donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

damian007    153
23 minuty temu, Baks00 napisał:

Skąd ja to znam...

Co się stanelo??


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, Ursus932 napisał:

Bo jeśli jesteś hodowcą bydła to produkt finalny jest bydło a nie pasza . producent samochodów jakby miał liczyć po cenie części których cena jest wyższa to też by powiedział że nic z tego nie zostaje

Ursus zaden specjalista z ODR  czy rachunkowości nie liczy jak piszesz o produkcie finalnym wszystko sie liczy po cenach rynkowych. Nawet biegły sądowy tak liczy  na potrzeby spraw o odszkodowania. Liczysz wartość rynkowa siana a nie koszty paliwa i nawozów . a co do gnoju to liczę koszty słomy , koszty paliwa jakbym policzył koszty amortyzacji to już całkiem kiła mogiła.  

Pewnie mogę się oszukiwać sam i licząc wartość pierwiastków zawartych w gnoju po cenie pierwiastków nawozu sztucznego  i to już całkiem wyjdzie kosmos opłacalności- Zakłady azotowe Kanalia SA &bydło i spółka.

Mi wychodzi bez kosztów cielaka 4000-4500 zł koszt paszy ( przy normalnym tuczu). wiec albo musze je zbić- nie bardzo mogę albo  musi kg żywca kosztować ok 8 zł za HF zeby był z tego choć marny interes. 7 zł na dziś koszty razem z cielakami  a  propozycje mam 6-6,2  zł za moje garbate ranifery( paradoksalnie bardziej mi się opłaca sprzedać chudego renifera za 6 zł niz tłuściocha za 7 zł. Moje renifery od lutego są pasione przyszłowymi gałęziami  i   za to zostało mi się 1,5 tony paszy na jednej sztuce  w magazynie. Reasumując mam karmę za sumę ok 1500 zł( liczać koncentrant) dla świń a handlarz mnie co najwyzej opierdzieli na 600-700 stówek. 

Wiec dziś bardziej opłaca się głodzić bydło niż dbać o dziadostwo bo na zadbanej sztuce zyska taki Kentar i AdamRo nie ja 

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

debrzyna ja w lutym kiedy dowiedziałem się ze sprzedawali ludzie za 4,6 zł odciołem bysiorą śród . Są chude i nędzne i handlarze dają mi 50-60 gr mniej niż sasiadowi czyli na 700 kg sztuce ok 350-400 zł za to mam karmę za 1500 zł w magazynie . 

Reasumując kto zarobi sasiad sprzedając za 7 zł czy ja za 6 zł????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

u mnie dostają tylko sianokiszonke bo kuku tylko dla krów. Ale śruty mam dużo. 

Rosną ale nie tak jak po kuku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Umnie  woda, śródku troszeczkę ale to 1 kg dzienie na sztukę pasza tucznikowa aby sobie powachały i polizały koryto  i sianokiszonka, siano i słoma  Koryto pełne ale na tym masy nie nabiorą zwłaszcza HF które treściwy potrzebuja mase ilości, a to się nie opłaca, dlatego to mój świadomy wybór. Lepiej mieć garbatego renifera niż kulkę miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
debrzyna napisał:

I na motylice tez bada z kału ?

Ciekawe gdzie te badania robią oprócz uniwersytetów

Dla związku robi uniwersytet w Szczecinie. A mój wet wysyła gdzieś do laboratorium. Motylica przecież przenosi się z kałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
11 minut temu, kanalia36 napisał:

Umnie  woda, śródku troszeczkę ale to 1 kg dzienie na sztukę pasza tucznikowa aby sobie powachały i polizały koryto  i sianokiszonka, siano i słoma  Koryto pełne ale na tym masy nie nabiorą zwłaszcza HF które treściwy potrzebuja mase ilości, a to się nie opłaca, dlatego to mój świadomy wybór. Lepiej mieć garbatego renifera niż kulkę miesa

pasze od świn dajesz opasom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

pasze od świn dajesz opasom ?

Od lutego 1 kg dziennie do smaku   i pobudzenia apetytu, ja nie bede specjalnie srótował dla nich paszy  tym bardziej ze stado likwiduje 

A swoją drogą czego się dziwisz znam takich co normalnie jadą koncentratami dla swiń dla opasów  i wiesz jakie bysiory są tyle że to nie ekonomiczne jest i biegunki mogą być

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Jak było mieszane do świń i opasów w jednym mieszalniku to zawsze po tej od świń mieszalnik czyściłem bo usłyszałem że bydło może pozdychać od tej paszy

Edytowano przez Rolnik7343
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cielak tak ale powyżej 250 kg nic mu nie bedzie. Kiedyś pare sztuk pasłem tucznikową bysiory jak ta lala  tyle ze co to za interes jak 1 kg przyrostu tucznika to ok 2,5-2,6 kg paszy a u bysiora pod 5 podbija wiec ekonomi żadnej. Do bysiorów treściwa musi być jak najtańsza choć nienormalni na tym forum jadą SanoBullami z Sano to już taniej wyjdzie tucznikowa, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Ja dalej swoje, ktoś sprzedawał hfy, mmy,??? W tym tygodniu znacie cenę??? Dawać cenę dawać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bernhold ceny nędza , handlarze złodzieje   co chcesz wiedzieć więcej????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
4 minuty temu, kanalia36 napisał:

Bernhold ceny nędza , handlarze złodzieje   co chcesz wiedzieć więcej????

 

Konkrety, konkrety kolego 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

leszek a wyszłes chociaż po kosztach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
3 minuty temu, kanalia36 napisał:

leszek a wyszłes chociaż po kosztach????

Toc dołożył do dziadostwa:) Ciekawe jak ceny świń były po 3 zł co bys pisał że świnia dziadostwo nie opłaca sie trzymac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jarku czytaj moje posty w dziale świń bedziesz wiedzieć co pisałem. 

a pytam sie poważnie czy udało mu się choć na zero wyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
Przed chwilą, kanalia36 napisał:

jarku czytaj moje posty w dziale świń bedziesz wiedzieć co pisałem. 

a pytam sie poważnie czy udało mu się choć na zero wyjść

Jak ty piszesz cały czas to samo to juz znam odpowiedz bez czytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
1 minutę temu, kanalia36 napisał:

czytaj to się zdziwisz

Oszczedze sobie tej nudnej lektury. Wystarczy ze tu sie naczytam że sie nie opłaca dziadostwa trzymac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj