donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kewin123    43
7 minut temu, przemek28_28 napisał:

to od tych 40 mamek trzymaj wszystkie cielęta do 700 kg to pogadamy czy 400 bel starczy, za obsada weźmiesz 3000-3600 a za upadnięcia byka nawet po 8 netto i 800 kg 6400. A opas do 800 kg kosztuje trochę.

8 netto za lm ciężkiego? Ponad 9 zl spokojnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, debrzyna napisał:

Znasz takich co kupują po tyle ?

debrzyna wejdz na FB tam nasz kolega Waleński po tyle proponuje i niejaki Oleś skup bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
11 minut temu, Yoda napisał:

Dokładnie. W końcu kilka osób zaczyna czaic,że bydło mięsne jak najtaniej, bez zbędnych maszyn, hektarów ornego do przewracania na paszę, bez albo z najtanszymi budynkami. Jest jedno ale... nie na LM, lepszy hereford lub angus.

Ja bym poszedł krok dalej i powiedział, że jest to też jakas droga dla małych i średnich gospodarstw mlecznych. Nie jesteśmy w stanie konkurować z farmami po 500-1000 krów. Ale tu potrzebna jest rozsądna polityka państwa. A wątpię żeby taka powstała... Dużo tylko o tym mówią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

debrzyna sprzedać.

Nie wiesz jak teraz jest w handlu cielakami i odsadkami jadą   handlarze do was i stękaja ze nikt tego kupować nie  chce i za psie pieniadze od was cyganią a potem przyjeżdzają do wielkopolski i mówią ze cena poszła w górę jest ruch w interesie i towar schodzi na pniu. I tak walą jednych i drugich w tyłek

 

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Dokładam. Można zobaczyć po rozwoju gospodarki jak dokładam do tego interesu. Niedługo kolejny nowy sprzęt na gospodarstwie będzie.

Jarku nie ukrywajmy obaj wiemy za co będą te zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
10 minut temu, JarekBazydlo napisał:

A co to ten obsad?:)

Słownik w telefonie. A jak twoje znajomosci w skarbówce? Nadal sie nimi chwalisz jak frajer czy ktoś nauczył cie rozsądku?

Niby taki mądry a nie potrafi podać ile kosztuje go opas. Krowa która dużo ryczy mało mleka daje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jarku ja ci nie bede dokuczał jak nie wychowany sołtys)))))) ale faktycznie zamiast o rozwoju napisz ile cię jeden byk kosztuje z rozbiciem tak jak ja to zrobiłem u siebie. Z ciekawości chciałbym wiedzieć co dajesz i ile ze tyle masz kasiory a ja dokładam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
26 minut temu, debrzyna napisał:

Znasz takich co kupują po tyle ?

Znam takich co po tyle kupili w wakacje bo liczyli ze cena pójdzie w gore.

Yoda pisał że we wrześniu sprzedał po 10.

4 minuty temu, kanalia36 napisał:

Jarku ja ci nie bede dokuczał jak nie wychowany sołtys)))))) ale faktycznie zamiast o rozwoju napisz ile cię jeden byk kosztuje z rozbiciem tak jak ja to zrobiłem u siebie. Z ciekawości chciałbym wiedzieć co dajesz i ile ze tyle masz kasiory a ja dokładam.

Nie napisze bo nie potrafi albo bedzie kolorował ze u niego genetyka, sryka, itp. I u Ciebie 7 a u niego 3.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, przemek28_28 napisał:

Znam takich co po tyle kupili w wakacje bo liczyli ze cena pójdzie w gore.

Yoda pisał że we wrześniu sprzedał po 10.

Nie napisze bo nie potrafi albo bedzie kolorował ze u niego genetyka, sryka, itp. I u Ciebie 7 a u niego 3.5

no ale to proste wyliczenia są  ktoś napisał ze jemu koszty 4000 zł bo ma dostęp do odpadów z marchwi i ja mu wierze bo wtedy  jak masz taka paszę to zamiast sianokiszonki mozesz zastapić słoma o wiele tańszą do wypchania kabana.

Ja np. jestem stanie wyliczyć ile mnie kosztuje srutowanie paszy. 11kW po 50 gr  godzine śrutuje więc 6 zł. 

dlatego Jarku chciałbym dokładne wyliczenia od Ciebie to chyba zadna tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488
soltys48 napisał:

1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

Dokładam. Można zobaczyć po rozwoju gospodarki jak dokładam do tego interesu. Niedługo kolejny nowy sprzęt na gospodarstwie będzie.

Jarku nie ukrywajmy obaj wiemy za co będą te zakupy

Za gotówkę. Jak dobrze pójdzie w tym tygodniu powinien być zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
9 minut temu, debrzyna napisał:

Ja tez sprzedałem po 10 ale to nie znaczy że sprzedałem po 3000

Debrzyna czepiasz sie i tyle. Pisałem o odsadkach 300kg a nie 200 czy 250. Wiec jakbyś sprzedał 150 to mialbys 1500 a jak ktoś kupił 300 to zapłacił 3000. Panimajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Odsad po 300 kg jest za ciężki. Kup go nawet za 3 tys, sprzedaj 700kg po 7 i pchaj w niego rok papu. Ile zostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
2 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Za gotówkę. Jak dobrze pójdzie w tym tygodniu powinien być zakup.

Typowy przykład pisowca. Odpowiada na wszystko inne niż to o co był zapytany wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
1 minutę temu, debrzyna napisał:

A co spieniężył kijanke ?

Wiem do czego Dążysz-ja nie kupiłem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj