donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nexeqadore    117

Handlowałem z nimi dużo przed aferą ceny mieli dobre a teraz tak jak wszyscy płatnością tak jak kolega piso 21 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Przecinarkę plazmową kup i tnij, albo idź od zakładu i powycinają co chcesz. Tylko nie wiem po co to wszystko jak firm robiących spirale jest pełno? Co do samego giecia widziałem filmik ze sprytniejszą maszyną i można wygiąć kilka kół jednocześnie.

Są różne maszyny jak pokazałem przykładowa maszyne jaka na szybko znalazlem. A do wycinania jest najlepsza własnie plazma i cyrkiel i ładnie wycinasz kółka jakie chcesz. Ja teraz robie wypychacz do obronika regulowany od 2.5m do 3.7m na tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huliszek1990    44

Siemanko. Mam takie pytanie, kto dał się wciągnąć w QMP? Przez 1,5 roku nie chcieli ode mnie kupić bydła, złożyłem wniosek o zwrot ale coś słyszałem ze nie wypłaca całości 😂. Druga sprawa członkiem zarządu jest Pan Wiesław Pilch, który także jest w zarządzie Grupy producentów bydła Bukat, tzn właścicielem :). Pan Wiesław Przekonywał mnie później jak już zrobiłem qmp ze nie warto tam sprzedawać tylko jego grupa dobrze zapłaci :). Nie wiem dlaczego jest to możliwe ze ma swoją grupę i dostęp do danych. Ma ktoś jakieś spostrzeżenia? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
2 godziny temu, kazik6 napisał:

ja im sprzedaje na zywą,kiedys płacili po 21 dn. teraz po 14 przeważnie w ostatnim dniu jest na koncie z cenami roznie bywa 

Co ty gadasz..Na żywą nigdy nie chcieli brać tylko WBC a kasa to trzeba dzwonić i pprosic

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
2 minuty temu, nikolas29 napisał:

Co ty gadasz..Na żywą nigdy nie chcieli brać tylko WBC a kasa to trzeba dzwonić i pprosic

piszesz o tym Kowalczyku koło Częstochowy? aż tak ciężko od niego odebrać swoje pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
34 minuty temu, nikolas29 napisał:

Co ty gadasz..Na żywą nigdy nie chcieli brać tylko WBC a kasa to trzeba dzwonić i pprosic

zawsze na zywą brali ode mnie chociaż bardzo namawiają na wbc i ostatnio jak brali koniec sierpnia to cieniutko z ceną,najlepiej do szefa zadzwonić o cene żeby potem z klasyfikatorem się nie uzerac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
33 minuty temu, johny1991 napisał:

piszesz o tym Kowalczyku koło Częstochowy? aż tak ciężko od niego odebrać swoje pieniądze?

Niby 12,7 za O klasę, biorą też na żywo ale niechętnie, kasy dać nie chcą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

dobrze ze poruszyliście ten temat bo miałem im sprzedać w niedługim czasie kilka sztuk,ale jak z kasą problemy to trzeba będzie szukac innego odbiorcy a co myślicie o AGAT z sedzimirowic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

qmp i bukat raczej nie służy rolnikom tylko ich prezesom. szkoda czasu na zabawę z nimi. nic sensownego nie oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
44 minuty temu, kali2107 napisał:

qmp i bukat raczej nie służy rolnikom tylko ich prezesom. szkoda czasu na zabawę z nimi. nic sensownego nie oferują.

Oferują oferują, dwa punkty więcej w naborze na " Modernizację gospodarstw Rolnych"  za certyfikat😉😉😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29
1 godzinę temu, kali2107 napisał:

qmp i bukat raczej nie służy rolnikom tylko ich prezesom. szkoda czasu na zabawę z nimi. nic sensownego nie oferują.

My sprzedajemy dobry towar do OSI w programie BQS to samo co QMP . Jałówki dwa tygodnie temu w U po 14,50 ,R 13,90. Oferta z ABP na byki 12,40.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie. Te 2 punkty kosztują coś ponad tysiaka. sam płaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 godziny temu, boogii napisał:

My sprzedajemy dobry towar do OSI w programie BQS to samo co QMP . Jałówki dwa tygodnie temu w U po 14,50 ,R 13,90. Oferta z ABP na byki 12,40.

U nas był kiedyś gościu a akurat miało być za chwilę sprzedane 7 jałówek i mówił o jakimś programie że lepsza cena by była ale musiało by być 10 szt i miały by być na mnie przepisane żeby w chwilę sprzedaży były na mnie i wtedy w jakimś programie by poszły, nie pamiętam jak to się nazywało 

Oczywiście OSI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
9 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

U nas był kiedyś gościu a akurat miało być za chwilę sprzedane 7 jałówek i mówił o jakimś programie że lepsza cena by była ale musiało by być 10 szt i miały by być na mnie przepisane żeby w chwilę sprzedaży były na mnie i wtedy w jakimś programie by poszły, nie pamiętam jak to się nazywało 

Oczywiście OSI ;)

Tajemniczy gościu był z gościuwą, i zagranicznym językiem migowym powiadomił mnie o tajemniczym programie dla wybranych... Program był tak sekrety że w trakcie rozmowy nawet owi gościowie zapomnieli o co chodziło i przez to nie sprzedałem w tym programie... czego do dziś żałuję bo złotymi dukatami płacić mieli 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Już nawet byki na mleko szukają 😄

Screenshot_2019-11-24 Facebook.png

Jak dobrze jaja wymasuje to może coś mu ukapnie 😊

Z tego centralnego cycka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

sprzedane cztery byki mm( mieszanki z simentalem)  640kg - 740kg 7,30 zł brutto i byk charolaise  800 kg po 8 zł brutto. Odbiorca Łuniewscy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296

Jakoś w byłym tygodniu teoretycznie 8 netto za mięsne byki właściwie to uciełem rozmowę  bo facet jest dla mnie raczej skreślony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1900
2 godziny temu, ab23 napisał:

Jakoś w byłym tygodniu teoretycznie 8 netto za mięsne byki właściwie to uciełem rozmowę  bo facet jest dla mnie raczej skreślony

Naganiacz od Łuniewskich ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj