donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

jacu    173
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Zwyklejszy od niezwykłego . Ten niezwykły jest taki inny niż zwykły .

czepiacie się słówek,to Wy macie wszystkie cielaki mięsne tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, soltys48 napisał:

A no żyje , niby lepiej mu ale hipochondryk ciut udaje

Zapytam wprost . Dużo kasy z ubezpieczenia chapnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173
8 minut temu, soltys48 napisał:

za tyle dowioze Ci na miejsce sporo starsze, za HF z dobrą genetyką na teraz ok 500 netto

zgadzam sie z Toba że za tyle można kupić ale na drugi dzień wet musi odwiedzić bo sraka że ho ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak czułem . Oj żebyś bez pomagiera nie został . ;) Dobrze że w sumie nic nikomu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

nie, brałem w zeszłym tygodniu łacznie 14 szt i jeszcze żaden nie ma sraczki

 

@zetorki12 a gdzie mu będzie lepiej??Kto mu ubezpieczenie opłaci i wyżywi??

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858
jacu napisał:

czepiacie się słówek,to Wy macie wszystkie cielaki mięsne tak?

zawsze śmieszy mnie określenie mięsne byki. A jakie mają być? drewniane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173

Bananek a mnie śmieszy Twój nick mało poważny , szukasz zwady widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858
jacu napisał:

zgadzam sie z Toba że za tyle można kupić ale na drugi dzień wet musi odwiedzić bo sraka że ho ho

jak wy chowacie cielaki, że po samej przejazdzce dostają sraczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

@Bananek ano weź mi przypomnij kto to pisał o NATURALNEJ SELEKCJI??

 

Co do cielaków to znajomy trzyma mięsne hf'y

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858
jacu napisał:

Bananek a mnie śmieszy Twój nick mało poważny , szukasz zwady widzę

bo ja cały rzadko kiedy poważny. szkoda życia na branie wszystkiego serio. Zawady nie szukam, spokojną twoją łysa. :)


soltys48 napisał:

@Bananek ano weź mi przypomnij kto to pisał o NATURALNEJ SELEKCJI??

 

Co do cielaków to znajomy trzyma mięsne hf'y

pewnie, że ja. Ale u mnie nie sraja po podróży. co więcej: od dawna po zmianie mleka też.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, jarecki napisał:

Kanalia 36 puki co do bydła się nie dokłada  ale też  wiele nie zostaje  , nie wszedzie są warunki że bedzie ktoś chetny na  ziemie do wziecia w dzierżawe   , w tym roku musze dokupić 15 % paszy objetosciowej przez susze , ale mam ten komfort że  dzierżawy   te co mam to podatek płace ale dopłaty pobieram  ,  gdybym miał  brać ziemie w dzierżawe bez dopłat to produkcja stanie się nie opłacalna , dodatkowo  u mie  to jest 2 x  dopłata do bydlaka czyli + 700 zł , to jest w miare w połączeniu z dopłatami bespośrednimi .      a  i w ubiegłym roku zrezygnowałem z 3 ha .  łąk  kupić nawóz ,  paliwo czas , to po 60 zł za belke po sipmie wiele drożej nie wyniesie siano kupić .

Ja dokupilem sobie 85 bel siana za 60 zł za bele 125x120 z pasowki z dostawą na podworko ... nie rozumiem ludzi którzy biorą dzierżawy po kilka kilometrów od domu , płacą na paliwo , nawozy , wapna .. i zbierają po 15 bel z hektara jak suchy rok .. i płacą jeszcze 1000zł dzierżawy .. a gdzie swoją robota .. przecież na dobrą łąkę z obrobieniem trzeba wydać 2500 zł / ha . U mnie w okolicy bela dobrej jakości 120 x 120 z walcowej to 70 zł .. 2500 podzielić na 70 zł to 36 bel.. I roboty zero. Na wiosnę kupię sobie jeszcze 100 belek siana na zapas na przyszly rok ..

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
20 minut temu, Bananek napisał:

zawsze śmieszy mnie określenie mięsne byki. A jakie mają być? drewniane?

sloninowe pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
5 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Juz znaleziono dzika z ASF na pograniczu wielkopolski więc juz niedługo bedzie i tam... :/ 

Byłem dzisiaj na polowaniu, i tajemnicą polisznela jest ze znaleźli w okolicy jeszcze cztery ale badania są w trakcie, więc obawiam się że Asf u nas może eksplodować wkrótce, nie daj Boże ale chyba niestety tak będzie, to epidemia ciężka do zatrzymania... Tylko czekać aż się sprawdzi i otym przeczytamy 

40 minut temu, soltys48 napisał:

NIE

Ponoć Biernacki grubo z tonu spuścił... 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
3 minuty temu, soltys48 napisał:

w  cennikach jeszcze tego nie widać

Handlowales teraz? Kolega (gruby hodowca) zazekal się że wzięli od niego Hfa za 6,5 netto, mieli cenę nadmuchaną fest, jemu dali gotówkę, sam nie wiem co o tym sadzic, mam towar na stanie gotowy na handel. Wole twój optymizm wierz mi!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, Berthold napisał:

Byłem dzisiaj na polowaniu, i tajemnicą polisznela jest ze znaleźli w okolicy jeszcze cztery ale badania są w trakcie, więc obawiam się że Asf u nas może eksplodować wkrótce, nie daj Boże ale chyba niestety tak będzie, to epidemia ciężka do zatrzymania... Tylko czekać aż się sprawdzi i otym przeczytamy 

Ponoć Biernacki grubo z tonu spuścił... 

Oj daj spokój . Państwo przecież płaci za rezygnację z hodowli ... Tylko h*j wie komu ?

Dawno czekałem kiedy wykryją na zachodzie . ASF tam dawno . tylko widocznie dzików mniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
10 minut temu, zetorki12 napisał:

 

Dawno czekałem kiedy wykryją na zachodzie . ASF tam dawno . tylko widocznie dzików mniej .

za te myśli niech Cię głowa boli min przez rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie to że życzyłem . Moim zdaniem to nieuchronne przy poczynaniu naszych rządzących .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
17 minut temu, Berthold napisał:

Handlowales teraz? Kolega (gruby hodowca) zazekal się że wzięli od niego Hfa za 6,5 netto, mieli cenę nadmuchaną fest, jemu dali gotówkę, sam nie wiem co o tym sadzic, mam towar na stanie gotowy na handel. Wole twój optymizm wierz mi!!! 

Za mało miałem, miałem umówiony odbiór większej partii na Tarnów ale odbiorca zaleciał sobie i nie pojechało

Gotówki na 100% nie dali, moi znajomi też nie ułomki już dwa razy pognali auto bo nie było kasy za poprzednie dostawy, w końcu pojechały ale wszystko wbc i mnie dziwi kręcą nosem na krowę

 

MÓJ HF poszedł drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, Bananek napisał:

może i racja. tylko pola nie zwielokrotnisz, a obsadę możesz. poza tym wy liczycie hektar=byk. tego pojąć nie mogę. no ile masz zysku z ha? ile z byka? no i wreszcie: ile byków można wykarmic z hektara? ja też jestem za tym żeby ci, którym się nie opłaca rzucili to w diabły i poszli być pesymistami gdzie indziej bo psują rynek. im nas mniej tym lepiej.

Kolego masz racje, sam mam więcej sztuk co hektarów, ale dla mnie liczy sie wynik ekonomiczny- ile zostaje mi ze sztuki. Ile kosztuje Cie wyhodowanie sztuki od zakupu cielaka do jego sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

U nas brakuje odsada. Włoch wszystko co w miarę wyglądało wykupił i teraz jak ludziom we wrześniu było drogo to jeżdżą i szukają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj