donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
komizmo    2694
46 minut temu, zkordalski napisał:

I tak Ci nie uwierzą  jak ja pisałem że dostałem 7 brutto miesiąc temu za zwykłe hf to było że herezje opowiadam a kto to mówi handlarze .... Oby cena szła do góry  i wróciła do tej jak brałem za swoje nawet po 8.4 brutto to były piekne czasy 

To, że co? Że za dużo? Mi się zdaje, że średnio na tym wyszedłem. Może bez tragedii, ale dobrze wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, jasiuhonda napisał:

A ja sie odbrazilem i chyba kupie pierwsze cielaki w tym roku. Zona mowi ze durny jestem😀

Cielaków nie lubi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, jasiuhonda napisał:

A ja sie odbrazilem i chyba kupie pierwsze cielaki w tym roku. Zona mowi ze durny jestem😀

i ma racje)))))))))

 dzisiaj jak cielaka na podwórku ujrzysz to tak jabyś żmije zobaczył, łopata i przez łeb dziadostwu i 2 metry w w gnój zakopać  a nie jeszcze płacić za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
31 minut temu, kanalia36 napisał:

i ma racje)))))))))

 dzisiaj jak cielaka na podwórku ujrzysz to tak jabyś żmije zobaczył, łopata i przez łeb dziadostwu i 2 metry w w gnój zakopać  a nie jeszcze płacić za to.

Widze nadal tyran jestes pijany...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
47 minut temu, kanalia36 napisał:

i ma racje)))))))))

 dzisiaj jak cielaka na podwórku ujrzysz to tak jabyś żmije zobaczył, łopata i przez łeb dziadostwu i 2 metry w w gnój zakopać  a nie jeszcze płacić za to.

A ja głupi nakupił i jeszcze dziś dowioze, moglem się ciebie poradzić 🤔

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też nastawiał całą obore i jeszcze stodołe 😊

Niech rośnie dziadostwo😏

Będzie do czego dokładać 

Ciekawe dlaczego tyranek tak zniechęca wszystkich do bydła 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
Przed chwilą, Bananek napisał:

Bo pewnie sam ma pełno i chce zniechęcić konkurencję.

Pełno to on ma ale w innym miejscu i z innego powodu :)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, Ursus932 napisał:

Ja też nastawiał całą obore i jeszcze stodołe 😊

Niech rośnie dziadostwo😏

Będzie do czego dokładać 

Ciekawe dlaczego tyranek tak zniechęca wszystkich do bydła 🤔

Ursus  to forum opanowane jest przez handlarzy  którzy sieja propagandę o opłacalnosci bydła   i musi być głos rozsądku. Ja jestem głosem ludu tego forum którzy tylko czytają a nie piszą jakieś 1500 osób

Bananek ja na końcu roku zostane  już wołowym hobbystą)))) młot pneumatyczny na rozwalanie koryt już w garażu stoi, heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
1 minutę temu, kanalia36 napisał:

 Ja jestem głosem ludu tego forum którzy tylko czytają a nie piszą jakieś 1500 osób

 

Chłopie Ty masz raczej jakis problem z soba... 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16860
kanalia36 napisał:

Bananek ja na końcu roku zostane  już wołowym hobbystą)))) młot pneumatyczny na rozwalanie koryt już w garażu stoi, heheh

cieszę się bardzo. im nas mniej tym lepiej dla mnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jarku ty jesteś jak dziecko  ty nigdy nie wiesz  kiedy ktoś zartuje a kiedy na poważnie przez to sołtys na kazdym kroku cię ośmiesza.

Ale faktem nie zaprzeczalnym jest ze ludzie wygaszaja produkcję  nowych cielaków nie kupują. Faktem też jest ze po 2 latach pracy  rolnik we Francji dostawał 18-19 zł WBC czyli 9- 10 zł na zywą a u nas co najwyżej  7 zł za mięsne 8. A teraz to już cyrk na kółkach, do tego handlarzy jak pcheł , okradanie na wadze, skicie, wielomiesieczne terminy zapłaty. Puki rynek nie zostanie uregulowany prawem nie warto hodować. 

A to ze inni maja inne zdanie OK. ja to szanuje wiec szanujcie i moje zdanie a tego nie robicie, tym bardziej ze tak jak ja mysli wiekszość hodowców tyle ze niektórzy łudzą się ze będzie lepiej i kupują cielaki na ryzyk fizyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
8 minut temu, kanalia36 napisał:

Jarku ty jesteś jak dziecko  ty nigdy nie wiesz  kiedy ktoś zartuje a kiedy na poważnie przez to sołtys na kazdym kroku cię ośmiesza.

Ale faktem nie zaprzeczalnym jest ze ludzie wygaszaja produkcję  nowych cielaków nie kupują. Faktem też jest ze po 2 latach pracy  rolnik we Francji dostawał 18-19 zł WBC czyli 9- 10 zł na zywą a u nas co najwyżej  7 zł za mięsne 8. A teraz to już cyrk na kółkach, do tego handlarzy jak pcheł , okradanie na wadze, skicie, wielomiesieczne terminy zapłaty. Puki rynek nie zostanie uregulowany prawem nie warto hodować. 

A to ze inni maja inne zdanie OK. ja to szanuje wiec szanujcie i moje zdanie a tego nie robicie, tym bardziej ze tak jak ja mysli wiekszość hodowców tyle ze niektórzy łudzą się ze będzie lepiej i kupują cielaki na ryzyk fizyk.

Widzisz i nie grzmisz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
2 godziny temu, soltys48 napisał:

A ja głupi nakupił i jeszcze dziś dowioze, moglem się ciebie poradzić 🤔

Co ciekawego kupiłeś, to co ostatnio czy coś większego? Kolor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Kanalia teraz mocno zakochany w tych swoich swiniach, ciekawe jak dlugo ta milosc bedzie trwac bo ASF coraz blizej wielkopolski

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Kanalia 36 puki co do bydła się nie dokłada  ale też  wiele nie zostaje  , nie wszedzie są warunki że bedzie ktoś chetny na  ziemie do wziecia w dzierżawe   , w tym roku musze dokupić 15 % paszy objetosciowej przez susze , ale mam ten komfort że  dzierżawy   te co mam to podatek płace ale dopłaty pobieram  ,  gdybym miał  brać ziemie w dzierżawe bez dopłat to produkcja stanie się nie opłacalna , dodatkowo  u mie  to jest 2 x  dopłata do bydlaka czyli + 700 zł , to jest w miare w połączeniu z dopłatami bespośrednimi .      a  i w ubiegłym roku zrezygnowałem z 3 ha .  łąk  kupić nawóz ,  paliwo czas , to po 60 zł za belke po sipmie wiele drożej nie wyniesie siano kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
33 minuty temu, rolnikw napisał:

Kanalia teraz mocno zakochany w tych swoich swiniach, ciekawe jak dlugo ta milosc bedzie trwac bo ASF coraz blizej wielkopolski

Juz znaleziono dzika z ASF na pograniczu wielkopolski więc juz niedługo bedzie i tam... :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe jak wtedy nazwie świnie 

Może nie rogate ch*jostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, juzek89 napisał:

Co ciekawego kupiłeś, to co ostatnio czy coś większego? Kolor?

Tygodniowy 76 kg

Do tego 6 szt kolora do 120kg ale dopiero zjada 

 

 

20191116_140351.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Tygodniowy 76 kg

Do tego 6 szt kolora do 120kg ale dopiero zjada 

 

 

20191116_140351.jpg

Kawał bydlaka jak na tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tygodniowy to on może jest na papierze. Po pępku widać że ma dużo więcej. U tygodniowego jeszcze pępowina wisi.

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj