donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Jałówki
Gość   
Gość

Ja tam nie szukam 😄chyba ze gdzie by tu wychlać😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Bananek napisał:

jak wy chowacie cielaki, że po samej przejazdzce dostają sraczki?

Zależy czym i jaka przejażdżka😏

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, bobienko napisał:

Ja tam nie szukam 😄chyba ze gdzie by tu wychlać😃

ja tak samo, hehehe sołtys twój ulubiony kupujący  dziś miał gości  wyznania mojżeszowego. Sam widziałem ich dziś w Golinie pod Dino jak uzupełniałem mój zapas fortuny i Debowego Mocnego))))0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Ta mój ulubiony...........

1 godzinę temu, Yoda napisał:

U nas brakuje odsada. Włoch wszystko co w miarę wyglądało wykupił i teraz jak ludziom we wrześniu było drogo to jeżdżą i szukają.

To zapraszam, za 10 nakupisz full

Pewien handlarz nakupił odsada za 7,5 netto!!!Był i powiedzmy mojego znajomego i za wszystko tj takie ok 250 i takie do 120kg tyle samo dawał a ja przy nim zaproponowałem po 10 do łapy za te małe i już są moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
soltys48 napisał:

Ta mój ulubiony...........

1 godzinę temu, Yoda napisał:

U nas brakuje odsada. Włoch wszystko co w miarę wyglądało wykupił i teraz jak ludziom we wrześniu było drogo to jeżdżą i szukają.

To zapraszam, za 10 nakupisz full

Pewien handlarz nakupił odsada za 7,5 netto!!!Był i powiedzmy mojego znajomego i za wszystko tj takie ok 250 i takie do 120kg tyle samo dawał a ja przy nim zaproponowałem po 10 do łapy za te małe i już są moje

Też u nas były ceny od 7 w górę we wrześniu. Chciałem 10 każdy marudzil że drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Yoda napisał:

Też u nas były ceny od 7 w górę we wrześniu. Chciałem 10 każdy marudzil że drogo.

No i po ile sprzedales w końcu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
7 godzin temu, rolnikw napisał:

Jakas konkretna rasa czy MM?

Byk mieszaniec CH z SM

matki salersy, LM  i CH

czyli cielęta MM 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

W tym roku zostawiłem 20 byczków na opas. Zobaczymy jak bedą rosly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

W mojej okolicy kilkunjuz polikwidowalo hodowle. Sąsiad miał 80 sztuk zostało mu tylko 30 i kończy. Przeliczył ile zjadły zboża, kukurydzy, wysłodki i doszedł do wniosku ze za 6.20-6.50 nie bedzie bawił sie w hodowle.

Oczywiscie jak tu niektórzy na forum maja za hf po 7netto to aż strach ile za czysto rasowe można osiągnąć, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

W mojej okolicy kilkunjuz polikwidowalo hodowle. Sąsiad miał 80 sztuk zostało mu tylko 30 i kończy. Przeliczył ile zjadły zboża, kukurydzy, wysłodki i doszedł do wniosku ze za 6.20-6.50 nie bedzie bawił sie w hodowle.

Oczywiscie jak tu niektórzy na forum maja za hf po 7netto to aż strach ile za czysto rasowe można osiągnąć, 

Przemek ja dokładnie tak samo zrobiłem  i u mnie za byka 700 kg ( to chyba podstawowa waga w hodowli)  wyszło 7 zł koszty ( 5 tys za byka) zeby hodowla opłacalna była to za takiego byka powinienem dostać 7 tys zł czyli za kg  9 zł. Jak taka cena bedzie to powrócę do hodowli. Nie bede robił po kosztach  albo za pare stówek przez 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Jak rok temu pisalem że z ciężkiego po zakupie paszy i drogiego odsada nic nie zostaje poza przyczepą gowna to Janusze hodowli wyliczali jak to przy odsadzie po 12 mają jeszcze 1500 zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Yoda na tym forum wszystkim się wszystko opłaca, maja rekordowe wyniki opasu i minimalne koszty pasz. Ja to licze inaczej wszystko co mam w gospodarstwie  po cenie rynkowej bo przecież np. takie ziarno mozna sprzedać i miec kase bez roboty. Ale janusze hodowli mówią ze on zarabia pewnie jak nie policzy swojego ziarna, jak nie policzy paliwa które wlał do koszenia łąki, wywalania gnoju, jak nie policzy balota słomy który wkłada do bydlaka ( słoma też kosztuje choćby jej zbór) to zysk mu wychodzi. Jakby jeden z drugim założył sobie zeszycik przed oborą  i po kazdym oprzęcie wpisał wartośc karmy jaką wrzucił w koryto , po każdym wywalaniu obornika wartoś paliwa jaka poszła z dymem to po sprzedaży byków by się za głowe złapał na ile jest na minusie. No ale dopłaty wzioł ziarno swoje, słoma swoja to tego nie widzi pisze pierdoły o zysku. Mówie od lat zarabiają handlarze cielakami, paszarnie, handlarze bykami i ubojnie a rolnik ma gówno , w najlepszym razie pare stówek do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ale trzeba pompowac propagande o opłacalności. Handlarz kupi cielaka za 300 zł pół żywego, dostanie szpryce i idzie za 700 jako „ncb w typie mięsnym „ gdzie ncb jest jako zachowawczy kilka tysięcy krów ale każdy handlarz ma to szczęście i udaje mu się takie kupić. Rolnik upasie w dwa lata i dostanie po 6 zl i jeszcze go okradna na wadze gdzie na dzisiaj pośrednik za O klase ma 13. Gdyby ludzie odeszli od opasu to na kim niby mieliby wszyscy zarabiać?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Jakbym miał dokładać do tego interesu to dawno byłbym bankrutem. A jak widać cały czas gospodarka się rozwija w nowy sprzęt jak i budynki. Najlepiej narzekać że się nie opłaca że trzeba dokładać. Ale już to słyszeliśmy a wy dalej w kółko to samo... Naprawdę już się to znudziło i chyba trzeba nie zwracać na to uwagi bo tak będzie najlepiej.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
15 godzin temu, Berthold napisał:

 

Ponoć Biernacki grubo z tonu spuścił... 

Na wstecznym biegu daleko nie zajedziesz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Wielkiej wagi nie zrobisz ale wybicie fajne i przerasta też nieźle 

Najlepszy w 60 dni 130kg przyrósł w końcówce tuczu 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
soltys48 napisał:

Wielkiej wagi nie zrobisz ale wybicie fajne i przerasta też nieźle 

Najlepszy w 60 dni 130kg przyrósł w końcówce tuczu 

A jak w porównaniu z SM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, kanalia36 napisał:

Yoda na tym forum wszystkim się wszystko opłaca, maja rekordowe wyniki opasu i minimalne koszty pasz. Ja to licze inaczej wszystko co mam w gospodarstwie  po cenie rynkowej bo przecież np. takie ziarno mozna sprzedać i miec kase bez roboty. Ale janusze hodowli mówią ze on zarabia pewnie jak nie policzy swojego ziarna, jak nie policzy paliwa które wlał do koszenia łąki, wywalania gnoju, jak nie policzy balota słomy który wkłada do bydlaka ( słoma też kosztuje choćby jej zbór) to zysk mu wychodzi. Jakby jeden z drugim założył sobie zeszycik przed oborą  i po kazdym oprzęcie wpisał wartośc karmy jaką wrzucił w koryto , po każdym wywalaniu obornika wartoś paliwa jaka poszła z dymem to po sprzedaży byków by się za głowe złapał na ile jest na minusie. No ale dopłaty wzioł ziarno swoje, słoma swoja to tego nie widzi pisze pierdoły o zysku. Mówie od lat zarabiają handlarze cielakami, paszarnie, handlarze bykami i ubojnie a rolnik ma gówno , w najlepszym razie pare stówek do przodu.

Wszystko w temacie. Kanalia to człowiek, który mówi rozsądnie. Walą hodowcę w d..., a Ci się cieszą, że robią biznes. Dramat. 8 za hf, 9 za mieszańca-to byłaby cena sensowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj