donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johny1991    104
44 minuty temu, soltys48 napisał:

Na haku te 12.5 netto spokojnie a zywo dobry kupiec do 7 netto powinien dać za ładna R

Koledze krowa nieokarmiona po przejechaniu 70km zgubiła jak dobrze pamiętam 60kg? Mało tego zaklad jebnął strączke i od tego miała 47 wybicia- sztuka ładna tłusta  nie żaden wieszak

Ale to widać że zakład nie rzetelny..a mi chodziło o to ile faktycznie może zgubić po przejechaniu ok 2-3 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

U mnie zawsze wszystko przechodzi najpierw przez moja wage,nastepnie jest wazone na zakladzie. Byki jadace okolo 200 km przewaznie tracą okolo 25 kg,niektore i 10 kg a sporadycznie trafilo sie i 40kg. Krow nie mam, ale sasiada krowa stracila 60 kg. 

Byki jadace tylko 80 kg spadaly po 10-15 kg. Wiadomo wszystko nie futrowane przed sprzedażą. 

Zdarzalo sie,ze waga na zakladzie danej sztuki byla identyczna jak u mnie podczas wazenia a nawet i wyzsza. Podejrzewam,ze byk przechodzac na zakladzie caly czas sie ruszal a nikt nie bedzie go łaskawie prosil i sie spuszczal nad tym zeby go zwazyc dokladnie stad taka waga wpisana. Oddalem około 100 szt na wbc, przewaznie rasy miesne,mieszane, wybicie otzrymywalem razem z faktura i nigdy nie bylo mniejsze niz 53% i maks 65% w klasie E. Przewaznie w granicach 55- 58%. Na Łukowie z czasem wybicie zaczęło isc w dol stad ostatnie partie sprzedaje handlarzom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Facet co kupuje moje odsady oddaje ostatnio do Łukowa. A jestem z lubuskiego czyli całą Polskę muszą praktycznie przejechać. Jest zadowolony. Ostatni rzut sprzedał to LM mu poszły w E a HH w U. Generalnie twierdzi, że przy dobrym, umieśnionym towarze jak nie oszukają na wybiciu to mu WBC wychodzi lepiej. Wczesniej dużo sprzedawał na żywo i też nie narzekał. Może z handlarzem też jest tak że jak oszukują to drobnice a z powaznymi ludźmi poważnie handlują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

U mnie HFy po 400km do zakladu gubia okolo 40-50kg. Krowki 50-80. (rekordzistki 120) Miesne i mieszance zazwyczaj mniej gubia. Oczywiscie mowimi o sztukach normalnie karmionych. Teraz HFy przywiozlem pare dni temu i widzialem, ze ladnie je powciagalo to po 130km mialy po -30kg juz. Juz czekam na rozliczenie na minusie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
16 godzin temu, casefarmer napisał:

Handlował ktoś z was z firmą Agro-Max Zawadzki z Lubelskiego?

Coś handlowalem, świnie lepiej do niego było oddawać niż bydło... W wiosce obok gościo sobie przewazyl jałowke A jak on przyjechał to 50 kg mniej było... teraz mniej coś go widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
59 minut temu, Kentar napisał:

 Juz czekam na rozliczenie na minusie. :D

🤣🤣🤣🤣🤣😭🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
1 godzinę temu, Kentar napisał:

U mnie HFy po 400km do zakladu gubia okolo 40-50kg. Krowki 50-80. (rekordzistki 120) Miesne i mieszance zazwyczaj mniej gubia. Oczywiscie mowimi o sztukach normalnie karmionych. Teraz HFy przywiozlem pare dni temu i widzialem, ze ladnie je powciagalo to po 130km mialy po -30kg juz. Juz czekam na rozliczenie na minusie. :D

Hahaha... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
1 godzinę temu, lexiflexi napisał:

Coś handlowalem, świnie lepiej do niego było oddawać niż bydło... W wiosce obok gościo sobie przewazyl jałowke A jak on przyjechał to 50 kg mniej było... teraz mniej coś go widać 

Świnie jaka by nie była czy swoją zagroda czy kupna zawsze lepiej wyjdzie na WBC ale z bydłem już gorzej

Sam się zastanawiam czemu.na bydle trzeba by przy uboju byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
4 godziny temu, Yoda napisał:

Facet co kupuje moje odsady oddaje ostatnio do Łukowa. A jestem z lubuskiego czyli całą Polskę muszą praktycznie przejechać. Jest zadowolony. Ostatni rzut sprzedał to LM mu poszły w E a HH w U. Generalnie twierdzi, że przy dobrym, umieśnionym towarze jak nie oszukają na wybiciu to mu WBC wychodzi lepiej. Wczesniej dużo sprzedawał na żywo i też nie narzekał. Może z handlarzem też jest tak że jak oszukują to drobnice a z powaznymi ludźmi poważnie handlują?

Klasy jak najbardziej sa uczciwe. Jednak wybicie spadac zaczelo od wiosny 2018r. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Tesciu sprzedawal 2 hfy po 6,7 netto. Tyle wiem. Więcej danych nie posiadam ale się dowiem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
19 godzin temu, Daro20 napisał:

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Miał ktoś do czynienia z odsadkami z Litwy? Jak to rośnie i jak ze zdrowotnością? Chodzi mi o jałówki charolaise z przeznaczeniem na mamki.

Rok temu kupiłem 5. Jednego musiałem uśpić.  Cały zestaw chorób.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505

Co by nie było to jak gra w ruletke albo się uda trafić zdrowe albo nie albo będą rosły albo nie itp itd... Ale lepiej poszukać polskiego towaru bo go nie brakuje i cena raczej też będzie podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

mialem tez z litwy wyjatkowo dlugo chorowaly slaba genetyka mała wyrostowosc jeden lim*charolez bezrozny wyjatkowo glupi atakuje ludzi nie polecam wet mowil ze na litwie jest tzw chów wsobny tzn byka dlugo nie zmieniaja i genetyka slabnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Czyli jak sie rzucac pod pociag to chociaz na ekspres czekac, zapamietam.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Kentar napisał:

Ale jakby byly po 12zl za zywa to wtedy warto juz umierac? 🤣

Wiesz to jak z kobietami  kazda jedna to jadowita żmija  ale lepiej aby wieczorem ukąsiła ta sliczna niż stara wiedzma))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, soltys48 napisał:

lżej umrzeć ze świadomością ,że wartościowe zwierze mnie zabiło

A idź Pan . Żadne niema takiej wartości . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Oczywiście,ze nie

Ale jak już by sie miało stać to niech to będzię wartościowy byk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
1 godzinę temu, Daro20 napisał:

były to 300 kilowe szarolezy czy coś innego?

Byczki ok. 200 kg. Niby mieszańce, ale tylko bogowie wiedzą czego. Ja odradzam ludziom zwierzęta importowane, zarówno zwierzęta na hodowle jak i na opas. W tej chwili jest dużo krajowych dobrych hodowli zarówno bydła mięsnego jak i mlecznego. Odsadki Charolaise znajdziesz również w kraju.

31 minut temu, slawekz1975 napisał:

mialem tez z litwy wyjatkowo dlugo chorowaly slaba genetyka mała wyrostowosc jeden lim*charolez bezrozny wyjatkowo glupi atakuje ludzi nie polecam wet mowil ze na litwie jest tzw chów wsobny tzn byka dlugo nie zmieniaja i genetyka slabnie

 

Na Litwie i Łotwie jest wyjątkowa radosna twórczość hodowlana. Z jakimi chorobami się borykałeś. Duży miałeś procent upadków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, soltys48 napisał:

Oczywiście,ze nie

Ale jak już by sie miało stać to niech to będzię wartościowy byk

Sądzisz że wspomnieli by o tym w ostatnim pożegnaniu ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To najlepszy Lm setka taki exportowy 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj