donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

to od tych 40 mamek trzymaj wszystkie cielęta do 700 kg to pogadamy czy 400 bel starczy, za odsada weźmiesz 3000-3600 a za upasionego byka nawet po 8 netto i 800 kg 6400. A opas do 800 kg kosztuje trochę.

Po pierwsze nie 800 a po 650-700 kg w półtora roku i nie po 8 netto tylko póki co po 9,60 a przy większej produkcji ponad 10 zł .. to czyste LM a nie brązowe z białymi plamami .. po trzecie to nie mam zamiaru trzymać byków chyba że po parę sztuk jakbym miał więcej paszy .. Gdyby rolnicy zmienili podejście do rolnictwa to by nie plakali że sie nie opłaca 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

A nie możesz z Polski kupić?

Ty na poważnie o tej Polsce ? Wiesz jak wygląda szlachetny prawdziwy  Charolaise ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, debrzyna napisał:

Znasz takich co kupują po tyle ?

Po tyle też sprzedaję w średniej wadze 300 kg bez najmniejszych problemów.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488
tomaszmab napisał:

4 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

A nie możesz z Polski kupić?

Ty na poważnie o tej Polsce ? Wiesz jak wygląda szlachetny prawdziwy  Charolaise ?

Wiem że z Francji to inny kaliber i tak dalej. Ale niedawno kolega chciał sprowadzać z Litwy jalowki CH zresztą na początek hodowli nie brał bym CH bo to jednak wymagająca rasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Nie znam typa a odrazu czuć było pisem od niego, a te tłumaczenia bo nie było kogo, bo mnie poprosiła, moze ta co ma znajomosci u niej w skarbówce? ,,co w stylu korwina i 500+ ,(biorę ale się nie cieszę”) Typ płynie na maxa w każdym poście, wiarygodny jak amber gold dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
przemek28_28 napisał:

Przed chwilą, Yoda napisał:

Odsad po 300 kg jest za ciężki. Kup go nawet za 3 tys, sprzedaj 700kg po 7 i pchaj w niego rok papu. Ile zostanie?

Jest nie jest. Na olx jest przekrój 250-350. No jak kupujesz czysto rasowego to jak tu niektórzy piszą to sprzedajesz po 9.

Ale odsada który pójdzie potem na żywo po 9 nie kupisz za 10 zł. Zobacz aukcje związku po ile chodzi dobry towar.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
1 godzinę temu, tomaszmab napisał:

 

 

Każdy z Was mówi po części prawdę .. Ja jeszcze nie zacząłem się bawić w gospodarzenie a już wiedziałem ze trzymać HFa się nie opłaca .. Dlatego poszedlem w mamki LM .. Bo z tego póki co jest jakiś pieniądz .. Narazie mam 24 mamki, połowa czyste LM i połowa mieszance HFxSM  , 1 buhaja i kilka opasow .. Mieszance będę sprzedawal na wiosnę jako wysokocielne i wszystko wymienię na LM .. Mam tylko 18 ha ziemi nie licząc lasów .. Widzę że jestem w stanie utrzymać nawet i 40 mamek LM z zyskiem kupując co roku nawet 400 bel siana .. przede wszystkim należy przywrócić żyzność ziemi bez kupowania nawozow sztucznych bo to niszczy życie biologiczne gleby , zaprzestać orki i innych zabiegów , nie kupować drogich maszyn , zostawić sobie parę ha ornego ( a właściwie można to robić bezorkowo ) na kukurydze i za dopłaty kupić siana i robić sobie bale grazzing itp co roku na innej kwaterze . Czyli w skrócie jak najmniej maszynami i nawozami a jak najwięcej do pracy wykorzystywać zwierzęta w pracy . Już czuję ten hejt , spoko rozumiem . Wmowiono nam że trzeba mieć 100 ha i 5 John deerow żeby się opłacało   😃

Dobrze napisałeś, hodowlę mięsnych trzeba prowadzić tanim kosztem, bo tu na paliwo do paszowozu nie zarobi. Wiatka okólnik i ładowarka teleskopowa  może być stara mechaniczna ale to podstawa bo usprawni robotę. Mamki siano i słomę i starczy ewentualnie sianokiszonki gorsze. Tylko na tych 18 ha ty nie utrzymasz 40 mamek w zamkniętym bo to ok 120 szt na stanie. Ja teraz mam 50 mamek i w tym roku zrobiłem 2000 bel słomy, 500 bel siana, 400 bel sianokiszonki z żyta lucerny ( wszystkie bele 130 po krone) i skosiłem 11 ha lichej kukurydzy do tego 7 aut wysłodków, zboża na pasze to z 17 ha + kupno otrębów i śruty rzepakowej.  I w cyklu zamkniętym zostanie mi tylko słomy pewnie z 400 beli reszta na styk musi starczyć. To wszystko wygląda kolorowo puki te małe nie urosną. Paszę to się opłaca sprzedać dokupować już niekoniecznie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

To nie znaczy że jestem za PiSem. Nie miał kto startować z naszego regionu więc ja się zgodziłem.

Brawo cóż za poświęcenie.... czego to sie dla dobra narodu nie robi🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Napisałem niektórzy. Bo nie wiem czy zauważyłeś Yoda ale u części ludzi z forum hf są po 7-7.50 netto, wiec taki dobry był to z 9 chyba kosztuje co?

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przemek faktycznie płynie jarek jak scieki w Wiśle  ale w samorzadowych to troszkę inaczej działa sam znam ludzi kandydowali bo zostałi poproszeni i dostali 1 głos... swój, heheheh  Kandydat na wójta muszą  wystawić radnych z przynajmniej połowy okręgów  i jak kandydat bez szans startuje to prosi znajomych o start nieraz płaci im za to. A najsmieszniejsze jest to ze zeby sie zarejestrować kandydat  musiał uzyskac 25 podpisów  poparcia a potem nikt kartki do urny już nie wrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Pytanie do kilku Panów na tym forum, którzy skupują bydło czy byki bądź jałówki z luzu są droższe niż te z uwiązu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Dałem ci lajka bo masz częściowo rację , dobrze czujesz, że należy ciąć koszty. Poprawiać  jakość produktu wracając do naturalnych systemow chowu. W tym należy upatrywać opłacalności,a nie w skali produkcji.

Ale to wymaga zupełnie innego podejścia do rolnictwa. A i wartość takich płodów rolnych powinna być odpowiednia żeby nadgonic mniejszą sprzedaż. Tyle że na taki system bardziej nadaje się bydło do hodowli ekstensywnej, a nie LM. 

 

1 godzinę temu, Yoda napisał:

Dokładnie. W końcu kilka osób zaczyna czaic,że bydło mięsne jak najtaniej, bez zbędnych maszyn, hektarów ornego do przewracania na paszę, bez albo z najtanszymi budynkami. Jest jedno ale... nie na LM, lepszy hereford lub angus.

Nie wiem czy LM na pastwisku , sianie i kukurydzy sobie nie poradzi . zobaczymy .. W okolicy ludzie dają mamkom LM latem tylko pastwisko a zimą sianokiszonka .. mi bardziej pasuje póki co pastwisko, i zimą  siano i kukurydza .. Jak z rozrodem będzie to zobaczymy , cielą się kwiecień , maj .. A kukurydza mi wychodzi tanio .. po 50-70 zł tona .. Kukurydza daje taki plus że mamka nie chudnie , łatwiej utrzymać jej wagę i ma więcej mleka  co za tym idzie cielak lepiej rośnie bez dodatku pasz treściwych .. Mam krowę ncb i cielaka po niej i po buhaju SM Hutsassa duży kaliber.. krowa karmiona sianem i kiszonka z kuku a cielak ma 5 tygodni i waży ponad 100 kg i dogania już 3 miesięcznego HFa .. to mi też pokazuje ile warty jest HF .. 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
11 minut temu, kanalia36 napisał:

przemek faktycznie płynie jarek jak scieki w Wiśle  ale w samorzadowych to troszkę inaczej działa sam znam ludzi kandydowali bo zostałi poproszeni i dostali 1 głos... swój, heheheh  Kandydat na wójta muszą  wystawić radnych z przynajmniej połowy okręgów  i jak kandydat bez szans startuje to prosi znajomych o start nieraz płaci im za to. A najsmieszniejsze jest to ze zeby sie zarejestrować kandydat  musiał uzyskac 25 podpisów  poparcia a potem nikt kartki do urny już nie wrzuca

Kanalia ktoś kto ma swoje przekonania i honor to nie kandyduje jak coś mu nie pasuje. Poprosze Cie żebyś skoczył do Warty z kamieniem 100 kg przywiązanym do szyi i linka 0,5 metra zrobisz to? Pewnie nie, No chyba ze wierzysz ze umiesz chodzić po wodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271
19 minut temu, soltys48 napisał:

gorzej niż te co w linku dałem?

To z Francuską genetyką tak jak by z Francji kupil. 

@soltys48 znasz sie z Panami Boch...imi z Kaczorów?  Mielismy kilka lat temu blondami pohandlowac ale nie doszlo do skutku. Od ich kuzynów mialem za to Jałówki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
2 minuty temu, zbitom793 napisał:

To z Francuską genetyką tak jak by z Francji kupil. 

@soltys48 znasz sie z Panami Boch...imi z Kaczorów?  Mielismy kilka lat temu blondami pohandlowac ale nie doszlo do skutku. Od ich kuzynów mialem za to Jałówki 

a znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
tomaszmab napisał:

1 godzinę temu, komizmo napisał:

Dałem ci lajka bo masz częściowo rację , dobrze czujesz, że należy ciąć koszty. Poprawiać  jakość produktu wracając do naturalnych systemow chowu. W tym należy upatrywać opłacalności,a nie w skali produkcji.

Ale to wymaga zupełnie innego podejścia do rolnictwa. A i wartość takich płodów rolnych powinna być odpowiednia żeby nadgonic mniejszą sprzedaż. Tyle że na taki system bardziej nadaje się bydło do hodowli ekstensywnej, a nie LM. 

 

1 godzinę temu, Yoda napisał:

Dokładnie. W końcu kilka osób zaczyna czaic,że bydło mięsne jak najtaniej, bez zbędnych maszyn, hektarów ornego do przewracania na paszę, bez albo z najtanszymi budynkami. Jest jedno ale... nie na LM, lepszy hereford lub angus.

Nie wiem czy LM na pastwisku , sianie i kukurydzy sobie nie poradzi . zobaczymy .. W okolicy ludzie dają mamkom LM latem tylko pastwisko a zimą sianokiszonka .. mi bardziej pasuje póki co pastwisko, i zimą  siano i kukurydza .. Jak z rozrodem będzie to zobaczymy , cielą się kwiecień , maj .. A kukurydza mi wychodzi tanio .. po 50-70 zł tona .. Kukurydza daje taki plus że mamka nie chudnie , łatwiej utrzymać jej wagę i ma więcej mleka  co za tym idzie cielak lepiej rośnie bez dodatku pasz treściwych .. Mam krowę ncb i cielaka po niej i po buhaju SM Hutsassa duży kaliber.. krowa karmiona sianem i kiszonka z kuku a cielak ma 5 tygodni i waży ponad 100 kg 

Jak masz koszt qq 50zł_/tona to zabalotuj to i sprzedaj krowiarzom. Czysty pieniądz bez jebania jak beduin przez365dni w roku. Na dzisiaj masz chyba 200% zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, szaman1 napisał:

Dobrze napisałeś, hodowlę mięsnych trzeba prowadzić tanim kosztem, bo tu na paliwo do paszowozu nie zarobi. Wiatka okólnik i ładowarka teleskopowa  może być stara mechaniczna ale to podstawa bo usprawni robotę. Mamki siano i słomę i starczy ewentualnie sianokiszonki gorsze. Tylko na tych 18 ha ty nie utrzymasz 40 mamek w zamkniętym bo to ok 120 szt na stanie. Ja teraz mam 50 mamek i w tym roku zrobiłem 2000 bel słomy, 500 bel siana, 400 bel sianokiszonki z żyta lucerny ( wszystkie bele 130 po krone) i skosiłem 11 ha lichej kukurydzy do tego 7 aut wysłodków, zboża na pasze to z 17 ha + kupno otrębów i śruty rzepakowej.  I w cyklu zamkniętym zostanie mi tylko słomy pewnie z 400 beli reszta na styk musi starczyć. To wszystko wygląda kolorowo puki te małe nie urosną. Paszę to się opłaca sprzedać dokupować już niekoniecznie 

Chodzi mi o 40 mamek a odsadki pół roku i do widzenia .. jak patrzę jakie są koszty wyprodukowania dobrego siana to wolę kupic, tylko nie kupować jak się nie ma a jeszcze przed sezonem na wiosnę jak ludzie wypychaja że stodoły by nowe wrzucić 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271
6 minut temu, soltys48 napisał:

a znam

Te jalowki mialem od kuzyna Błażeja.  Niestety jak by to mój ojczulek określił "nie rynkom poszły "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Yoda napisał:

Jak masz koszt qq 50zł_/tona to zabalotuj to i sprzedaj krowiarzom. Czysty pieniądz bez jebania jak beduin przez365dni w roku. Na dzisiaj masz chyba 200% zysku.

 

8 minut temu, Yoda napisał:

Jak masz koszt qq 50zł_/tona to zabalotuj to i sprzedaj krowiarzom. Czysty pieniądz bez jebania jak beduin przez365dni w roku. Na dzisiaj masz chyba 200% zysku.

Jak mi zbyt ogarniesz i dasz 200 tysięcy na belarke do kukurydzy to nie ma problemu.. znajomy jak mu zabrakło dla mlecznych krow kiszonki z kukurydzy to codziennie jeździł po kilka kilometrów i z pryzmy na przyczepkę samochodowa co drugi dzien brał .. A beli nie kupił bo za drogo .. 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
11 minut temu, tomaszmab napisał:

Chodzi mi o 40 mamek a odsadki pół roku i do widzenia .. jak patrzę jakie są koszty wyprodukowania dobrego siana to wolę kupic, tylko nie kupować jak się nie ma a jeszcze przed sezonem na wiosnę jak ludzie wypychaja że stodoły by nowe wrzucić 

Ja u siebie nie zrobie żadnej paszy taniej niż siano z trwałych łąk. Kiszonka tylko jak wybitnie pogoda nie sprzyja. Dodatkowo siano klade w pasniki zimą 2 razy na tydzień. QQ trzeba codziennie a to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

gorzej niż te co w linku dałem?

 

1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Wiem że z Francji to inny kaliber i tak dalej. Ale niedawno kolega chciał sprowadzać z Litwy jalowki CH zresztą na początek hodowli nie brał bym CH bo to jednak wymagająca rasa.

Charolaise we Francji jest selekcjonowany w  dużej mierze pod kątem ułożenia rogów .. Rogi skierowane do dołu świadczą o szlachetności danego osobnika .. Rogi skierowane do góry są traktowane jako nie 100 procentowy przedstawiciel rasy mimo że takową kartę będzie posiadał .. Dlatego w Polsce mamy odpady typu rogi do góry bo to idze w niższej cenie do Polski i potem Polak może się szczycić że kupił 100 procent CH mimo że świadomość i poziom hodowli w innym kraju traktuje te bydło jako odpad że swojego rynku..

20 minut temu, Yoda napisał:

Ja u siebie nie zrobie żadnej paszy taniej niż siano z trwałych łąk. Kiszonka tylko jak wybitnie pogoda nie sprzyja. Dodatkowo siano klade w pasniki zimą 2 razy na tydzień. QQ trzeba codziennie a to kosztuje.

Nie wątpię  . Ja jakbym mial 50-80 ha łąki to też bym się nie bawił w kukurydzę.. Niestety ja aby nadgonic produkcję muszę zwiększyć wydajność z hektara a kukurydza daje 50-70 ton wciąż jednak taniej paszy .. Mam c360 w turze to jak 20litrow ropy zaleje na miesiąc to tak dużo nie wyjdzie ;)

A hereforda też sobie dokupie w przyszłości dla porównania.. 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj