donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

BENNY82    242
7 godzin temu, Unexpected napisał:

Tyle w temacie.

Wujek krowiarz od zawsze mnie uczył, by ogólnie omijać bydło opasowe z daleka  i broń boże w to nie wchodzić przedstawiając podobne szybkie wyliczenia, ciesząc się że dobrze iż są tacy ludzie, bo ma co zrobić z cielakami.  

Co prawka mam kolegę, który ma mamki LM i jakoś to w miarę skromnie ciągnie.

Ludzie kochany. Bydło karmione jak w 5 gwiazdkowej restauracji nie dziwo że nic nie zostaje ważne to kupić tanio pobierające pokarm stały cielęta no i wypas na łąkach w sezonie zima wysłodka sucha moczona śruta koncentrat sianko dobrej jakości i około 600 kg sie zakręci waga .dla mnie zostaje wiecej bo z żarciem nie przesadzam no i wypas łąkowy. Wagowo te jałówki też super na filmiku nie wyszły wiec poco przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
32 minuty temu, marb80 napisał:

Wyliczenie całkiem  całkiem, ( koszt paszy treściwej jak zboża były drogie, koncentraty to też ponad tys wyjdzie jak się dokładnie policzy),   choć masa jałówek trochę mała jak  na wiek.

Jaka cena byków Hf i jałówek mieszańców w powiecie Kolskim?

Po co wam te koncentraty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Ja nie stosuje koncentratów tylko śruty rzepakowa, sojową czy DDGS, ale od czasu do czasu  jaki premiks witaminowy dostana też.

Mam dostęp do danych, które przekazują pobliskie zakłady mięsne i widzę jaka wagę mają byki i jałówki i wiek tez mogę sprawdzić i naprawdę różnie to bywa..

Przeważnie jak kupują u mnie bydło to podczas wypisywania kwitów (faktura, umowa kontraktacyjna, łańcuch pokarmowy, zgłoszenia do ARiMR) Pan zwraca uwagę że ładna waga na ten wiek...

 

Edytowano przez marb80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak chcemy jako takiej opłacalności to pierwsza sprawa eliminacja parchatych handlarzy co walą po 100 kg na szt i ubojni tnących na wadze i klasie.skoro jest państwowy wet na ubojni to jaki problem aby pisał wagę żywca wbc i klasę a my spokojnie do agencji po druk ile nas po rogach dany element jebnol .cena jest do dogadania czy żywa czy wbc ale waga to powinna być rzecz święta tak jak i płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płatność ustawową to 14 dni. Ja wam powiem że dużo mu zostało odciski na palcach kupa gnoju no i ten zysk aby na głupoty nie wydał. Debilizm jest w tym że kupuje cielaki i tak krótko je trzyma tak by więcej zarobił....jak mam swojego cielaka to jak mi brak to sprzedaje co jest ale jak kupujesz płacisz 700-1000 zł i sprzedajesz go w wadze 550-600 kg to biznesu na tym nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

Coś mnie jebło w łeb i po załadunku  byków zmieniłem zdanie i poszły na abc do ustalonej ceny żywej zarobiłem 4gr cud że mnie nie ojebali no ja głupi głupi i liczyłem na wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, ab23 napisał:

Coś mnie jebło w łeb i po załadunku  byków zmieniłem zdanie i poszły na abc do ustalonej ceny żywej zarobiłem 4gr cud że mnie nie ojebali no ja głupi głupi i liczyłem na wiele

Zrobili tak abyś poczuł ich rzetelność i uczciwość w wycenie oraz poczuł trwałą więź z takim zakładem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 godzinę temu, ab23 napisał:

Coś mnie jebło w łeb i po załadunku  byków zmieniłem zdanie i poszły na abc do ustalonej ceny żywej zarobiłem 4gr cud że mnie nie ojebali no ja głupi głupi i liczyłem na wiele

Kto?

Wuja już Ci wypłacił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

Przecież pisałem że zapłacił w ratach do 35 dnia                                                    

Nadal wuja 50tys przedpłaty reszta 14 dni?

2 godziny temu, HF86 napisał:

Zrobili tak abyś poczuł ich rzetelność i uczciwość w wycenie oraz poczuł trwałą więź z takim zakładem 

Do nikogo się nie przywiązuje sprzedaję tam gdzie dostanę naj więcej a że to ciągle ci sami to nie moja wina

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale 4 gr na wbc czy z żywca wzrost z kg.tak czy siak darmowy browar przy oprawianiu faktury w ramkę spijesz😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Rozmawiałem z znajomym handlarzem ubojnie dzwonią i szukają byków i jalówek ale ceny nie podnoszą. Do mnie też dziś dzwonili z Wegrzynowa czy mam jakieś bydło na sprzedaż powiedziałem że mam ale narazie nie sprzedaje i że do nich i tak nie oddam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu tak niegrzeczny byłeś dla nich ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Oddaj tam dwie partie bydła to będziesz wiedział:)


Ursus932 napisał:

Bo to Jarek jest 😊

Chciałeś chyba błysnąc. Brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Hf do 7 ncb takie O+ 7.5 brutto. Takie propozycje dziś dostałem. Minimum 310 mięsa musi dać.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
7 minut temu, Kentar napisał:

Bydla szukaja a dzis przyslali obnizke, super maja marketing. 

Badają rynek... Czy można chłopa jeszcze bardziej jeb... I czy przeżyje... 🏆🏆🏆 dla nich, to się nazywa socjologia 🤣🤣😂 Karwasz twarz!!! 

1 minutę temu, damian007 napisał:

Hf do 7 ncb takie O+ 7.5 brutto. Takie propozycje dziś dostałem. Minimum 310 mięsa musi dać.

Ile skity zabiorą, kto i jak z kasą... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Panowie spotkał sie ktoś w IRZ z takim czymś  " K0371 Zdarzenie typu Kupno dla zwierzęcia o numerze PL00********** nie może wystąpić po zdarzeniu o typie Urodzenie ze zgłoszenia o numerze dokumentu 0299-00000023203/19. " 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
Kentar napisał:

Bydla szukaja a dzis przyslali obnizke, super maja marketing. :D

Jaka ubojnia obniżyła? Śmiech na sali chyba naprawdę patrzą czy znajdą głupiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Oddaj tam dwie partie bydła to będziesz wiedział:)

 

Chciałeś chyba błysnąc. Brawo

 

Oj to był malutki żarcik 😏A Pan widzę jest wrażliwy jak księżniczka na ziarnku grochu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
Kentar napisał:

Ta ktora do Ciebie dzwonila. :)

Kiedyś tam Sacewicz był ale teraz już go chyba nie ma bo jakiś inny gościu dzwonił.


Ursus932 napisał:

30 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Oddaj tam dwie partie bydła to będziesz wiedział:)

 

Chciałeś chyba błysnąc. Brawo

 

Oj to był malutki żarcik 😏A Pan widzę jest wrażliwy jak księżniczka na ziarnku grochu 

Szukasz zwady na AF szukaj pod innym adresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Rozmawiałem z znajomym handlarzem ubojnie dzwonią i szukają byków i jalówek ale ceny nie podnoszą. Do mnie też dziś dzwonili z Wegrzynowa czy mam jakieś bydło na sprzedaż powiedziałem że mam ale narazie nie sprzedaje i że do nich i tak nie oddam;)

Niech przewożą ze swojego drugiego zakładu gdzie byka jest opór i na zapisy. Tu również obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295
2 godziny temu, HF86 napisał:

Ale 4 gr na wbc czy z żywca wzrost z kg.tak czy siak darmowy browar przy oprawianiu faktury w ramkę spijesz😎

Do jednego kilograma żywej wagi   trochę to śmieszne ale na 30tego się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj