donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
3 godziny temu, kanalia36 napisał:

Mówie od lat zarabiają handlarze cielakami, paszarnie, handlarze bykami i ubojnie a rolnik ma gówno , w najlepszym razie pare stówek do przodu.

Jesteś taki mądry i świetnie masz wszytko policzone to dlaczego dopiero teraz rezygnujesz z hodowli ?skoro od lat nie zarabiasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Bo teraz ma trzode. Niedługo będzie miał króliki jak ja bo trzoda też się nie będzie oplacala. Szkoda czytać co on wogole pisze bo w kółko to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może się zacioł i nadaje to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie wiem, może i marudzi. Ale wystarczy sobie uświadomić że otrzymując 5000 za byka dostajemy wypłatę w wysokości 6.80 dziennie za sztukę. Licząc dwuletni cykl. To ma pokryć wszystkie koszty produkcji. Wystarczy sobie to policzyć na dzień i już coś się nie spina 😁

I ja liczę to na własnych bykach. Od swoich krów. A w przypadku zakupu to już nawet nie chciałoby mi się liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, komizmo napisał:

Nie wiem, może i marudzi. Ale wystarczy sobie uświadomić że otrzymując 5000 za byka dostajemy wypłatę w wysokości 6.80 dziennie za sztukę. Licząc dwuletni cykl. To ma pokryć wszystkie koszty produkcji. Wystarczy sobie to policzyć na dzień i już coś się nie spina 😁

I ja liczę to na własnych bykach. Od swoich krów. A w przypadku zakupu to już nawet nie chciałoby mi się liczyć

Sama prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
25 minut temu, komizmo napisał:

Nie wiem, może i marudzi. Ale wystarczy sobie uświadomić że otrzymując 5000 za byka dostajemy wypłatę w wysokości 6.80 dziennie za sztukę. Licząc dwuletni cykl. To ma pokryć wszystkie koszty produkcji. Wystarczy sobie to policzyć na dzień i już coś się nie spina 😁

I ja liczę to na własnych bykach. Od swoich krów. A w przypadku zakupu to już nawet nie chciałoby mi się liczyć

Swój cielak też kosztuję. Często nie mało. 

Prawda niestety jest taka że rentowności na godnym poziomie nie ma i tyle.

Ktoś tu mówił o oborniku to też kosztuje i to nie mało

Z +-1 tony słomy (200zł) wychodzi u mnie 4 do 5 tony obornika koszt ścielenia rozwiezienia kombinacji z tym związanych każdy ma inny i na ilości robią się poważne sumy.

I dlatego zapytam trzyma ktoś tu na forum na rusztach?? Jak zachowują się zwierzęta??


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89
3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Jakbym miał dokładać do tego interesu to dawno byłbym bankrutem. A jak widać cały czas gospodarka się rozwija w nowy sprzęt jak i budynki. Najlepiej narzekać że się nie opłaca że trzeba dokładać. Ale już to słyszeliśmy a wy dalej w kółko to samo... Naprawdę już się to znudziło i chyba trzeba nie zwracać na to uwagi bo tak będzie najlepiej.

no dokładnie wszędzie narzekaja, mnie to juz tez nerwy czasem bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jarku ja świnie mam więcej mniej od 15 roku życia czyli 20 lat. Najpierw produkowałem tylko prosiaki od lat 10 mam cykl zamkniety. Bydło mam od 8 lat.  Zaczełem się w to bawić bo mam na dziś 15 ha łak i oborę po krowach mlecznych i na swinie wymaga przeróbki. Cały czas hodowla bydła miała się rozwijać i przez lata cena miała tylko rosnąc. czuje sie po prostu oszukany przez nasze Państwo. Mi się poprostu hodowla nie spina i tyle . Cielak kosztuje mnie 700-1000 zł do tego mleko 300 zł taki zwierzak mi zjada przez 720 dni  20 balotów  sianokiszonki 10 balotów siana  koszt produkcji ( nawóz, paliwo, siatka) wychodzi mi 60 zł za balota a zatem objetosciówki zjada mi za 1800 zł do tego taki zwierzak zje  przez 720 dni dwie tony zboża, do tego zboża dajesz to rzepak to preix , to musli jak jest mniejszy. To licząc tak średnio 1 tona treświej to 1000 zł .

Reasumując tresciwa 2000 zł objętościówka 1800 zł cielak z mlekiem ok. 1000 zł do tego prąd na śrótowania, prąd do hydrofora aby napoić, prąd na  wyciągi, koszt słomy 15 zł koszt zbioru jednej belki. Reasumując mi wychodzi koszt  na jednego byka 5000- 5500 jak wszystko zdrowe a jak przychodzi łapciuch w fartuchu bo zachoruje to 150 zł wizyta.  

A ja nigdy więcej za byka jak 6000 zł nie wziołem  u nas nikt za HF wiecej jak 7,5 nigdy nie zapłacił .  

Dlatego dla mnie to nie interes.

Zresztą ja w przeciwieństwie do  Jarka nie marudze ale daje konkretne dowody. Obecnie mamy ceny jak z roku 2014 r. zobacie ile się wtedy dokładało ( 700 zł) a przecież koszty poszły przez 5 lat w góre nie w dół

http://podr.pl/wp-content/uploads/2014/11/opasy_14.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propozycja 7,4netto -6% z wagi, MM/NCB ok 750kg sprzedawać czy czekać??

A tak przy okazji czytając forum że nikomu się nie opłaca itd to ja nie rozumiem jednego...

Panowie co robić?? Z bydła cukierków nie ma wiem ale no to z czego żyć?? ziemi w moich stronach nie ma do kupna, dzierżawa po ok 2500, a zboże ile kosztuje sami wiecie, świnie akurat teraz co sa w lepszej cenie ale jak długo???? Żeby sie utrzymać z samej ziemi przy tych relacjach koszt/cena zboża to minimum 100 swojego trzeba mieć( żeby się choć ciut rozwijać a nie wegetować, na wege to i 50 starczy ale to juz pytanie kto ma  jakie ambicje) i teraz pytanie: bydło nie, świnie w dobie ASF ryzykowne, zboże tanie to co robić??? WSZYSCY ZARAZ PÓJDZIEMY DO MIASTA NA ETAT??????

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

p.s, do tego dochodzi złodziejstwo handlarzy i ubojni. Ludzie tu piszą że wiadomo kazdy handlarz troszkę uszknie na wadze, czyli godzi się na okradanie. A kg które up***doli handlarz to darmo na byku urosły??? pasze bysior zjadł poniosłeś koszty. Na wbc  to samo złodziejstwo do tego notoryczne przeciąganie płatności. Taki Biernacki jakby poszedł po kredyt to 10% w skali roku by zapłacił a ludzią po 6 miesięcy wisi. Wiec na każdym 10 tyś zarabia  500 zł a rolnik potem sam musi kredyt brać bo sie pieniedzy doprosic nie może i zamiast koszty ponosić Biernacki to odsetki płaci rolnik od tej jałmurzny którą na fakturze niby dostał. 

Dlatego rynek bydła musi być przepisami prawa uregulowany  musi być wszystko w paragrafach nawet wielkość przyrodzenia handlarza inaczej zawsze będzie takie dziadostwo jak dzisiaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kanalia36 napisał:

p.s, do tego dochodzi złodziejstwo handlarzy i ubojni. Ludzie tu piszą że wiadomo kazdy handlarz troszkę uszknie na wadze, czyli godzi się na okradanie. A kg które up***doli handlarz to darmo na byku urosły??? pasze bysior zjadł poniosłeś koszty. Na wbc  to samo złodziejstwo do tego notoryczne przeciąganie płatności. Taki Biernacki jakby poszedł po kredyt to 10% w skali roku by zapłacił a ludzią po 6 miesięcy wisi. Wiec na każdym 10 tyś zarabia  500 zł a rolnik potem sam musi kredyt brać bo sie pieniedzy doprosic nie może i zamiast koszty ponosić Biernacki to odsetki płaci rolnik od tej jałmurzny którą na fakturze niby dostał. 

Dlatego rynek bydła musi być przepisami prawa uregulowany  musi być wszystko w paragrafach nawet wielkość przyrodzenia handlarza inaczej zawsze będzie takie dziadostwo jak dzisiaj. 

dlatego ja osobiście oszedłem od WBC bo jeśli cię okradają tak że o tym nie wiesz to jeszcze idzie przełknąć, ale jeśli cię je*ną na wybiciu konkretnie to głupotą jest dalej w to brnąć. A że ktoś ma świadomość że go na wadze żywej kroją i się z tym godzi.... cóż patriotów w tym kraju nam trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Rolnik_Kujawy napisał:

dlatego ja osobiście oszedłem od WBC bo jeśli cię okradają tak że o tym nie wiesz to jeszcze idzie przełknąć, ale jeśli cię je*ną na wybiciu konkretnie to głupotą jest dalej w to brnąć. A że ktoś ma świadomość że go na wadze żywej kroją i się z tym godzi.... cóż patriotów w tym kraju nam trzeba

Dlatego  rynek musi być uregulowany, albo niech będą aukcje bydła jak w Teksasie, ze przywozisz bydło na spęd tam kupujący siedzą i licytują  ile dadzą na koniec ważenie na pańswowej wadze, albo mamy kuźwa 21 wiek tak trudno badanie wbc prowadzić przez rejestracje video. rzeczoznawcza na łbie kamere a ja jako sprzedający mam prawo sledzić jego klasyfikacje on line, może nalezało by wprowadzić licencje na handel zywcem a nie ze kazdy łapciuch ma prawo skupować może nalezało by aby taki handlarz udał się o pozwolenie  do ARIMR  wpłacił odpowiednia kaucje i dopiero mógł handlować. spóźnienie się z zapłatą kara wielkości faktury, spóżni się raz czy drugi utrata licencji. Wtedy by to jakoś wygladało. 

Wiem wiem zaraz napisze tu zgraja złodzieji ze to się nieda tamto się nieda. Da się kużwa badanie dronem dymu z komina ale nie można ucywilizować handlu z wierzętami kpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kanalia36 napisał:

Dlatego  rynek musi być uregulowany, albo niech będą aukcje bydła jak w Teksasie, ze przywozisz bydło na spęd tam kupujący siedzą i licytują  ile dadzą na koniec ważenie na pańswowej wadze, albo mamy kuźwa 21 wiek tak trudno badanie wbc prowadzić przez rejestracje video. rzeczoznawcza na łbie kamere a ja jako sprzedający mam prawo sledzić jego klasyfikacje on line, może nalezało by wprowadzić licencje na handel zywcem a nie ze kazdy łapciuch ma prawo skupować może nalezało by aby taki handlarz udał się o pozwolenie  do ARIMR  wpłacił odpowiednia kaucje i dopiero mógł handlować. spóźnienie się z zapłatą kara wielkości faktury, spóżni się raz czy drugi utrata licencji. Wtedy by to jakoś wygladało. 

Wiem wiem zaraz napisze tu zgraja złodzieji ze to się nieda tamto się nieda. Da się kużwa badanie dronem dymu z komina ale nie można ucywilizować handlu z wierzętami kpina

dokładnie, możliwości techniczne są wielkie a każdy ma to w głębokim poważaniu, bo po co sie babrać, nasze władze mają to głęboko bo oni to ziemie mają a nie żadne wielkie hodowle,  jakby jednego z drugim wzorcowo wydymali to by w jedną noc ustawa powstała ze ściśle sprecyzowanymi regulacjami

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
16 minut temu, kanalia36 napisał:

Dlatego  rynek musi być uregulowany, albo niech będą aukcje bydła jak w Teksasie, ze przywozisz bydło na spęd tam kupujący siedzą i licytują  ile dadzą na koniec ważenie na pańswowej wadze, albo mamy kuźwa 21 wiek tak trudno badanie wbc prowadzić przez rejestracje video. rzeczoznawcza na łbie kamere a ja jako sprzedający mam prawo sledzić jego klasyfikacje on line, może nalezało by wprowadzić licencje na handel zywcem a nie ze kazdy łapciuch ma prawo skupować może nalezało by aby taki handlarz udał się o pozwolenie  do ARIMR  wpłacił odpowiednia kaucje i dopiero mógł handlować. spóźnienie się z zapłatą kara wielkości faktury, spóżni się raz czy drugi utrata licencji. Wtedy by to jakoś wygladało. 

Wiem wiem zaraz napisze tu zgraja złodzieji ze to się nieda tamto się nieda. Da się kużwa badanie dronem dymu z komina ale nie można ucywilizować handlu z wierzętami kpina

Nawet nie wiesz jak bardzo się z Tobą zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
46 minut temu, Rolnik_Kujawy napisał:

Propozycja 7,4netto -6% z wagi, MM/NCB ok 750kg sprzedawać czy czekać??

A tak przy okazji czytając forum że nikomu się nie opłaca itd to ja nie rozumiem jednego...

Panowie co robić?? Z bydła cukierków nie ma wiem ale no to z czego żyć?? ziemi w moich stronach nie ma do kupna, dzierżawa po ok 2500, a zboże ile kosztuje sami wiecie, świnie akurat teraz co sa w lepszej cenie ale jak długo???? Żeby sie utrzymać z samej ziemi przy tych relacjach koszt/cena zboża to minimum 100 swojego trzeba mieć( żeby się choć ciut rozwijać a nie wegetować, na wege to i 50 starczy ale to juz pytanie kto ma  jakie ambicje) i teraz pytanie: bydło nie, świnie w dobie ASF ryzykowne, zboże tanie to co robić??? WSZYSCY ZARAZ PÓJDZIEMY DO MIASTA NA ETAT??????

Wydaje mi, że to bardzo dobra propozycja 7,4. Oby waga nie była z gumy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, komizmo napisał:

Wydaje mi, że to bardzo dobra propozycja 7,4. Oby waga nie była z gumy...

Waga ogólna, sprawdzona, legalizowana, mam do niej ok 800m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kanalia, szanuję Cię za to, co piszesz. Wyliczone dobrze, kto chce, wyciągnie wnioski, kto nie, jego strata. Pozostaje szukać innego źródła dochodu, a nie zwiększać i zwiększać, bo to zamknięte koło. Jarek Bazydło ma dobrą hodowlę,  może mu się opłaci, ale mi nie, może gorzej opasam, nie znam się, przez to wynik finansowy mnie nie zadowala. Komizmo wyliczył, 7 PLN dziennie z byka to śmiech... 20 sztuk da nam 140 PLN dziennie brutto. Ile to na czysto? Podzielmy to tylko przez 2, to wyjdzie 70zł. Tymczasem na etacie masz te 100-150 dniówki minimum. I to w najmniej wymagającej pracy. Więcej pisać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, TomiAgroKujawy napisał:

Kanalia, szanuję Cię za to, co piszesz. Wyliczone dobrze, kto chce, wyciągnie wnioski, kto nie, jego strata. Pozostaje szukać innego źródła dochodu, a nie zwiększać i zwiększać, bo to zamknięte koło. Jarek Bazydło ma dobrą hodowlę,  może mu się opłaci, ale mi nie, może gorzej opasam, nie znam się, przez to wynik finansowy mnie nie zadowala. Komizmo wyliczył, 7 PLN dziennie z byka to śmiech... 20 sztuk da nam 140 PLN dziennie brutto. Ile to na czysto? Podzielmy to tylko przez 2, to wyjdzie 70zł. Tymczasem na etacie masz te 100-150 dniówki minimum. I to w najmniej wymagającej pracy. Więcej pisać nie trzeba.

Szanuje Twoje zdanie jak najbardziej ale policz ile czasowo wychodzi pracy na jednego byka dziennie?? przecież nie pracujemy tylko przy bydle. Zostaje pole, coś w obejściu przy maszynach i biurokracja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
24 minuty temu, TomiAgroKujawy napisał:

Kanalia, szanuję Cię za to, co piszesz. Wyliczone dobrze, kto chce, wyciągnie wnioski, kto nie, jego strata. Pozostaje szukać innego źródła dochodu, a nie zwiększać i zwiększać, bo to zamknięte koło. Jarek Bazydło ma dobrą hodowlę,  może mu się opłaci, ale mi nie, może gorzej opasam, nie znam się, przez to wynik finansowy mnie nie zadowala. Komizmo wyliczył, 7 PLN dziennie z byka to śmiech... 20 sztuk da nam 140 PLN dziennie brutto. Ile to na czysto? Podzielmy to tylko przez 2, to wyjdzie 70zł. Tymczasem na etacie masz te 100-150 dniówki minimum. I to w najmniej wymagającej pracy. Więcej pisać nie trzeba.

A jak masz nie 20 szt a np 200 to jaka dniówka wg Twoich wyliczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomi kamizo wyliczył 7 PLN  z byka brutto ale  na czysto to przynajmniej u mnie wychodzi 0 bo u mnie  7 zł to koszty. U  innych co mają dostęp  do tanich cielaków, taniej paszy ( np. wysłodki albo odpady z marchwi, odpady ziemniaków) może wyjdzie 6 zł kosztów. 

Reasumując ma 1 zł zysku dziennie!!!!!!!! czyli 720 zł ( dwa lata opasu) na cykl.

czyli dniówka przy 20 bykach  to 20 zł !!!! to zaproszeniem sklepowy menel jak znajdzie 40 butelek po piwie  ma tyle samo. 

Degeneraci  obecnie wiecej mają ze zbieractwa niż rolnik hodujący byki  z ciężkiej pracy jeszcze degeneratowi sklepowa wypłaci od razu a Biernacki płaci w ratach przez pół roku albo ZM Zbyszko wcale. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Ile można pisać w kółko to samo??? Tyran weź przejdź może na inny temat to może tam będzie Ci się opłacało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, kanalia36 napisał:

Tomi kamizo wyliczył 7 PLN  z byka brutto ale  na czysto to przynajmniej u mnie wychodzi 0 bo u mnie  7 zł to koszty. U  innych co mają dostęp  do tanich cielaków, taniej paszy ( np. wysłodki albo odpady z marchwi, odpady ziemniaków) może wyjdzie 6 zł kosztów. 

Reasumując ma 1 zł zysku dziennie!!!!!!!! czyli 720 zł ( dwa lata opasu) na cykl.

czyli dniówka przy 20 bykach  to 20 zł !!!! to zaproszeniem sklepowy menel jak znajdzie 40 butelek po piwie  ma tyle samo. 

Degeneraci  obecnie wiecej mają ze zbieractwa niż rolnik hodujący byki  z ciężkiej pracy jeszcze degeneratowi sklepowa wypłaci od razu a Biernacki płaci w ratach przez pół roku albo ZM Zbyszko wcale. 

 

Przykre, ale prawdziwe. Kolego Kevin, 200 sztuk bydła, jak ktoś ma np 20 ha? Powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Tak, ja policzyłem brutto. A zysk niech policzy sobie każdy sam😂. Nie wiem. Pewnie może i ktoś na tym zarabia. Szacunek. Ja wychodzę w okolicy zera na tym. Ale zaznaczam, że nie kupuje cieląt. Robię tylko dodatkowy obrót przy mleku

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj