel stop i koniec nie jestem głupim chłopkiem który wierzy że musi dać następne żeby otrzymać za poprzednie

 

Ja płacę z reguły w około 2-3 dni kiedy mam czas zrobić przelew jak ktoś potrzebuje to robimy zaraz po na pisaniu faktury u rolnika  ale to tylko stałych klientów. 

 

na pewno bym u takiej szmaty jak ty nie zapłacił z góry za krowę jeśli nie poszłaby na ubój bo być może taki debil jak ty oddał krowę z antybiotykiem która pójdzie do utylizacji.

I właśnie dzięki takim jak ty cała branża zawdzięcza złą sławę, ja myślę że chyba z poganiaczem biegasz po spędzie. BIZNESMEN Janusz jeden... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

30 minut temu, PanPancio napisał:

A ty jesteś kto? Idiota i rasowych chłop to już widzę.

 

żebyś ty tak szybko za nawozy płacił i usługi co ci ktoś zrobi jak wymagasz za zapłacenie za te swoje j**ane rogate renifery.

 

nie każdy handlarz to taki dziad jak ty który  żyję z reniferów przez 2 lata

 

jak zakład mi nie zapłaci nawet za miesiąc handlu to i tak mam za co zapłacić ludziom od których odbieram lata nie jestem takim dziadem który żyje  z dnia na dzień.

 

 

poza tym jeśli zakład płaci mi 14 dni a nie przelał by mi kasy po 15 16 nie dał bym im więcej towaru handel stop i koniec nie jestem głupim chłopkiem który wierzy że musi dać następne żeby otrzymać za poprzednie

 

Ja płacę z reguły w około 2-3 dni kiedy mam czas zrobić przelew jak ktoś potrzebuje to robimy zaraz po na pisaniu faktury u rolnika  ale to tylko stałych klientów. 

 

na pewno bym u takiej szmaty jak ty nie zapłacił z góry za krowę jeśli nie poszłaby na ubój bo być może taki debil jak ty oddał krowę z antybiotykiem która pójdzie do utylizacji.

 

Koleś hamuj się z tymi szmatami i idiotami.

 

No i jesteś co najwyżej zabawny dziad, który na rolnika kasie robi biznesy, nic więcej. Sobą nie reprezentujesz, jesteś gołodupiec bez kasy w kieszeni, obracasz pożyczonymi pieniędzmi od chłopa a co najgorsze jesteś taki gołodupiec że nawet nie stać cię zapłacić chłopu odsetki za pożyczoną kasę na 3 dni. A znając życie pewno po 3 dniach to może wieczorem robisz przelew który dociera finalnie po 4 lub 5 dniach.

Idź do banku weź obrotowego z 1,5 mln PLN, kup se za gotówkę byków na cały miesiąc a później sprzedawaj ubojni czy komu tam sobie życzysz.

 

A nie cwaniaczek janusz biznesu pożycza za darmo bez odsetek od rolnika pieniądze i jeszcze pyskuje na rolniczym forum.

 

Gdy ja prowadzę biznesy to najpierw muszę wsadzić SWOJĄ kasę aby ją później odzyskać jeśli kontrahent łaskawie zechce zapłacić, niekiedy wystawiam FV z płatnością po 60 dniach a takie 45 dni to większość, bo tego wymaga kontrahent, do tego upominanie się o moją kasę po upływie tych 60 dni to moja codzienność.

 

Więc januszu biznesu przestań okradać chłopa z jego kasy i płać odsetki gdy pożyczasz na kilka dni kasę od chłopa, aby kupić jego byka. Albo pożyczaj sobie w banku a za byka płać gotówką jeśli jesteś tak mocno i kasiasty za jakiego się podajesz.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
11 minut temu, soltys48 napisał:

Nazywa się to linka do dekornizacji 

To jest to samo. U nas mówi się piłka drucikowa. Dogadaliśmy się.

https://sklep-galvet.pl/pilka-drucikowa-do-dekornizacji-i-fetotomii-dla-bydla-36m-p-10497.html?gclid=EAIaIQobChMI28T90-uj5gIVQvhRCh3ZGAxWEAQYASABEgJod_D_BwE

 

Edytowano przez hobbysta82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, PanPancio napisał:

A ty jesteś kto? Idiota i rasowych chłop to już widzę.

 

żebyś ty tak szybko za nawozy płacił i usługi co ci ktoś zrobi jak wymagasz za zapłacenie za te swoje j**ane rogate renifery.

 

nie każdy handlarz to taki dziad jak ty który  żyję z reniferów przez 2 lata

 

jak zakład mi nie zapłaci nawet za miesiąc handlu to i tak mam za co zapłacić ludziom od których odbieram lata nie jestem takim dziadem który żyje  z dnia na dzień.

 

 

poza tym jeśli zakład płaci mi 14 dni a nie przelał by mi kasy po 15 16 nie dał bym im więcej towaru handel stop i koniec nie jestem głupim chłopkiem który wierzy że musi dać następne żeby otrzymać za poprzednie

 

Ja płacę z reguły w około 2-3 dni kiedy mam czas zrobić przelew jak ktoś potrzebuje to robimy zaraz po na pisaniu faktury u rolnika  ale to tylko stałych klientów. 

 

na pewno bym u takiej szmaty jak ty nie zapłacił z góry za krowę jeśli nie poszłaby na ubój bo być może taki debil jak ty oddał krowę z antybiotykiem która pójdzie do utylizacji.

Czy ty przypadkiem chamski roztropku nie jesteś jednym z tych handlarzy, o których kanalia pisze, że są niewypłacalni?? Paszoł won naganiaczu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

a na luzie to co ? jak im odwali to rury wyginają ...

Według mojej prostej osoby i luz i wiązanie ma swoje wady i zalety.Zwolennikiem jestem luzu , ale jeżeli miał bym  tam zasuwac ręcznie to bym podziękował.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Jak już robisz na luzie to moim zdaniem tak żeby jakoś wybrać mechanicznie bo inaczej to nie zazdroszczę tego wyrywać widłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
Gość   
Gość

Coraz bliżej święta a ktoś apropo miał wstawić cennik na odkupienie pultusz z zakładów.cos bym okazyjnie odkupił skoro się magazyny niedomykaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
3 minuty temu, michalcium napisał:

Przed cięciem jakaś guma na rogi skręcona na ósemkę 

A po co tak się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
23 godziny temu, KamilSokoowski napisał:

Mazowieckie okolice Żuromina. Mam teraz aby trzy i prawdę mówiąc to te nie są zbyt rewelacyjne. Chciałbym 7 wziąć 

I jak, pokazesz to co nazywasz reniferem bo mnie to zaciekawilo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38
2 godziny temu, AdamRo napisał:

Oczywiście przez pośrednika ? - 100 zł ?

Tak przez pośrednika samemu oddając do ubojni dostał bym 11,80 zł . Za sztuke -75 zł

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
2 minuty temu, AdamRo napisał:

Kentar. Ile u Ciebie renifer P klasse ?

Ale czysty renifer P klasa ktory nie lapie 280 miesa czy duzy renifer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

a na luzie to co ? jak im odwali to rury wyginają ...

Miałem jakieś półtora roku byki na uwięzi na początku hodowli, potem tylko luzem. I jak dla mnie tylko jeden minus jest jak trzeba takie 500kg łapać jak sie akurat trafi badanie na gruźlice. Na samochód wgonić bez większego problemu idą, czasem się trafi uparta sztuka. Mniej poideł do urwania jak przy uwięzi, nie plączą się ani nie urywają. U mnie wygrodzenia z rury fi61/3mm ścianka i nie nie połamały jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

U mnie żadnego poidla urwanego nie było.Ale przy uwięzi  trzeba pilnować wiązania  by nie za ciasno nie za luźno.-przynajmniej tak w moim przypadku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj