donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian007    153
11 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

 

i jeszcze najlepsze że nic im nie pasuje ;) a to za gruby, a to za chudy, a to za mało kości, a to za dużo kości
kiedyś ktoś tu napisał że handlarz nie kupił od niego bydła bo stwierdził że ma zboczone byki.... no k**wa to jest handlarz ? mógł każdego byka z osobna spytać o orientacje ...

a duże uczciwe firmy biorą wszystko i zawsze zapłacą

To jak wygląda kooperacja z osi? Jak wybicia klasy i kasa? 

Ostatnio miałem pana co kazał mi z krowy odjąć 8 procent i dopiero wybicie liczyć. Z biznesu nici 🤣 

 


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

W OSI jest nagrywane klasyfikowanie. W ABP jak chcesz możesz do Pniew pojechać i też być przy ocenie po uboju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 godzinę temu, damian007 napisał:

To jak wygląda kooperacja z osi? Jak wybicia klasy i kasa? 

Ostatnio miałem pana co kazał mi z krowy odjąć 8 procent i dopiero wybicie liczyć. Z biznesu nici 🤣 

 

A co nie Wiedziałeś że tak się robi?

To z tu była o to wojna wnet ma siekiery🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Nooo tak, jak sie liczy wybicie 55% ze 100% zywej wagi to potem sie chce kosmiczne ceny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakie wybicia potem wychodzą))))))) HF na 60% ))))))) jak można zaszpanować sąsiadowi))))) a jaka cena na kg żywej wychodzi))))))))  normalnie aż spodnie z tyłka z wrażenia jadą, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jaja sobie robisz? Krowa zwazona na aucie w momencie załadunku, z ubojni waga tuszy i obliczylem sobie wybicie 52%. Gdybym miał od wagi na aucie odjąć 8% to co? Krowa z wybiciem prawie 60%? Chyba że każdy rolnik wężem krowę „tankuje„ przed sprzedażą żeby była cięższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Co z tego ze wybicie bedzie 60% jak oddajesz na wbc to placone za mieso  czy odejmiesz sobie skitke czy nie jedej uj wychodzi kasowo za byka.... No chyba ze komus sie bardziej podoba 7.40 netto za kg niz po faktycznym przeliczeniu 6.70. Kasa jest za miecho na haku. U mnie pojechaly hfy w pazdzierniku i niektore byly renifery fest i z 15 szt srednia byla 52% na wbc bez odejmowania skitki itp i wazone w domu a i tak w uj wyszedlem lepiej jak kazdy placil za żywą i wszystkie poszly w O klasie. 

Teraz mam miesne jalowki Lm An i hfxbb i jestem ciekaw w jakiej klasie sie moze takie cos wybic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Dokładnie. Ja mam zawsze wagę tuszy na fakturze a wybicie licze sam. Skoro na żywo mam potracane tyle samo co taki co napycha krowę przed sprzedażą to taki handel mam gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no pewnie ze robie sobie jaja hehehe, pisze po prostu jak handlarzyki kiwaja rolnika  jak mu na fakturze odliczą 8% skity to zaś kosmos wychodzi po przeliczeniu na zywą.

Są dwie metody liczenia wybicia WBC 

prawidłowa  tak jak piszecie

handlarza 8% skity i dopiero liczenie))))  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
2 minuty temu, Kentar napisał:

Z tego co widze sprzedal na zywa z duzej wagi wiec jest ok.

A znasz to ubojnie? Ja tam oddalem 2 razy i niech mi placa 1zł wiecej i tak tam juz nie oddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Haha, moje obliczenia sa podobne, jak na moim zakladzie bedzie 12zl a u nich 13 to wezme pod uwage dopiero cos tam oddac.

Wybicia tragedia.

Byki gubia po 80-100kg zywej wagi i dopiero potem % wybicia sie W MIARE zgadza.

O utylizacje bardzo latwo.

Kierowcy czekajacy z wyciagnieta reka za krzywe rogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502
5 minut temu, Kentar napisał:

Haha, moje obliczenia sa podobne, jak na moim zakladzie bedzie 12zl a u nich 13 to wezme pod uwage dopiero cos tam oddac.

Wybicia tragedia.

Byki gubia po 80-100kg zywej wagi i dopiero potem % wybicia sie W MIARE zgadza.

O utylizacje bardzo latwo.

Kierowcy czekajacy z wyciagnieta reka za krzywe rogi.

Sama prawda o tym zakładzie:) Jeszcze jak zapraszaja na ubój wiadomo że nie wejdziesz bo powiedzą że mają awarie i bedziesz czekac aż Ci sie znudzi:) A ubój i tak idzie bo naprawde żadnej awarii nie ma... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

Pytanie do fachowców czy ogon należy do półtuszy bo kiedyś miałem taką gadkę że Pniewy wycinają a Biernanki podobno nie. Yoda byłeś to powiedz mi jak tam jest bo ja nie zwróciłem uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Nie byłem ale jak ostatnio poszło 8 krów to sami zaproponowali że wieczorem będą bite i mogę przyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390
2 godziny temu, ab23 napisał:

Pytanie do fachowców czy ogon należy do półtuszy bo kiedyś miałem taką gadkę że Pniewy wycinają a Biernanki podobno nie. Yoda byłeś to powiedz mi jak tam jest bo ja nie zwróciłem uwagi?

Nie jestem fachowcem,ale ogon należy do cwierctuszy tylnej i nie powinien byc odcinany.A jak jest w rzeczywistości?Sam chyba odpowiedziałeś. ..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33
4 godziny temu, Mikruss napisał:

Co z tego ze wybicie bedzie 60% jak oddajesz na wbc to placone za mieso  czy odejmiesz sobie skitke czy nie jedej uj wychodzi kasowo za byka.... No chyba ze komus sie bardziej podoba 7.40 netto za kg niz po faktycznym przeliczeniu 6.70. Kasa jest za miecho na haku. U mnie pojechaly hfy w pazdzierniku i niektore byly renifery fest i z 15 szt srednia byla 52% na wbc bez odejmowania skitki itp i wazone w domu a i tak w uj wyszedlem lepiej jak kazdy placil za żywą i wszystkie poszly w O klasie. 

Teraz mam miesne jalowki Lm An i hfxbb i jestem ciekaw w jakiej klasie sie moze takie cos wybic.

Ode mnie w Październiku też pojechały hfy też typowe renifery wszystkie wybiły się w  O klasie na wbc, wybicie średnie od wagi żywej jaką miały na rzeźni wyszło mi 47% a względem wagi mojej jaką miały przy załadunku wyszło 45%, straciłem jakieś 40gr względem propozycji za żywą wagę

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, daanny napisał:

Ode mnie w Październiku też pojechały hfy też typowe renifery wszystkie wybiły się w  O klasie na wbc, wybicie średnie od wagi żywej jaką miały na rzeźni wyszło mi 47% a względem wagi mojej jaką miały przy załadunku wyszło 45%, straciłem jakieś 40gr względem propozycji za żywą wagę

dany czy napewno straciłeś????? handlarz opierdzielił by cię 8 % na skicie na dzisiejsze ceny jakies 50 gr na kg by wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
5 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Sama prawda o tym zakładzie:) Jeszcze jak zapraszaja na ubój wiadomo że nie wejdziesz bo powiedzą że mają awarie i bedziesz czekac aż Ci sie znudzi:) A ubój i tak idzie bo naprawde żadnej awarii nie ma... 

Nawet jakbys poszedl na uboj to co to da? Ich waga do tusz, tez moze byc ustawiona. Jak zakwestionujesz klase to Ci powiedza, ze nie masz uprawnien do wystawienia klasyfikacji a od biedy jak sie wk***ia to zaproponuja zebys zabieral mieso i za uboj i transport dorzucil po 600 do sztuki. :) Gora 400-500 sztuk aby im sprzedalem ale wiecej tego bledu raczej nie zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
3 godziny temu, daanny napisał:

Ode mnie w Październiku też pojechały hfy też typowe renifery wszystkie wybiły się w  O klasie na wbc, wybicie średnie od wagi żywej jaką miały na rzeźni wyszło mi 47% a względem wagi mojej jaką miały przy załadunku wyszło 45%, straciłem jakieś 40gr względem propozycji za żywą wagę

A podziel się wiedzą gdzie tak dobrze bydlaki się biją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj